Увесь непотріб зі смітника баба Люда зносить у квартиру. Терпіти цей сморід уже немає сил!

–Ми живемо на другому поверсі у 44 квартирі, а наша сусідка Людмила Резніченко – у 43. Вона збирає усе сміття зі смітника і тягне до себе у квартиру. Сортує пластикові, скляні пляшки, мішки, папір, картон, інший непотріб, – розповідає Інна Титаренко.
Каже, такий спосіб життя жінка веде вже не один рік, однак останнім часом «сміттєва діяльність» бабусі стала просто нестерпною для сусідів. Окрім того, що в неї завалена непотребом власна квартира – вщент заповнені сміттям спальня та кухня, жінка складує те, що назбирала, ще й у під’їзді.
– Вона влаштувала у під’їзді «перевалочний» пункт. Це все стоїть і біля дверей, і біля ліфта. Останнім часом ситуація ще погіршилася. Сморід стоїть жахливий. Зараз повна антисанітарія. А про те, що коїться у неї в оселі, я взагалі мовчу. Сусіди з верхніх поверхів казали, що бачили, як у неї по квартирі бігають щури, – каже Інна.
Жінка зауважує, що не влаштовувати антисанітарію у будинку сусідку просили не один раз, однак та відмовлятися від своєї звички наміру не має. Мовляв, пенсія маленька, тож треба якось заробляти гроші – збиранням макулатури, пляшок.
– До неї зверталися не один раз, але вона нам відповідає, що на одну пенсію прожити не може, тому ходить на смітник. Просити припинити це – немає сенсу. Я не забобонна, але коли на тебе сиплять прокльони, знаєте, м’яко кажучи, неприємно. До того ж у нас мала дитина, – додає Інна.
Звернутися ж до родичів бабусі мешканці будинку теж не можуть. Кажуть, син фактично не з’являється в батьківській хаті. А чоловік баби Люди – лежачий хворий. Тож вплинути на жінку нікому.
– Онуки якось приїжджали, вікна пластикові встановили, бо вона начебто квартиру обіцяла на них переписати. Тоді усе сміття з помешкання вивозилося машиною. Але ж потім бабуся знову почала все тягти в хату, – розповідає сусідка і додає, що з місяць тому у бабусі виникла пожежа. – Це стало останньою краплею. Я подзвонила на «гарячу лінію» голови облдержадміністрації. Там мені порадили звертатися до дільничного міліціонера і у санстанцію.
Однак у санстанції відповіли, що не мають жодних повноважень, аби якось вплинути на ситуацію. Дільничний теж не зміг дати ради проблемі, бо жодних важелів впливу, каже, не має.
– Дільничний міліціонер приходив і сказав, що теж не може зарадити, тільки може порадити їй, щоб сортувала сміття на подвір’ї, а не в будинку. Він написав заяву з моїх слів, постукав до цієї бабусі у двері, її не було вдома і на цьому все скінчилося, – переповідає Інна. – Дільничний каже, може виписати їй тільки штраф. Але який сенс – все одно вона його не заплатить, та й на ситуацію це ніяк не вплине.
А тим часом через страшенну антисанітарію сусіди баби Люди почали хворіти.
– Ми з донькою постійно в лікарні. І у мене, і у дитини почалася алергія, якої раніше не було. Хто знає, в чому причина? А зараз лежимо в інфекційному, – говорить жінка.
Інна каже, вже не знає, в які двері їй гримати, аби нарешті хтось щось зробив. Остання надія, зізнається, була на гарячу лінію губернатора. Однак там нічим не зарадили.
– Сміттєзвалище цієї бабусі заважає не тільки мені, а й усім мешканцям нашого під’їзду. Ми вже не знаємо, куди звертатися. Всі готові зібрати підписи, якщо потрібно. Але кому їх давати? – риторично запитує Інна.