1 вересня: Чи підуть діти до школи?

,

10613Менше двох тижнів лиша­ється до 1 вересня, але на ринках і звичного цьому часу ажіотажу не помітно. Люди купують канцелярсь­ке приладдя, одяг та все інше, що необхідне до навчального року. Утім продавці засмучені, бо покупців дуже мало. А батьки не поспішають збирати дітей до школи, бо чекають остаточного рішення – йдуть чи не йдуть.
Оскільки Кіровоградська область входить до «зеленої» зони карантинного режиму, 1 вересня школярі з великою вірогідністю підуть за знаннями до школи і повернуться на навчання у класи.
Серед основних нововведень – масковий режим, дистанція і дезінфекція. Перший дзвоник Міністерство освіти і науки радить проводити на відкритому повітрі, розділившись на класи. Але школам дозволили самим визначатися, як проводити свято Першого дзвоника.
«КП» дослідила, як школи планують повертатися до навчання, які формати пропонують освітяни, яких карантинних вимог дотримуватимуться і скільки батькам обійдеться зібрати дітей до школи.

Першокласники

На Кіровоградщині цьогоріч 9938 дітей вперше підуть до школи. Їм забезпечать належні умови для реалізації програми Нової української школи. Про це повідомив начальник управління освіти й науки облдержадмініст­ра­ції Володимир Таборанський.

За його словами, для кожного першокласника придбають одномісні парти та стільці. Для кожного першого класу – дидактичні навчальні матеріали. Для вчителів перших класів – принтери, ноутбуки або персональні комп’ютери для повноцінного викладання предметів за програмою Нової української школи.

– Сьогодні дискусійним залишається питання того, чи зможуть батьки першокласників супроводжувати своїх дітей до класів. Міносвіти радить найближчим часом провести педагогічні ради та збори батьківських комітетів, щоб спільно виробити єдині правила поведінки для педагогів, батьків і учнів. Заради безпеки, протиепідемічних норм мають дотримуватись усі учасники освітнього процесу, – зазначив Володимир Табо­ранський.

Він зауважив, що наразі голов­ний санітарний лікар Украї­ни не радить батькам приходити на територію навчального закладу, тому вчителі перших класів і вихователі максимально робитимуть усе для того, щоб зустріти дітей на вході до школи й доправити до класу.

Спілкуватися класним керівникам із батьками рекомендують дистанційно в телефонному режимі.

Як Кропивницький повертатиметься до навчання?

Заклади освіти Кропивницького активно готуються до початку нового навчального року. Цьогоріч очікується, що до міських шкіл підуть 26 448 дітей. Першачків має бути 2760.

За інформацією начальниці управління освіти міської ради Лариси Костенко, спеціальна комісія вже розпочала інспекцію закладів – перевіряє готовність працювати з дотриманням санітарно-епідеміологічних норм.

Сьогодні у школах завершують ремонтні роботи у приміщеннях, благоустрій територій, одночасно закуповують антисептики і миючі засоби та розроб­ляють логістику переміщення учнів коридорами, щоб класи не перетиналися на вході-виході.

– Масковий режим запроваджується під час переміщення територією школи, на уроках маски можна буде знімати, – відзначила Лариса Костенко. – Плануємо зберегти у школах систему безкоштовних сніданків. Звичайно, в умовах карантину їх подаватимуть до класних кімнат, упакованими в одноразовий посуд. Якщо Кропивницький і надалі перебуватиме в «зеленій» зоні, а це залежить найбільше від відповідальності дорослої частини жителів міста, сподіваємося зберегти гарячі страви для груп подовженого дня.

Для допуску до навчання учням необхідно принести довідки, поки що їх дві: про стан здоров’я і про щеплення. Цей перелік може бути розширеним, якщо відповідне рішення прийме міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

– Раніше в закладах вимагали ще довідку від лікаря про епідеміо­логічне оточення дитини, – звернула увагу Лариса Костенко. – Сьогодні, з метою отримання об’єктивної інформації, ми проводимо спеціальне опитування за анкетами. Щоб не наражати всіх дітей на небезпеку захворювання, звертаюся до батьків давати лише правдиві і достовірні відповіді на питання шкільних працівників.

У разі погіршення епідеміологічної ситуації в окремій школі чи загалом по місту, кожен заклад має запасний варіант переходу на дистанційну освіту. Для цього використовуватимуть сучасні навчальні платформи, в які адаптовані класний журнал та електрон­ний щоденник.

Якщо батьки не пустять дитину до школи, вони мають право обрати індивідуальну форму навчання, екстернатну чи дистанційну.

 


10615Раджу школам відсвяткувати початок навчального року в межах класу. Ми безпереч­но рекомендуємо утрима­тися від масових заходів. Але формат зустрічей і проведення 1 вересня ви можете визначити в кожному закладі індивідуально. Проведіть їх на відкритому повітрі. Це може бути святкування в межах класу, оскільки це все ж таки менше людей і це наша шкільна родина. Не наражаймо одне одного на небезпеку і придумаймо креативний формат. А я точно знаю про креативність наших шкільних команд.

Любомира Мандзій, заступниця міністра освіти і науки




У скільки обійдеться кропивничанам зібрати дітей  до школи?

Щоб нинішнього літа зібрати дитину до школи, потрібно викласти чимало грошей. «КП» відвідала базар та деякі магазини Кропивницького і дослідила скільки потрібно коштів, щоб зібрати школяра.

Перед тим, як іти до магазину або на ринок, потрібно написати список, щоб нічого не забути та не накупити зайвого. Обирати приладдя потрібно з дитиною, адже саме їй ним користува­­тися. Також у кожного школярика свій погляд на моду. Якщо ви не маєте часу, щоб ходити по крамницях, то можна все замовити в інтернет-магазині.

Канцтовари

10614Ціна канцелярського приладдя безпосередньо залежить від його якості. Також на вартість дуже впливає дизайн.

– Діти полюбляють, коли на зошитах та пеналах зображені різноманітні малюнки. Але дуже часто це їх відволікає на заняттях. Для заощадження варто купувати приладдя з простішим зовнішнім виглядом. Головне, щоб папір у зошитах був білого кольору, адже жовтий псує зір. Обираючи ручку, звертайте увагу на те, щоб вона зручно лежала в руці дитини. Щоденник купуйте з міцною обкладинкою, адже він повинен зберегти свій вигляд до кінця року, – говорить продавчиня канцтоварів на Колгоспному ринку в Кропивницькому.

Список і ціни канцелярських товарів: ручки і прості олівці – від 2 гривень; кольорові олівці – від 15 гривень; фломастери – від 20 гривень; пенал – від 30 гривень; лінійки – від 4 гривень; зошити – від 5 гривень; щоденник – від 40 гривень; альбом – від 12 гривень; фарби – від 35 гривень; пензлик – від 10 гривень; гумка для стирання – від 3 гривень; точилка для олівців – від 5 гривень, ножиці – від 15 гривень; пластилін – від 35 гривень; клей – від 10 гривень; кольоровий папір та картон – від 15 гривень.

За підрахунками, на канцтовари слід викласти не менше ніж 300 гривень.

Одяг та взуття

Батьки повинні подбати, щоб у хлопчиків було кілька сорочок на зміну, а у дівчаток – хоча б пара блузок. Що стосується взуття, то на ринку його можна знайти з різними цінниками. Вартість, у першу чергу, залежить від якості матеріалу, який використали для пошиття. Взуття зі шкірозамінника найдешевше, а зі шкіри – вдвічі дорожче.

Приблизні ціни на шкільний одяг: сорочка і блузка – від 200 гривень; штани і спідниця – від 250 гривень; спортивний костюм – від 300 гривень; туфлі – від 300 гривень; кросівки – від 270 гривень.

Для того, щоб зібрати дівчинку або хлопчика до школи, потрібно викласти щонайменше 1520 гривень.

– У цьому році попит удвічі менший, ніж у минулому. За день купувати одяг приходить до 20 осіб. Можливо, у кінці місяця ця кількість збільшиться. Багато людей просто цікавляться цінами, але купувати нічого не збираються, поки не почують про прийняття рішення відкрити школи, – додає продавчиня.

Рюкзак

Ранець – один із найважливіших предметів школяра. Він має бути якісним, безпечним і функціо­нальним. Варто звернути увагу на розмір, адже дуже часто до рюкзака не поміщаються альбом, картон або навіть і книги.

– Хлопчикам найбільше до вподоби ранці з мультяшними персонажами, а дівчатка полюбляють з Барбі, – говорить продавчиня магазину «Шкільний всесвіт».

Найдешевший рюкзак кош­тує 350 гривень. Але продавці радять на цьому не економити і купувати з ортопедичними вставками, вартість якого стартує від 1000 гривень. Він підтримує правильну поставу та запобігає іншим проблемам зі здоров’ям.

– Останнім часом батьки звертають увагу не на ціну товару, а на його якість. Сьогодні одна жінка купила доньці рюкзак, який коштує 1500 гривень, адже хвилюється за здоров’я дитини. Його вистачить не на один навчальний рік. Звичайно, у кого менше коштів, то купують за 350 гривень. Якщо дитина самостійно ходитиме до школи, то можна розглянути варіант із придбанням рюкзака на коліщатках із довгою ручкою, – розповідає продавчиня з торгового ряду на Європейсь­кому ринку.

На дітях краще не економити

Найбільші затрати очікують на батьків першокласників. Якщо ваша дитина йде у другий або ще старший клас – покупки обійдуться дешевше, адже деякі речі в дітей залишились із попередніх років. Це лінійки, пенали, зошити, обгортки на книги та інше канцелярське приладдя. І на цьому можна заощадити.

– Моя донька цього року йде у другий клас. Ми купили їй новий портфель, спортивний костюм, кросівки, сукню, декілька блузок та брюк. Із канцтоварів взяли зошити, ручки та олівці. На все це витратили більше ніж 2500 гривень, – говорить Юрій Кравченко.

– Рюкзак ми не купували, залишився з того року. Лише докупили канцелярське приладдя та трохи одягу. Загалом витратили 1500 гривень, – каже Вікторія Громко.

За підрахунками, аби зібрати школяра, батькам потрібно витратити від двох тисяч гривень. Звичайно, можна знайти шкільні товари дешевші або дорожчі, але варто не нехтувати їхньою якістю. Якщо є можливість – обирайте для своєї дитини вироби з натуральних матеріалів, адже вони безпечніші, корисніші та зручніші у використанні.

текст: Аміна Клюй, Лариса Пінчевська

фото: Ігор Демчук


e-max.it: your social media marketing partner