Людям заважає жити… аптека

, Олена НЕСЕН, «КП»

192

Аптека неподалік будинку – це, безумовно, зручно. Та коли її будують напроти вашого вікна і новобудова залишає кімнату без світла – м’яко кажучи, хорошого мало. У такій безпорадній ситуації опинилася кіровоградка Віра Стрєльцова. Неодноразові її звернення влада ігнорує, а зупинити свавілля бізнесменів самотужки жінка, звісно, не в змозі.

 

У будинку №8 по вулиці Бєляєва у Кіровограді фактично вже місяць триває активне будівництво нової аптеки. Тамтешні мешканці вважають її абсолютно непотрібною, адже у цьому районі аптек щонайменше чотири, найближча – у сусідній п’ятиповерхівці.


Зводити прибудову підприємці розпочали ще минулого року. Спочатку, аби розчистити місце для аптеки, забудовники спиляли велике дерево. Віра Стрєльцова розповідає, що все відбулося настільки раптово і швидко, що мешканці будинку не встигли навіть згледітися.


- Вони приїхали дуже рано, за декілька хвилин знищили величезний горіх і миттєво вивезли його. Тут тобі росло дерево біля будинку і вже немає! Так само було і з фундаментом. Коли я прокинулася о сьомій ранку, його вже залили. Все робилося сплановано, крадькома, і ми просто не встигли навіть якось відреагувати, - згадує жителька будинку.


Після звернення стурбованих мешканців до спецінспекції, у 2012-му будівництво припинилося. Та, як виявилося згодом, жителі зраділи передчасно – у червні цього року все відновилося. Будівельники поставили на клумбі паркан і почали зводити стіни аптеки. Зараз зовні вона майже готова - ведуться роботи на даху.


- Хто їм це дозволив робити? Ніяких документів ніхто не бачив, і не зрозуміло, на якій підставі почалося будівництво! Вони вже сьогодні кладуть плити, заїхали прямо кранами на тротуар, на клумбу. І, до речі, зламали сусідам з другого поверху балкон, поки ті відпочивали на морі. А в мене через їхню аптеку зараз у спальні темно і сиро, як у підвалі, зовсім не доходить світло. Як мені жити в цій квартирі, як спати? – риторично запитує Віра Стрєльцова.


Жінка розповідає, що неодноразово зверталася до забудовників, та від них – жодної реакції. Одного разу вона простояла під своїм вікном цілий день, аби завадити будівництву, але стояти на варті весь час просто немає сил. Каже, почувається себе зовсім безпорадною і вже не знає, до кого звертатися за допомогою.


- Чому прості люди повинні мучитися? Чому, що б не робили бізнесмени, для них все безкарно? Я одна проти них – ніщо. У мене навіть грошей не вистачить судитися з ними, - у розпачі говорить Віра Стрєльцова. – Коли вони ще тільки почали будівництво, я зверталася у всі інстанції. Ходила і в міське управління архітектури, і в спецінспекцію писала. Іванов мені відповів, щоб зверталася до архітектури, що це вони мають реагувати на таке… Чому чиновники не забороняють це будівництво й ігнорують жителів?


За словами жінки, найближчим часом забудовники мають намір знести несучі стіни будинку, які опинилися всередині майбутньої аптеки. Мешканка впевнена, що це призведе до утворення тріщин у споруді – подібне вже сталося у сусідньому будинку, в якому не так давно через подібні втручання потріскалися стіни, і люди мусили виселятися з квартир. До чого призведе це будівництво, невідомо. Та хіба для влади мало незручностей, які вже зазнали мешканці Бєляєва,8, щоб нарешті втрутитися?!

e-max.it: your social media marketing partner