Я три дні через це плакала. Всі знають, що моя дитина в АТО, а вона єдина не знає…

Мама військового Наталія Рескаленко розповідає «КП», що намагалася лише дізнатися по телефону, чи отримає новорічний подарунок та матеріальну допомогу, натомість почула від сільського голови претензії на свою адресу.
– Голова сільської ради роздавала пакунки всім сім’ям учасників АТО, їхнім дітям. Я подзвонила дізнатися, яким чином вона визначає, хто в АТО, хто ні, і чому моїй дитині, яка десять місяців в АТО, нічого не дали. Вона мені відповіла, що у військкоматі сказали, що він ніде не служить. Коли вона в той військкомат зверталася, я не знаю, – обурюється жінка.
– Мій син пішов в армію від Знам’янського військкомату. Вона ж мені почала кричати, що я дріб’язкова! А чому це я дріб’язкова? Якщо ти всім даєш, дай і мені. Зараз така ситуація, роботи нема… У нас ще, як на зло, вкрали корову. У мене ще є дитина 9 років. Син уже 10 місяців в АТО. Служить у Кривому Розі, але ж він житель цього села. Вона мені у слухавку кричала, що я і слова не могла сказати, – розповідає Наталія.
Та найбільше стало боляче жінці після того, як вона почула від сільського голови, що та не знає, що її син воює на сході.
– Вона мене образила тим, що не знає, де мій син, спитала, як він туди потрапив і що він там робить. Я три дні через це плакала. Всі знають, що моя дитина в АТО, а вона єдина не знає. Крім того, у нас у сільській раді є людина, яка веде інформацію, хто де служить. Як вона не знає?! – обурюється Наталія.
Казарнянський сільський голова Тетяна Халявницька запевняє, що землячку не ображала – навпаки роз’яснила їй ситуацію, а ще попросила надати необхідні документи, які б підтверджували, що син Наталії дійсно перебуває в зоні АТО. Як тільки вони будуть, у сільській раді одразу розглянуть питання про виділення матеріальної допомоги сім’ї Рескаленко.
– Він тут лише прописаний, але не проживав. Знам’янський військкомат його через нас не викликав, – пояснює сільський голова.
Тетяна Халявницька розповідає, що загострилася ситуація між нею і мамою військового саме через те, що та не отримала новорічного подарунка.
– Ми возили новорічні подарунки дітям, батьки яких служать в АТО. Вийшло так, що чоловік її сестри теж в АТО. Ми відвезли подарунок її племіннику. Коли жінка про це дізналася, почала обурюватися. До мене приходять люди і кажуть, що не принесли подарунок її дев’ятирічній доньці. Я ж їм кажу, що ми розвозили подарунки дітям, батьки яких служать в АТО. Тоді я сама до неї зателефонувала. Вона починає розбиратися відносно чоловіка рідної сестри, вони розлучені, чому їй принесли пакунок? Я кажу їй, хіба вам не шкода цієї дитини, якій ми привезли подарунок? А вона запитує, чому не мені? Я кажу, будь ласка, приходьте, пишіть заяву. Ми зустрічалися з кожною мамою військового, з кожною дружиною, – запевняє очільниця села і вкотре наголошує: розмовляла з жінкою стримано.
Тетяна Халявницька зауважує: для того, щоб мама військового могла отримати матеріальну допомогу для сім’ї, необхідно подати документи. Які саме – пояснювала скаржниці, однак паперів і досі немає.
– У нас маленькі бюджети, у програмі соціальної допомоги заплановано по 200 гривень. Це засідає сесія, депутати, бюджетна комісія і згідно з документами (копія військового квитка, яка підтверджує, що він дійсно проходить там службу, копія паспорта коду), приймається рішення та видається допомога. Це ж не так, що я взяла гроші з кишені і видала. У нас у січні буде сесія. Будемо розглядати бюджет, затверджувати. Я їй сказала, будь ласка, приходьте. Це було 30 грудня. Немає документів сина, давайте ми розглянемо питання, щоб виділити допомогу, як батькам учасника АТО. Вона ж почала скаржитися, – каже сільський голова.
Тим часом мама військового Наталія розповідає, що син уже другий рік поспіль служить за контрактом. З весни минулого року боронить на сході Україну. За ці довгі десять місяців лише один раз приїздив у відпустку.
– Сину 20 років. Неодружений. Постійно проживав поряд. Його лише у вересні відпускали на шість днів. Зараз він у Луганській області знаходиться, – уточнює мама військового. – Я ніколи в сільську раду не зверталася, але люди кажуть, чому ти не добиваєшся, мовчиш? Я й подзвонила, а у відповідь почула, що я дріб’язкова…