Всі у Знам’янку на оздоровлення: Очільник бальнеологічної лікарні розповів, чому це варто зробити
Унікальне місце лікування та реабілітації, до якого не потрібно їхати через пів країни, а то й за кордон, знаходиться на Кіровоградщині. Це Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня – багатопрофільний лікувальний реабілітаційний санаторний заклад, комунальне підприємство Кіровоградської обласної ради. Він відомий цілющими властивостями радонових джерел.
Із липня минулого року заклад очолює депутат обласної ради Андрій Табачук. Нині в лікарні запроваджують певні новації та активно працюють над вдосконаленням закладу. А відвідувачі щиро радять лікарню іншим.
Військовослужбовець із Олександрії Олексій проходить тут реабілітацію вже втретє. Каже, помітив чималі зміни.
– Я був років 20 тому, торік і от тепер. І раніше тут був порядок, гарне ставлення до пацієнтів. Але зараз бачу, що все на рівень вище – багато додалося процедур, дуже смачно годують, на території реконструкцію проводять, вікна в одному з корпусів міняють. Колектив і керівництво стараються, – відзначає чоловік.
Він проходить реабілітацію за кількома напрямками – опорно-руховий апарат, а також через вегето-судинну дистонію. Також із ним проходили реабілітацію двоє військових пенсіонерів із Вінниці.
– Вони двічі приїжджали сюди. Хоч їм ближче до інших міст із відповідними лікувальними закладами. Але тут їм сподобалося більше, – посміхаючись, говорить Олексій.
Знам’янчанин Микола – колишній військовослужбовець. Він захищав Україну ще з 2014 року, воював під Іловайськом, був у ворожому полоні, витримавши тортури. Після – кілька разів добровольцем повертався на службу.
Крайній раз – з початком повномасштабної війни. Але усе пережите відобразилося на здоров’ї. Чоловік періодично потребує реабілітації.
Свого часу він був навіть у Литві. Відзначає там якісну роботу з психологом. Крім цього, Микола був і в інших містах України.
– Мені є з чим порівнювати реабілітацію в інших закладах. Я як тільки зайшов на територію бальнеологічної лікарні, одразу відчув затишок і комфорт. Все охайно, ялини, свіже повітря, приємно тут знаходитися, така атмосфера заспокоює. Далі – привітний персонал. В інших містах – я приходив на процедури, то відношення, я не скажу, що погане, але не більше формального «пацієнт-лікар». Тут – заходиш, зустрічають із посмішкою, і тобі хочеться посміхнутися, і настрій вже кращий, – ділиться співрозмовник.
Зізнається, не очікував такого рівня у Знам’янській бальнеологічній лікарні.
– Я майже все життя прожив у Знам’янці і навіть не сподівався, що таку якісну допомогу і реабілітацію зможу отримати вдома. На території закладу зручно розташовані всі корпуси – і лікувальний, і житловий. Дуже подобається тут підводний масаж, навіть у Литві такого не зустрічав. Після нього у мене відчуття, що заново народився. Ще подобаються ванни. В одному із санаторіїв України, де я був, вони у підвальному приміщенні, зверху маленьке віконечко, освітлення слабе. Процедура мала бути розслаблюючою, а виходило навпаки. Бо викликали у мене асоціації про полон і закриті камери. А тут – світле приміщення, сонечко світить, настрій піднімається. Відчув різницю. Буває, військові питають, а де краще підлікуватися і реабілітацію пройти? Тепер я буду рекомендувати цей заклад, – каже Микола.
УПЕРШЕ ЗА ТРИВАЛИЙ ЧАС ЛІКАРНЯ ВСТАНОВИЛА РЕКОРД ЗА КІЛЬКІСТЮ ВІДВІДУВАЧІВ
Очільник комунального підприємства Кіровоградської обласної ради «Знам’янська бальнеологічна лікарня» Андрій Табачук каже, як тільки прийшов на цю посаду, одразу почав вивчати переваги і проблемні моменти закладу.
– Були певні менеджерські нюанси, які потрібно було терміново виправляти. Також боровся із чутками – що лікарня не працює кілька років, що тут живуть переселенці або військові. Так, був період, коли люди, які тікали від війни, тимчасово тут були. Але зараз – це повністю багатопрофільний лікувальний реабілітаційний санаторний заклад, – зазначає Андрій Табачук.
Тому новий очільник активно зайнявся популяризацією закладу.
– Я постійно їжджу і спілкуюся із медиками різних лікарень області. Розповідаю про наш заклад, наші можливості і що це дасть людям, – продовжує співрозмовник.
За вісім місяців лікарня встановила власний рекорд – 100% завантаженості відвідувачів.
– І хоч місць уже не було, люди продовжували звертатися, ставали у черги – щоб одразу заселитися, коли хтось із відвідувачів завершить курс, – говорить очільник КП «Знам’янська бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради Андрій Табачук.
Збільшення кількості відвідувачів – це наповнення бюджету.
– Завдяки припливу пацієнтів вдалося підвищити відсотків на 20 зарплату працівникам. А це, відповідно, покращення загального настрою колективу, – пояснює керівник закладу.
Такий результат – це вдалі управлінські рішення та співпраця керівника-менеджера і медперсоналу.
– Те, що керівником лікарні має бути людина саме з медичною освітою,– це стереотип. Неймовірно складно одночасно думати про високу рентабельність путівок, популяризацію закладу, розвиток інфраструктури, вирішення господарських питань і займатись лікуванням людей. У мене є біологічна освіта, але профільними питаннями займається медичний директор. Моя функція – більше менеджерська та маркетологічна. У нас дуже розподілені функції, але працюємо в унісон, – наголошує Андрій Табачук.
ЩО ВДАЛОСЯ ЗРОБИТИ ЗА 8 МІСЯЦІВ?
– Ми удосконалили зал реабілітації. Докупили все необхідне обладнання. Зараз відкриваємо ще ряд проектів для людей із ампутаціями. У нас тепер вертикалізатори двох типів, де людина знову зможе адаптуватися до свого вертикального положення. Ми обираємо максимально сучасні і ефективні методи реабілітації, – розповідає Андрій Табачук.
Тому в лікарні почала працювати психологиня.
– Вона дуже багато опікується військовими, у тому числі безпосередньо в процесі реабілітації прямо в залі. Під час такого тандему із лікарем-реабілітологом допомагає простіше долати больовий синдром. Також працює з пацієнтами і поза цими заняттями, – уточнює очільник закладу.
Ще одна важлива зміна у закладі – максимальна інклюзивність.
– Така нова філософія закладу, – наголошує Андрій Табачук. – Замовляємо таблички шрифтом Брайля для людей, які погано бачать. У перші тижні, коли почав тут працювати, разом із відвідувачем на колісному кріслі протестували пандуси закладу. Побачили, що насправді вони були не дуже зручні й придатні. Тому ми це змінили.
Ще один результативний менеджерський хід – використання одного приміщення для різних напрямків.
– Наприклад, у першу половину дня кабінет використовується для одних процедур, а в другу – для інших. Такий адміністративний хід дозволяє збільшити ефективність приміщень ледь не вдвічі, при тому що ми нічого не будуємо, не ремонтуємо і не переносимо. На цьому етапі це досить комфортно. Також це значна економія коштів, – відзначає співрозмовник.
Ще один із основних акцентів, над яким працює керівник, – розвиток інфраструктури.
– Наразі у нашому закладі цілодобово є гаряча вода, раніше цього не було. Зараз зроблені всі кроки для того, щоб з'явився банкомат. Із міні магазину зробили більш-менш великий магазин. Відкрили пункт швидкої допомоги. Також думаємо над відкриттям поштомату. Це все для комфорту відвідувачів, – зауважує Андрій Табачук.
Крім лікування та реабілітації для людей, які перебувають у лікарні два і більше тижні, важливе дозвілля.
– Ми додали розваг і в майбутньому будемо їхній перелік розширювати. Наприклад, шашлична зона – вона була дещо занедбана. А коли люди приїжджають на два-три тижні, то, відповідно, є вихідні, коли немає процедур, але є бажання відпочити. Тому ми її приводимо до ладу, – каже очільник.
ХТО МОЖЕ ПРИЇХАТИ?
– Раніше Знам'янська бальнеологічна лікарня позиціонувалась як заклад для людей похилого віку. Зараз цей підхід змінився. Можна і варто приїжджати при перших симптомах недуг, можна робити профілактику захворювання, а не пити знеболювальні чи відтягувати аж до операцій. Тим паче, коли можна пройти лікування в закладі, який не схожий на класичну лікарню, – зауважує керівник бальнеологічної лікарні Андрій Табачук.
Щоб потрапити до закладу, бажано, щоб був санаторний лист або рекомендація від лікаря.
– Але багато людей приїжджають за власним бажанням, їх тут оглядають. Ми завжди просимо, щоб у такому разі у відвідувачів були найсвіжіші медичні дослідження, щоб ми могли побачити, в чому конкретно проблема. Бо іноді люди скаржаться на біль у нозі або в попереку і вони лікують поперек, а насправді у них може бути защемлення в шиї і цим напрямком треба займатися, – пояснює керівник лікарні.
Для відвідувачів пропонують майже 10 видів путівок залежно від захворювань та кілька десятків видів послуг лікування.
– Їхній повний перелік є на нашому сайті. Серед найцікавіших і найпопулярніших – послуги реабілітолога, особливо післяінсультна реабілітація. На жаль, ця хвороба помолодшала і трапляється у 30-40-річних людей. Дуже важливо максимально відновити стан людини для продовження звичного способу життя. Безумовно, реабілітація військових. Також популярна озонотерапія. Це сучасний і ефективний природний метод лікування активним киснем, що відповідає високим технологіям європейських стандартів лікування. Активно питають про гірудотерапію – лікування медичними п’явками, – розповідає Андрій Табачук.
На території комплексно розташовані лікувально-реабілітаційний, харчовий, житловий корпуси. Оскільки це заклад санаторного типу, то відвідувачі тут перебувають не у палатах, а в індивідуальних номерах – у кожному є необхідні меблі, телевізор, санвузол, мінімальний набір необхідних речей – чайник, склянки тощо. Номери є одно- та багатомісні.
– Це зручно, якщо приїжджати на оздоровлення родиною, – зауважує співрозмовник.
ЯКІ ЦІНИ?
Станом на травень путівка на два тижні з проживанням у двомісному номері коштує 13 494 гривні. У вартість входить проживання, триразове харчування та базовий курс лікування. Кількість процедур залежить від кількості днів лікування.
Ми хочемо показати, що Знам’янська бальнеологічна лікарня – це не тільки історія про заклад, якому 57 років, а це ще й історія про сучасний заклад. Де досвідчені спеціалісти. Де комфортно, затишно, якісно і корисно для людей будь-якого віку.
Андрій Табачук, очільник КП «Знам’янська бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради, депутат обласної ради
ТОП-3 ЗАПЛАНОВАНИХ ОНОВЛЕНЬ
1 Лікування та реабілітація із залученням інтерактивних методів
– Зараз ми шукаємо необхідне обладнання – це коли людина ніби-то грає в комп'ютерну гру, але насправді розвиває або повертає контроль над своїми м'язами і бореться з больовим синдромом, – пояснює Андрій Табачук.
2 Розвинути інфраструктуру і підняти рівень надання послуг
– Це стосується, зокрема, косметології. Ми розуміємо, що війна накладає шрами не тільки на душу. Вона робить певні позначки на обличчях, тілах і це потрібно також буде виправляти, – продовжує керівник.
3 Відкритий простір
– Ми хочемо зробити підйомник, щоб люди на колісних кріслах могли бути не тільки на першому поверсі, а й інших. Завдяки цьому ми зможемо одночасно прийняти й допомагати більшій кількості таких пацієнтів, – говорить очільник.
Також заклад виграв грант від USAID на створення кількох майданчиків на території закладу.
– Це буде дитячий інклюзивний та мультиспортивний майданчики. Великий майданчик для воркауту, у тому числі з інклюзивними тренажерами, – каже Андрій Табачук.
КОНТАКТИ:
- сайт: zoblkp.com.ua
- інстаграм: kp_zobl
- фейсбук: https://www.facebook.com/zoblkp
- телефони: (067) 520-46-06, (095) 790-81-34, (063) 304-18-68 або (05233) 711-08
- адреса: м. Знам'янка, вул. Героїв Чорнобиля, 6
- графік роботи: цілодобово
фото: Людмила Попудіна