Міліція дає поради, як уберегтися від аферистів

,

1681Працівники міліції вкотре звертаються до жителів міста й області з проханням бути обачнішими, аби не потрапити на гачок аферистів. Та, якщо такі вже взяли «в оборот» – радять телефонувати «102».

Отже, щоб уберегтися, правоохоронці рекомендують наступні дії:

– якщо вам телефонують невідомі, представляючись псевдоправоохоронцями, повідомляють інформацію про біду, що сталася з вашими рідними, та пропонують сплатити певну суму коштів – не поспішайте виконувати вимоги співрозмовника.

– обов’язково уточніть прізвище, ім’я, по батькові того, хто телефонує, його посаду, звання та підрозділ, у якому він працює, або ж попросіть передати трубку вашому родичу. Не гаючи часу, спробуйте зв’язатися з рідними, аби з’ясувати, що насправді відбувається і де зараз вони перебувають.

– у жодному разі не перераховуйте грошей на вказані аферистами рахунки.

– терміново телефонуйте в міліцію та повідомте про подію.

– також зловмисники можуть вигадати безліч способів, аби проникнути до вашого житла та виманити гроші. Під виглядом соціальних працівників чи представників Пенсійного фонду вони пропонують обміняти старі купюри на нові або отримати на дому перерахунок за пенсію. Представляючись контролером електромереж, просять показати квитанції про оплату за електроенергію. Ще однією версією дій шахраїв може бути легенда про доплати за бойові нагороди. Головне для аферистів, щоб жертва відчинила двері.

– працівники міліції радять, у жодному разі не впускати незнайомців до помешкання та вимагати, насамперед, пред'явити посвідчення. Аби впевнитись у реальності пропозицій непроханих гостей, необхідно зателефонувати рідним чи знайомим та попросити їх приїхати. Ймовірно, що аферист, почувши цю розмову, піде геть.

– та найголовніше – слід перевіряти усе, про що говорять незнайомі люди. А ще краще уникати спілкування з підозрілими особами взагалі, зокрема і з тими, які пропонують просто на вулиці різні товари та види послуг.

Окрім того, щоб уникнути посягань зловмисників, купуючи товари через інтернет, необхідно знати наступні речі:

– користуватися тільки перевіреними веб-ресурсами, що надають послуги з купівлі-продажу.

– обираючи товар, звертати увагу на можливість розрахунку на умовах післяплати через службу доставки чи поштове відділення.

– для оплати товарів (послуг) використовувати окрему платіжну картку з обмеженим лімітом, що унеможливить її використання для зняття готівки шахраями.

– користуватись банківською карткою, не повідомляти стороннім особам її пін-коду, а також спеціальних кодів, які надходять на мобільний телефон задля підтвердження здійснення певних операцій.

– отримуючи смс-повідомлення про необхідність надання будь-яких даних для начебто проведення банківських операцій з вашими коштами, зателефонувати до фінансової установи, аби переконатися у правдивості інформації.
e-max.it: your social media marketing partner