Скандал на вулиці Яновського: люди і влада проти кіосків

, Олена НЕСЕН, «КП»

215

У понеділок увечері на вулиці Яновського поблизу Колгоспного ринку прямо на зелених газонах бізнесмени встановили декілька кіосків. Та вже наступного ранку жителі мікрорайону зібралися на мітинг, аби відстояти право на тротуар і клумбу. Міська ж влада пообіцяла, що за кількадень торгівельних кіосків не буде!

 

- Як вже з ними боротися?! Вони так всіх нас допекли, що хоч бери автомат та й стріляй! Ми їх і по доброму просили, та у відповідь - нічого. Кажуть, всі документи на руках…, - скаржиться житель вулиці Яновського Іван Іванович. До розмови приєднується обурена Лариса Костянтинівна. Говорить, що їй шкода дерев.
- Ви бачите, що з наших каштанів зробили?! Їх повністю пообпилювали, тепер вони наче кактуси! – показує вона. – А погляньте, як тротуар загородили! Тепер взагалі неможливо нормально пройти. А що буде, як ще й товар біля кіосків повиставляють? Таке відчуття, що ми вже на базарі живемо, з усіх сторін нас обступили!
Заспокоїти мітингувальників приїхали перший заступник мера Володимир Каніщев та головний архітектор міста Вадим Мєздрін. Посадовці пообіцяли розібратися. А вже наступного дня запевнили, що все владнають.
- Ми зустрічалися з власниками цих павільйонів і домовилися про те, що протягом трьох днів їх не буде: кіоски демонтують і вивезуть. До кінця тижня - це я вам гарантую. Далі - вже наша справа, як ми будемо вирішувати земельні питання, - заявив Володимир Каніщев.
Він підтвердив, що рішенням міськради ще у 2007 році підприємцям було виділено дві ділянки. Перша, за словами посадовця, – біля Колгоспного ринку, де встановлені павільйони вже працюють. Друга ділянка – на вулиці Яновського.
214- По попередній ділянці у підприємців був дозвіл до 2012 року, тобто кіоски були поставлені відповідно до законодавства. А от по другій - термін дії дозволу збіг і ми їм його не продовжили! – пояснив перший заступник міського голови.
Володимир Каніщев запевнив, що дозволу на встановлення кіосків бізнесмени більше не отримають, а на вулиці Яновського знову з’явиться газон. Однак скасувати чинне земельне рішення міськради, за його словами, здатен тільки суд. Утім, чиновник упевнений, що владнати справу вдасться й без позовів.

e-max.it: your social media marketing partner