Немовля померло. Породілля в реанімації

,

26561

В Устинівській центральній районній лікарні 14 червня, не проживши й доби, померла новонароджена дівчинка. За життя її мами вже кілька днів поспіль борються кращі фахівці обласної лікарні.

 

Такі новини завжди приголомшують. І хоча останнім часом медичній галузі області і, зокрема, охороні здоров’я материнства і дитинства, приділяється багато уваги, все ж це не убезпечило від трагедії. Які причини призвели до таких тяжких наслідків – лікарський недогляд чи стан здоров’я самої жінки - ще розбиратимуться і відповідна комісія, і правоохоронці. А поки залишається поспівчувати родині і молитися за життя породіллі.
Сестра потерпілої розповідає, що на сьомому місяці вагітності у 35-річної жінки почалися проблеми. Її мучили набряки, головний біль та судоми. Зрештою, стан здоров’я настільки погіршився, що вагітна не могла втримати в руках коробку сірників. Однак лікарі вирішили, що все добре.
- Каже, вона (лікарка) мене подивилася, сказала, що нічого страшного: їдь додому, менше їж і менше пий, - передає слова медика сестра породіллі.
Лікарські поради жінка виконала, але це їй не допомогло. Вночі родичам довелося викликати швидку. Уже на місці, в лікарні, жінку прооперували. Діагноз - «пізній токсикоз».
На світ з’явилася дівчинка вагою півтора кілограми. Але через проблеми, які пережила мама, їй не судилося вижити.
Рідні переконані: якби жінку вчасно госпіталізували – трагедії не сталося б. У свою чергу медики стверджують, що пропонували жінці залишитися в медичному закладі, та вона відмовилася. Начебто, за сімейними обставинами. Принаймні, так стверджує головний лікар Устинівської ЦРЛ Сергій Саприкін.
Зараз справу розслідують правоохоронці. Вони вже помітили неточності - в історії хвороби та в обмінній картці вагітної вказано різну інформацію.
Сама ж породілля нині перебуває у реанімаційному відділенні обласної лікарні. Головний лікар медзакладу Лариса Андрєєва повідомила, що жінку привезли у дуже важкому стані. Довелося навіть доставляти санавіацією спеціалістів з Києва для консультації. Але якими б висококласними не були лікарі, давати прогнози не береться ніхто.
Як повідомила прес-служба прокуратури області, за фактом смерті немовляти розпочато кримінальне провадження, а також досудове слідство за фактом неналежного виконання працівниками пологового відділення районної лікарні своїх професійних обов’язків. Правоохоронці з’ясовують причини та обставини смерті дитини. Хід розслідування - на контролі у прокуратури області.
Очевидно, певні висновки буде зроблено і на рівні районної влади, адже Глава держави неодноразово заявляв про відповідальність кожного керівника району за дитячу смертність.
Голова Устинівської РДА Анатолій Абрамов на прохання «Кіровоградки» давати будь-які коментарі відмовився, мовляв, усе стане відомо після засідання відповідної комісії, яка й зробить висновки про причини трагедії. Утім, якими б не були її висновки, залишається сподіватися, що жінка житиме, адже вдома на маму чекає ще одна дитина.

 

ТИМ ЧАСОМ

Поки медексперти з’ясовують, чому померла молода жінка в кіровоградській жіночій консультації №1 та немовля в Устинівці, чиновники на своєму рівні вчора влаштували розбір польотів. Обговорювали тенденційні причини, що призводять до смерті новонароджених в області: чи вистачає кваліфікованих кадрів, медичного обладнання і що необхідно зробити, аби уникнути дитячих смертей.

 

Той факт, що обласний перинатальний центр на всі двісті відсотків виконує свою функцію – не викликає жодних сумнівів. Сьогодні в регіоні дітей при народженні помирає дійсно менше – на це вказує статистика. І заслуга в цьому – саме у професіоналізмі лікарів центру. Утім, рівень смертності немовлят все ж залишається високим. Причини, говорять медики, різні. Однак визнають: брак кадрів – головна проблема. За їхніми словами, лише акушер-гінекологами область забезпечена на 72відсотки, не кажучи про інших фахівців.
- У нас замість восьми неонатологів (лікарів, що ведуть немовлят та новонароджених, слідкують за їхнім розвитком, захворюваннями та патологічними станами), працює всього двоє, - констатує головний лікар перинатального центру Тетяна Мітєва і додає, що залучити нових спеціалістів – украй складно. – Сьогодні нам вдалося вивчити інтерна, але чи вдасться його втримати у Кіровограді – питання.
У районах ситуація з фахівцями – ще складніша. Здавалося б, і можливості є, і житло влада готова надати, і в інших потребах зарадити, але молоді лікарі їхати на периферію не хочуть – шукають можливостей себе реалізувати в обласних центрах, а якщо пощастить, – мегаполісах.
- У нас був лікар. Ми йому і квартиру дали, і допомогли дальші навчатися, опікали, як могли. Він же відпрацював кілька років, квартиру продав, гроші отримав за неї і поїхав із сім’єю в Кіровоград. Тепер шукаємо іншого спеціаліста, - розповідає керівник апарату Устинівської райдержадміністрації Надія Скурчак.
Тим часом медики називають й інші причини, які не менш серйозно впливають на ситуацію. Зокрема, це відсутність реєстру вагітних, телемедицини з районними пологовими відділеннями, а також нестача апаратів УЗД експерт-класу. Щоправда, тут же додають: в обладнання медзакладів регіону вкладено стільки мільйонів, що скаржитися на його нестачу – гріх, мовляв, необхідно вміло користуватися тим, що є.
- Кого покликати вам, щоб вели реєстр вагітних, – не без емоцій запитує заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух, - може Одеську, Миколаївську області? Останнє попередження: якщо у найближчий час у нас не буде реєстру – начувайтеся! Те саме стосується телемедицини. Де ваші пропозиції, Олеже Миколайовичу (Рибальченко – начальник управління охорони здоров’я ОДА – Ред.)?! Чому ми сьогодні все ще про це говоримо?!
Насправді, аби налаштувати такий зв’язок з районами, потрібно небагато: комп’ютер та вихід в інтренет. Для початку можна скористатися скайп-зв’язком, а вже потім придбати необхідну програму. Її вартість для одного району, зауважує Олег Рибальченко, менше чотирьох тисяч гривень…
- Для територій це не кошти, коли мова йде про дитячі й материнські життя. Питання телемедицини закриємо упродовж одного-двох місяців, - говорить голова постійної комісії з питань бюджету облради Вікторія Крамарова і додає: єдине, що потрібно розуміти, яка обстановка з комп’ютерами у районних лікарнях.
Поки посадовці з’ясовували глобальні речі, поряд із ними, опустивши очі, сиділи головний лікар Устинівської ЦРЛ і акушер-гінеколог. Розмова з цими медиками відбувалася вже за зачиненими дверима. Журналістам тільки заявили, що офіційну інформацію вони зможуть отримати 12 липня, коли будуть відомі результати експертизи. До її висновків – ні слова.
Однак, джерела повідомили «КП», що швидше за все пологове відділення в Устинівській лікарні закриють. Насамперед з тієї причини, що там бракує кваліфікованих кадрів. Бо вже надто дорогою ціною доводиться за це розплачуватися.

e-max.it: your social media marketing partner