Попереду планети: область знову відзначилася

,

DSC 8012 На цей раз у позитиві. Голованівський район Кіровоградської області став єдиним у державі, котрий спромігся забезпечити кожну сільську та селищну ради дитячими майданчиками – спортивними й ігровими.

 

Голова тамтешньої райдержадміністрації Олександр Яровий не без гордощів зізнається: вдалося це зробити упродовж одного року. Допоміг - нардеп Віталій Грушевський.
Тим часом в обласній державній адміністрації заявляють, що до 2015 року в регіоні з’явиться як мінімум ще сім десятків нових спортмайданчиків. За цей час, планують посадовці, не тільки в цілому оновиться існуюча база, а й облаштується необхідним інвентарем кожен загально- освітній заклад.
- Глава держави вимагає системного і дієвого підходу до залучення дітей у спорт. З одного боку цю функцію виконуватимуть школи і секції, а з іншого – ми повинні створити необхідну вуличну спортивну інфраструктуру. Тож до 2015 року плануємо встановити як мінімум сім десятків нових спортивних майданчиків, - говорить заступник керівника департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Сергій Колодяжний і додає, що на багатьох об’єктах відбудеться капремонт і заміна інвентарю.
Поки ж влада звітує: за останні два роки регіон суттєво зрушився у напрямку просування спорту в маси – якщо з спортивних 2000 по 2010 роки в області встановлено 226 майданчиків, а це в середньому 23 майданчика на рік, то тільки за 2011-2012 роки - уже 80 таких об’єктів, тобто 40 на рік!
- Цьогоріч робота у даному напрямку значно активізувалася. Наразі за підтримки депутатів і соціально-відповідального бізнесу в різних районах області встановлено 36 нових спортивних майданчиків. Вони сучасні, мають вуличні тренажери й синтетичне покриття. Ще три – в Олександрійському та Бобринецькому районах, а також у самій Олександрії – тільки встановлюються, - пояснює Сергій Колодяжний і визнає, що не всі території справно виконують поставлені очільником регіону Андрієм Ніколаєнком завдання.
За його словами, серед районів-аутсайдерів – Вільшанський і Ульяновський.
- Наприклад, в Ульянівському - планується встановити всього один спортивний майданчик. А от у Вільшанському, навіть на перспективу, - жодного, - констатує чиновник і закликає тамтешнє керівництво знайти можливості, аби діти могли займатися спортом не лише на уроках фізкультури.DSC 8149
До речі, один із сучасних спортивних майданчиків днями отримала кіровоградська школа «Мрія». Його подарував директор підприємства «ГрадОлія» Станіслав Таршин. Бізнесмен ще у березні під час першого обласного спортивного форуму пообіцяв знайти необхідний ресурс.
Традиційно відкриття майданчика відбулося в урочистій атмосфері, не обійшлося без повітряних кульок і перерізання червоної стрічки. Діти, їхні батьки та педагоги школи не приховували емоцій, дякували усім причетним до доброї справи і зауважували, що таких об’єктів хотілося б бачити у Кіровограді якомога більше.
А от в масштабах України нині готується ціла соціальна програма з розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2017 роки. Згідно з проектом документу, на території держави передбачається будівництво півсотні басейнів, майже трьох десятків спортивних комплексів, а також двох з половиною тисяч спортивних майданчиків. Можливо, котрийсь із сучасних об’єктів перепаде і Кіровоградській області…

e-max.it: your social media marketing partner