Хрестини у ведмедиків

, Валентина ЛЕВОЧКО, спеціально для «КП»

197

Два тижні у відділі мистецтв обласної бібліотеки імені Чижевського тривали майстер-класи дизайнера колекційних ляльок та іграшок Грети Агафонцевої. Ідея заходу виникла на ходу. Грета завітала у відділ мистецтв з подругою Іриною Кудревич, чиє хобі, зокрема роботи у техніці клаптикового шитва, приносять результати у вигляді участі у виставках, а також майстер-класах. На грунті спільних інтересів майстрині і здружилися.

 

Грета вже давно працює у техніці м’якої іграшки і також бере участь у виставках. У 2013 році вона стала лауреатом конкурсу «Стильна лялька-2013» та московського бієнале «Лялька Я» у спеціальній темі «Новий погляд на старі речі». Грета не просто вміє виготовляти стильні ляльки. Вона знає історію появи іграшок, знає виробників, демонструє свій художній смак та креативність. Коли Агафонцева запропонувала бібліотеці свій проект, тут відразу погодилися, адже шукають різноманітні форми спілкування з читачами. Цього разу - майбутніми читачами, оскільки на запрошення спробувати себе в цікавій справі відгукнулися учениці середніх класів кіровоградських шкіл. Спочатку їх було десятеро, тих, хто під керівництвом пані Грети почав працювати над виготовленням плюшевого ведмедика «Тедді». До фіналу дійшло п’ятеро дівчаток.


Днями у відділі мистецтв підбили підсумки проекту Грети Агафонцевої. Як жартома зазначила завідуюча пані Світлана Ушакова: «Сьогодні у нас хрестини ведмедиків». П’ятеро симпатичних іграшок, виготовлених руками початкуючих майстринь, викликали у присутніх посмішки. Можливо, хтось згадав іграшки свого дитинства. Мені спав на думку незабутній олімпійський ведмедик, що відлітав у небо, а ми плакали перед своїми телевізорами.
На «хрестини» наших славних ведмедиків завітали представники обласного театру ляльок художник-бутафор Тетяна Царюк і головний художник театру Павло Босий. Розчулений Павло Васильович запросив учасниць проекту подивитися театральну виставу, пообіцяв особисто провести екскурсію по театру. Таня Царюк, визнаний спеціаліст у справі виготовлення іграшок, розповіла про те, що в Одесі є спеціальне училище, де готують людей її професії. І дівчатка, яких захопило це мистецтво, можуть обрати таку професію. Звісно, до того моменту юним майстриням ще далеко. Та ні Грета Агафонцева, ні співробітники відділу мистецтв не сумніваються, що засвоєні уроки виготовлення «Михайла Івановича» дівчаткам знадобляться. Грета, у якої був підходящий матеріал для наступної іграшки, вирішила розіграти його в лотерею. Набір для творчості дістався Поліні Чорній, шестикласниці. Може, колись саме її зайчики, ведмедики стрибатимуть у нашому театрі ляльок! Ніщо не проходить без сліду.

e-max.it: your social media marketing partner