Сусідські війни: люди поїхали на відпочинок і залишили стояк під’їзду без води

, Олена НЕСЕН, «КП»

gorod voda

Вісім квартир дев’ятиповерхівки по проспекту Університетському, 17/2 у Кіровограді тиждень сиділи без води. Її відключили сусіди, і зі спокійним серцем гайнули на відпочинок.

 

Як з’ясувалося згодом, кран, який вони перекрили у власній квартирі, відповідає за весь стояк під’їзду. Комунальники стверджують, що зарадити постраждалим у цій ситуації ніяк не можуть і радять вирішувати проблему самотужки.
Безпорадні мешканці оббили всі владні пороги і вже не знають, до кого звертатися за допомогою. А спокійно чекати, коли повернуться сусіди несила – надворі літо, спека... Зрештою, коли скінчиться їхня відпустка – не знав ніхто.
Вода у квартирі Ліни Анатоліївни зникла ще позаминулої п’ятниці о четвертій ранку. Жінка спочатку подумала, що сталася чергова поломка. Утім, поспілкувавшись згодом із сусідами, з’ясувала – порожні крани «сичать» лише в дев’ятьох квартирах. Протягом трьох днів вона так і не змогла додзвонитися у ЖЕК і дізнатися, чому весь стояк залишився без водопостачання. Говорить, комунальники просто скидали її численні телефонні дзвінки. Звернутися ж за допомогою до завідуючого будинком теж не вийшло – його ніхто так і не зміг відшукати.
Встановлювати причину відсутності води доводилося ледь не шерлокхолмівським способом. Жителі під’їзду припускають, що під час ремонту сантехніки центральний кран, який має знаходитися у підвалі, дивним чином опинився у квартирі сусідів.
- Ми неодноразово зверталися у ЖЕК, у водоканал, на «гарячу лінію», ходили вже і до прокуратури, писали заяву… У десятому ЖЕКу нас посилають відкритим текстом мало не матом, кажуть, ідіть, куди хочете, і робіть, що хочете, а ми ні до чого. Начальник узагалі втік, а головний інженер спочатку сказала самим шукати винних, а потім відрізала, що можемо відмовитися від послуг ЖЕКу. У цій ситуації ми – заручники, і вже просто не знаємо, що робити й до кого звертатися! Обдзвонили всі інстанції, оббігали все на світі – всюди тиша, ніхто нічого не знає. Це якесь замкнуте коло. Скільки ми ще будемо сидіти без води? Де нам зараз її брати? – у розпачі запитує жителька будинку Ліна Анатоліївна. – Навіть сусіди нам вже воду не дають. Перші дні ми у них набирали, я й гроші платила, а тепер двері не відчиняють, хоч і чую, що вони вдома.
До сусідів, які поїхали на відпочинок, мешканці не могли додзвонитися протягом шести днів. Та коли все ж таки зв’язались, почули на свою адресу лише невдоволення і нецензурну лайку.
- Вони матів нагнули й відключилися. Сказали, що я буду за все це відповідати, а не вони. Мовляв, ми в себе вдома перекрили воду, а не у вас, - переказує Ліна Анатоліївна. - Вони не розуміють, що залишили без води весь стояк. При цьому так і не сказали, коли приїдуть.
…Сусіди повернулися напередодні минулих вихідних. Воду по стояку дали, але це не заспокоїло мешканців восьми квартир. Люди стурбовані: якщо кран не перенести назад у підвал, ситуація може повторитися. Вони так само скаржаться і на міську владу, бо та жодним чином не потурбувалася про них – ні підвозу води, ні намагань допомогти…

e-max.it: your social media marketing partner