Любко ДЕРЕШ: Кіровоградці, ви – ідеальна публіка!

, Олена НЕСЕН, «КП»

216

Поціновувачам сучасної укра- їнської літератури не треба пояснювати, хто такий Любко Дереш. Цей молодик причарував українців своїм словом ще 12 років тому, неповнолітнім видавши першу книгу «Культ». Після неї вийшло друком ще багато творів письменника, і уважні читачі чітко відмічали, як з роками змінювався і дорослішав Любко Дереш. З Любомиром минулої неділі кіровоградці мали нагоду познайомитися «вживу» - у кафе «Таксі» на Дворцовій відбулася творча зустріч під назвою «Подорож підвалом підсвідомості».

 

Останнього разу Дереш був у Кіровограді сім років тому. За цей час, як розповів письменник, в його житті та й у ньому самому відбулося дуже багато змін. Написання епічного роману, подорожі та життя у Єгипті, одруження й розлучення, і, нарешті, народження нової книги.
- Це був досить важкий період переосмислення себе і творчості. Знаєте, як воно відбувається: однією ногою ми намагаємося знайти себе, а іншою - втекти від себе, - сміється письменник.
Нової книги Любко Дереш із собою не привіз – вона вийде тільки восени. Це буде збірка цікавих оповідань, одне з яких – «Миротворець» - він зачитав кіровоградцям під час зустрічі. Це розповідь про відомого ядерника, батька атомної бомби, Роберта Оппенгеймера. Не стільки розповідь, скільки психологічна біографія, дуже якісна і зворушлива.
Ще одне оповідання з нової збірки Любомира Дереша можна було придбати після зустрічі і відразу ж отримати автограф автора. Та кіровоградські літературні фанати давали на підпис і старі книжки вже із затертими сторінками.
- Кіровоградці, я хочу вам сказати, що ви – просто ідеальна публіка, правда! Весь час, коли я читав свої твори, у залі була повна тиша. Завдяки цьому мені було легко і дуже приємно читати для вас! – відзначив Любко Дереш, прощаючись з місцевими прихильниками.

e-max.it: your social media marketing partner