Семирічна дівчинка зі Світловодська встановила два рекорди на «Україна має талант»

Утім, як стало відомо «КП», того дня на зйомках телепередачі Маринка здивувала всіх ще одним рекордом, що не потрапив в ефір, – віджиманням від підлоги.
На «Україна має талант» маленька прихильниця воркауту їхати навіть не планувала. Впевнено тренувалася на турніку у рідному Світловодську й досягала успіхів у спортивних змаганнях. Батько Марини – Микола – зізнався «КП», що пропозиція взяти участь у талант-шоу для них була неочікуваною, але тим не менше, родина на неї погодилися.
– На «Україна має талант», ми не планували їхати. Вони знайшли наш виступ у Кременчуці, зателефонували і запросили виступити на телепередачі. Ми погодилися і в лютому поїхали до Києва, – розповідає «КП» Микола Швець.
– Маринка виступала у двох номінаціях. Тобто в один день вона встановила два рекорди України – один на турніку, інший – віджимання від підлоги на двох руках. В ефірі показали лише підтягування – 26 разів на турніку. Віджалася ж вона триста разів і таким чином встановила два рекорди, – продовжує батько дівчинки.
Микола розповідає, що спортом його донька почала займатися з п’яти років.
– У свої п’ять Марина уже підтягувалася тринадцять разів, а в шість – їздила на змагання, де вона завойовувала перші місця, – пишається Микола.
Раніше дівчинка відвідувала секцію дзюдо, однак зараз, каже її батько, за порадою тренера зробила перерву.
– Їй подобається спорт, у неї це виходить. Вона півтора роки ходила на дзюдо, але поки не хоче ходити. Ми з тренером поспілкувалися, він порадив зробити паузу. Ходила вона на плавання. Дуже швидко схоплює всі техніки і швидкість, у неї були хороші результати, але басейн працює лише взимку, тому говорити про якийсь професійний розвиток не доводиться. У нас в місті проблематично з гуртками, – констатує Микола.
Спортивні успіхи семирічної Маринки часто стають прикладом і для ровесників, і для старших дітей, зауважує батько.
– Вона з однолітками ділиться враженнями від поїздок, тренувань. Для декого це мотивація, вони намагаються це повторити, в один виходить, в інших – ні. Старшокласники ж намагаються її наздогнати, – каже тато рекордсменки.
Власне, звідки взялася у Маринки любов до спорту, Микола знає, адже сам спортивний активіст, організатор різних змагань та акцій у Світловодську. Більше того, чоловік об’єднав навколо себе небайдужих активістів і вони разом обладнали два спортивних майданчики. Словом, належне у розвитку здібностей дівчинки треба віддати саме її батьку.
– Я завжди тренуюся, бігаю, проводжу змагання. Можливо я і ті, хто мене оточує, стали для неї прикладом. Я професійно спортом не займався. Починав із шахів, а закінчував боксом, кікбоксингом, плаванням... Тобто все перепробував, але професійно на чомусь конкретно не зупинявся. Вважаю себе представником тих людей, які ведуть здоровий спосіб життя – не п’ють, не курять, займаються спортом, – характеризує себе Микола.
Чоловік упевнений, аби людина займалася спортом, необхідно, щоб для цього ще й були відповідні можливості.
– Ми побудували два спортивних майданчики у Світловодську. Вони користуються попитом. Приходить молодь тренується, ми з донькою і друзями ходимо. Там турніки, бруси, рукоходи, боксерські груші, кільця, столи для армреслінгу, шведські стінки, пристосування для качання пресу, вуличні штанги для віджимання лежачи та інше, – називає Микола, чим обладнали спортмайданчики.
У перспективі, каже він, створення міні-тренажерної зали під відкритим небом.
– Узагалі була ідея створити умови для тренування людей, які не мають можливості відвідувати дорогі зали. Тобто ми хочемо дати людям можливість безкоштовно займатися спортом. У нас є великий парк і прямо там, серед сосен, ми почали будувати черговий майданчик. У нас там є штанги. Хочемо, щоб це був міні-тренажерний зал під відкритим небом, щоб усі бажаючі могли туди прийти. Торік цей спортивний майданчик ми вже обладнали, але потім додали ще деяке спортобладнання. Цього року буду спілкуватися з відомими бізнесменами, якщо у них можливості дозволять, будемо продовжувати, – ділиться планами Микола Швець.