Активісти з села на Кіровоградщині заснували благодійний фонд, щоб допомагати ЗСУ

, КП

12103Із початком повномасштабної вій­ни Росії в Україні люди максимально згуртувалися і ледь не кожен хотів бути корисним. Хтось будував блокпости, хтось плів маскувальні сітки, хтось готував їжу для ЗСУ, інші збирали кошти і закуповували необхідне для воїнів... Із часом ця хвиля поступово затихла з різних причин – у когось немає можливості, у когось часу…
Однак захисники досі потребують підтримки. Як кажуть, як зберуться туки в кучки – буде громовиця. У тилу збиратися купи нині допомагають благодійні фонди, щоб потім, завдяки волонтерам, завдяки всім, хто долучається, українські воїни могли дати потужної громовиці ворогу. Зокрема, з цих причин активісти з села Хмельове Смолінської громади заснували благодійний фонд «Підтримай своїх».

 



НАРОЩУВАТИ БРОНЮ
12104– Мотивація відкриття благодійного фонду – велике бажання допомогти нашим захисникам. Оскільки було чітке розуміння того, що війна не закінчиться за один день, місяць і навіть, як би того не хотілося, за рік. А резерв людських ресурсів і можливостей дуже швидко закінчиться. Таку тенденцію ми спостерігали ще з 2014 року. Коли на початку війни всі кинулися допомагати, а потім хто як – хто вто­мився, хто звик, а в кого просто закінчився ресурс, – говорить директорка фонду Ірина Хищенко. – Тому ми відкрили фонд, щоб нарощувати броню і мати можливість звертатись до міжнародних фондів. Адже зробити це можна тільки в офіційному статусі. Також, маючи офіційний статус, довіра людей більша. Бо офіційний – значить надаєш звіти тощо. А коли просто від себе збираєш на банківську карту, то хто переважно донатить? Правильно – друзі та рідня.


Однак створити і зареєструвати благодійний фонд не так легко.


– Ця складність полягає не у зборі документів, витягів якихось і так далі. А от саме у бюрократії. На жаль, не хочеться і критикувати, але це правда. Були люди, які ганяли від одного кабінету до іншого і так по колу, були і ті, хто не знав як оформляти документи – хоча це їхні прямі обов’язки. Було і так, що, навіть оформивши правильно документ, переглянутий попередньо юристом, комусь не подобалась кома чи слово не у тому місці, – ділиться з «КП» Ірина.


Водночас волонтери кажуть, що якщо є потужна мотивація, усе стає реальністю, всі моменти можна пережити. Тим паче, що, попри все, на шляху становлення фонду трап­лялись і ті люди, які допомагали у певних моментах і питаннях.


Офіційно благодійний фонд «Підтримай своїх» функціонує з 18 квітня. До цього його заснов­ники збирали допомогу своїми силами – у соцмережах кидали клич односельчанам, які приносили продовольство та інше необхідне і відправляли також своїми силами та через інших волонтерів.


– Зараз у фонді офіційно четверо людей. Кількість зареєстрованих волонтерів протягом існування фонду змінювалася, хтось мав інші погляди – пішов іншою стежкою, хтось прийшов, а деякі наші волонтери вже і воюють, – додає волонтерка БФ «Підтримай своїх» Дарина Кожухар-Сопілка.

ДНІ НАРОДЖЕННЯ НАШІ ТА НАШИХ ДІТЕЙ ВИКОРИСТОВУЄМО ЯК ПРИВІД ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ЗСУ
Загалом фонд допомагає захисникам у різних напрямках – продукти, одяг, ліки, машини, дрони, рації, тепловізори.


12105– Якщо вже щось закуповуємо, то виключно щоб ця річ слугувала багатьом людям, а не індивідуальні замовлення. Тобто дрони, авто, рації, тепловізори ми закуповуємо, а от для індивідуального користування щось з амуніції – ні, – пояснює Дарина. – Але якщо, буває, на фонд інші друзі-волонтери та просто небайдужі люди передають берці, спальники, плащі тощо, то, звісно, ми усе збираємо і передаємо тим, хто потребує. Те ж саме і з продуктами. Тобто ліки, засоби гігієни, одяг ми переважно не закуповуємо, а саме приймаємо від людей. Бо якщо ми почнемо витрачати зібрані кошти на такі потреби, то на щось серйозне просто не вистачить ресурсу.


Щоб зібрати кошти на необхідне для воїнів, волонтери використовують усі можливі приводи для цього.


– Основна лінія – це масові пуб­лікації у соцмережах. Там люди більше знаходять про нас інформацію, а також, читаючи звітність нашої діяльності, у них виникає більше довіри, щоб зробити благодійні внески. Дні народження наші та наших дітей також використовуємо на збори для ЗСУ. Наприклад, на свій зібрала близько 16 000 гривень на ліки, форму та гігієну для захисників. Також зібрали певну частину коштів на тепловізор для 124-ї бригади на день народження Назара – сина Ірини. Та і в цілому наші діти нам допомагають. Мій 4-річний син Владислав постійно зі мною їздить на склад, каші разом варимо, – посміхаючись, продов­жує Дарина Кожухар-Сопілка.


Також волонтери часто організовують ярмарки у різних населених пунктах і розміщують у магазинах скриньки для додаткового збору коштів.


– Ми об’єднались із нашими друзями, волонтерами зі Смоліного, волонтерами з Києва. Також значну допомогу надає голова Добровеличківської громади Володимир Осієвський, допомагає збирати кошти актор театру, кіно та дубляжу Михайло Жонін. Взагалі командна робота дає хороші результати і дуже круто, що нас оточують волонтери, які готові підтримати та допомогти без поділів території чи полемік «хто крутіший волонтер», – підкреслює Дарина.

 

12115121181211612117


12107Актор Михайло Жонін, якого багато хто знає як капітана поліції Ігоря Гнєзділова у серіалі «Пес», долучився до спільного з благодійним фондом «Підтримай своїх» збору коштів втретє. Каже, що ще приїжджатиме на Кіровоградщину, щоб допомагати.


– Спілкуюсь із людьми, фотографуюся і даю автографи. Натомість вони хто скільки може роблять благодійні внески до скриньки. Робимо, що можемо для перемоги, і поки не переможемо, ми не заспокоїмося, – каже актор.

 

121081210912110

ЗАРАЗ ТРИВАЮТЬ ДВА НАЙБІЛЬШИХ І ВАЖЛИВИХ ЗБОРИ ДЛЯ ЗСУ. ПОТРІБНА ДОПОМОГА
Волонтери зізнаються, час від часу відчувають втому і вигорання від своєї діяльності.


– Не будемо лукавити, вигорання буває – у когось більше, у когось менше. Кожен дає раду з цим по-своєму. Якщо говорити за себе, то у мене період піку вигорання і стресу приходить, коли хтось зі знайомих солдатів чи земляків, чи тим, кому ми допомагали – гине, – зізнається «КП» Дарина. – Це важко і страшно. Тоді просто зжирають думки про те, що ти щось робиш, а цього не достатньо, ти щось робиш, а вони все рівно можуть загинути. Але посидиш, пониєш і далі ідеш працювати на тих, хто живий, на тих, хто продовжує захищати. Їм у 100 разів важче, ніж нам. Через це навіть соромно стає інколи нити.


12106Тому, як би важко не було і волонтерам, вони збираються до купи і продовжують працювати. Адже усі запити завжди термінові і важливі.


– В силу своїх можливостей намагаємося допомогти усім, хто звертається. У нас нема патронажу над якимись конкретними бригадами. Наприклад, ми надавали допомогу хлопцям з 71 Єгерської, 70, 57, 56, 124, 121, 72 бригад і ще чимало інших. Також допомагали окремим підрозділам чи ротам 3 полку, «Азову». Тільки ми беремось виконувати якийсь запит – усі кошти йдуть на нього. І так по черзі. Звісно, якщо запит йде з нульової позиції фронту, то його ми будемо виконувати у першу чергу, адже те, що просять, їм потрібно навіть не на вчора, а на позавчора, – говорить волонтер Сергій Черних.

 

121111211212113


Зараз благодійний фонд «Підтримай своїх» проводить збори на два дороговартісних запити від ЗСУ.


– Взагалі дороговартісні збори – це на тепловізори, дрони, планшети та іншу електроніку. Але це ще не найбільші. Найбільші тривають зараз. Перший – на двигун для авто, який потрібно буде доставити з Польщі для 24 бригади. Вартість із усіма витратами 70 000 гривень. Другий – на антидрон української збірки, який пройшов тестування, для 40-ї інженерно-саперної бригади. Його вартість – 160 000 гривень. Річ не з дешевих, але вона збереже життя багатьом нашим хлопцям. Загальну суму на ці потреби навіть страшно збирати як для фонду у маленькому селі, але ж ми амбітні, тому віримо, що все вийде, – каже Ірина.


12119ДОПОМОЖИ УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ


Щоб волонтери могли придбати необхідне для захисників, підтримай їх фінансово.


Рахунок:
Одержувач: БФ ПІДТРИМАЙ СВОЇХ
ЄДРПОУ/ДРФО: 44688991
IBAN (розрахунковий рахунок): UA663052990000026005005106866 (гривня), A253052990000026008045104579 (Долар)

PayPal [email protected]

Також можна перерахувати на картки «Приватбанку»: 4149 4378 6702 9595 або 4246 0010 0127 6538
Чи «Монобанку»: 5375 4114 1515 8422

 

 

12114

Текст: Наталка Маринець
Фото: надані БФ «Підтримай своїх»

e-max.it: your social media marketing partner