Влада визнала: директор Шостаківського інтернату не на своєму місці

, Оксана КОСАРЄВА, «КП»

internat 1

Обласна влада констатувала: у Шостаківському інтернаті, довкола якого нещодавно розгорівся скандал через обвинувачення випускниці у рукоприкладстві вчителя, директор знаходиться не на своєму місці. Однак остаточний висновок щодо профпридатності останнього – за робочою групою, яка вже почала перевірку в закладі.

 

Скандал міг би вщухнути, так і не розгорівшись, якби не два але. По-перше, дитина публічно звернулася про допомогу сторонніх дорослих, а по-друге – саме на цей час припав візит Уповноваженого з прав дитини Президента України Юрія Павленка у Кіровоградську область. Останній разом із очільником регіону Андрієм Ніколаєнком узявся розібратися в ситуації.
Про побачене в інтернаті «КП» вже писала – посадовців вразило чимало речей. Утім найбільше той факт, що діагноз, з яким там перебувають діти, на перший погляд, не зовсім відповідає дійсності.
- У цих розбірках ніхто не побачив проблему дитини. Вихованку безпідставно у випускному класі перевели зі спеціальної школи, де вона могла отримати нормальний атестат про середню освіту, до спеціалізованої. Саме це змусило її так вчинити. А деякі, щоб себе виправдати, списують усе на якісь розумові відхилення. Дитина цілком адекватна! – заявив після відвідин інтернату голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко і поставив завдання терміново з’ясувати, хто, на якій підставі і наскільки вмотивовано взяв на себе відповідальність прийняти таке рішення щодо дівчинки.
Тим часом Уповноважений з прав дитини запідозрив, що ситуація зі встановленням «психіатричного» діагнозу дітям, які перебувають у подібних закладах, може бути непоодинокою в державі, а тому зазначив, що перевірок з цього приводу решті інтернатів країни не уникнути…
А вже цього тижня заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух заявила, що директор Шостаківської загальноосвітньої спеціальної школи-інтернату І-ІІ ступенів – не на своєму місці.
- Чому ж виник цей конфлікт? Тому що не зовсім на своєму місці перебуває директор цього закладу. Він хоч і привів до ладу санітарний стан школи, і там уже не те, що було раніше, але не зміг пояснити певні речі з професійної точки зору, - вважає посадовиця.
Згодом в ексклюзивному коментарі «КП» Галина Пастух зазначила, що зараз емоції вщухли, а тому на ситуацію треба дивитися тверезо і висновки робити тільки тоді, коли будуть результати перевірки спеціально створеної робочої групи.
- Зараз детально з’ясовуватимемо усе на місці. Насамперед, законність знаходження дітей в інтернаті, як заповнювалися особові справи… Думаю, за десять днів матимемо результати і вже тоді прийматимемо рішення, - підсумувала заступник очільника регіону.

e-max.it: your social media marketing partner