У Кропивницькому громадські активісти передали кисневі концентратори й інгалятори обласній та районній лікарням

,

10644Чотири кисневі концентратори та п’ять інгаляторів передали обласній та районній лікарням учасники проєкту «Oxygen – це життя». Цей подарунок для медичних закладів надзвичайно важливий в умовах зростання захворюваності на коронавірус.

Медтехніку громадські активісти придбали за кошти, які отримали на реалізацію грантового проєкту від Міжнародного фонду «Відродження». Загалом на все витратили майже двісті тисяч гривень.

– Учасники кіровоградської регіональної громадської організації Захисників Вітчизни «Бойове братство» підготували проект «Oxygen – це життя» і подали на конкурс грантів у Міжнародний фонд «Відродження». Проєкт розробили саме з обгрунтуванням необхідності кисневих концентраторів і інгаляторів для лікарень Кропивницького. Наш проєкт переміг, – розповідає громадська активістка Оксана Компанієць.

У необхідності такого медичного обладнання особисто переконався і керівник проєкту «Oxygen – це життя» Анатолій Компанієць. Каже, сам у березні хворів на коронавірус і потребував такого обладнання для дихання.

– Власне перенесена хвороба і наштовхнула на ідею написання грантового проєкту. Я в березні захворів на коронавірус і одразу потрапив до реанімації Центральної міської лікарні Кропивницького. Там був лише один старенький кисневий апарат, який працював із перебоями. Хворі по черзі могли ним користуватися. Тому, коли недугу здолав, вирішили взяти участь у конкурсі грантів фонду «Відродження». Дуже радіємо, що нам вдалося підготувати такий проєкт, який визнали кращим, і отримати кошти на закупівлю апаратури, – каже Анатолій Компанієць.

Чотири кисневі концентратори надзвичайна підмога обласній лікарні. Потребу в такому обладнанні заклад сьогодні відчуває надзвичайно гостро.

– Коли лікарі інфекційного відділення дізналися, що отримають чотири кисневі апарати, кожну годину запитували: ну коли ж уже їх привезуть? Для них і для хворих це справді дуже важлива допомога. Насправді потреба у такому обладнанні є дуже велика, бо ні наша лікарня, ні увесь світ не були готові до такої епідемії. В лікарні є сорок відділень і в кожному має бути кисневий концентратор. Звісно, інфекційне відділення, де зараз лікуються хворі на коронавірус, потребує їх найбільше, бо там забезпеченість ними лише на 30% – є всього два апарати. У відділенні три десятки ліжок і у кожному має бути кисневий апарат. Тому допомога громадських активістів «Бойового братства» для нас дуже важлива, – підкреслила головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва.

Головна лікарка обласної лікарні повідомила, що сьогодні заклад нагально потребує близько півтора десятка кисневих концентраторів, тож проблема в цілому залишається не вирішеною. Громадські активісти у свою чергу запевнили, що й надалі вишукуватимуть можливості, аби допомагати медичним закладам у боротьбі з епідемією коронавірусу.

текст: Любов Попович
фото: Ігор Демчук
e-max.it: your social media marketing partner