Дачні пристрасті: Садівницьке товариство «Колос» обрало нового очільника

У чому пристрасті?
Основне, чим невдоволені члени кооперативу, – це накопичення боргів за електроенергію і крадіжка електрики.
– Заборгованість із електроенергії в 2018 році – 33 тисячі гривень. У 2019 році – 49 тисяч гривень. 2020 рік – 116 тисяч гривень. За п’ять місяців 2021 року – плюс 40 тисяч. Де електрик? Де бухгалтер? Де голова правління? – каже голова ревізійної комісії Петро Лаврусенко.
– Якщо ми не вирішимо питання зараз, крадіжки світла будуть ще більші! – каже член правління Олександр Мальцев. – Тому нам треба зараз усім об’єднатися й ухвалити правильне рішення. Необхідно замінити старі лічильники на нові і створити комісію, яка займатиметься перевіркою лічильників. Інакше нічого не зміниться.

– У мене підвіска в машині злетіла! От це показник вашої діяльності! – вигукнув чоловік із натовпу.
Хоч, за Статутом, кворум для легітимних виборів – більше 50% присутніх, вибори таки відбулися.
– Так, нас зібралося недостатньо, але насправді кворум за Статутом не збереться ніколи. Бо половина ділянок – «мертві», – каже власниця ділянки Наталія. – Нам потрібні зміни вже сьогодні! Ми тут зібралися, щоб хоч щось у нас покращилося! Доріг нема, захаращені бур’янами території, чагарники, безлад скрізь! У цьому році з ранньої весни були дощі, тому на дачу – ні виїхати, ні заїхати, машини провалювалися у багнюці! Підсипана лише центральна вулиця!
Що таке СТ «Колос»?
Дачний кооператив знаходиться за шість кілометрів від Кропивницького. Згідно зі Статутом, усього налічує більше 1500 ділянок.
– Втім є 403 дачі, на яких фактично вже нікого нема, – це так звані «інвалідські». Їх брали ще у 80-х роках, – пояснює бухгалтерка Ганна Карпенко. – Більше 100 сімей тут постійно проживають, тому це вже майже населений пункт.

Максимум, який може взяти одна особа, – це 12 соток. Приватизовану ділянку можна придбати до двох гектарів. Внески – 30 гривень за сотку. Водночас у кооперативів, що поблизу, – 120-130 гривень.
– У мене 11 соток. Тримаю ділянку майже 20 років. Разом із внесками і різними зборами, наприклад, підсипати дорогу, виходить близько тисячі за рік. Але ж покращень – ніяких! – каже власниця дачної ділянки Олена.Ще одна проблема, додає бухгалтер Ганна Карпенко, – це транспортна розв’язка. У 2019 році люди навіть подавали до міської ради петицію з проханням змінити маршрут №283 до дачного кооперативу – замість кінцевої зупинки в Созонівці зробити рух кільцевим по Набережній вулиці в Созонівці до кільцевої дороги Олександрійського шосе і далі за існуючим маршрутом. Утім петиція не набрала потрібної кількості голосів.
– Ранньою весною та взимку наш перевізник ФОП Баркар хоче приїде першим рейсом, а хоче ні. Мамочки з маленькими дітками йдуть у негоду на зупинку, а автобус просто не приїжджає… Міська влада, до якої ми також зверталися, каже, що це приватний перевізник, на якого немає впливу, – наголошує Ганна Карпенко.
Яких змін чекати?

– Інші кооперативи мають і мінітрактори, і газонокосарки, і всіляку техніку для обрізки та обпилювання дерев і кущів. У нас – нічого немає! Тому маємо зробити кошторис, що треба придбати, і закрити питання з бур’янами. Також нам потрібен електрик, сантехнік і завгосп. Борги за електроенергію будуть до того часу, поки не проведемо аналіз лічильників і електромережі. Я за чотири роки тут ніяких змін не побачив! Крім того, треба провести ревізію ділянок і зобов’язати власників навести порядок на своїх територіях, – сказав Геннадій Чорногор.
Текст і фото: Олена Сідорова