Герой АТО Олександр Чалапчій очолив «Європейську солідарність» у Благовіщенській громаді

, Наталка Маринець

10592Олександр Чалапчій із Йосипівки Благовіщенського району викликає тільки гордість. Під час бойових дій на сході у 2014 році чоловік втратив обидві ноги, однак не зневірився і зумів зберегти силу духу.

Два роки тому Олександр Чалапчій представив Україну на «Іграх нескорених» в Австралії, які відбулися у Сіднеї наприкінці жовтня, і повернувся з перемогою. Він виборов п’яте місце в бігу на візках. Це сталося вперше в історії збірної України в цій дисципліні. У переліку спортивних досягнень героя – золота медаль із греблі у національних змаганнях «Ігри нескорених», дев’яте місце на щорічному марафоні морської піхоти США. Він подолав дистанцію 42 кілометри на велосипеді з ручним керуванням і посів 58 місце з 30 тисяч спортсменів, а в своїй категорії став дев’ятим. Також Олександр брав участь у проєкті «Сила нації». Своїм прикладом чоловік показує – не варто втрачати віру, а треба жити далі на повну силу. Нині чоловік не припиняє боротися за краще майбутнє своєї країни. Разом із товаришем заснував екобізнес – відкрили сонячну станцію. А минулої суботи Олександр очолив Благовіщенську організацію партії «Європейська солідарність».

– Попередні п’ять років ми бачили результати роботи влади, її здобутки. Зараз, коли прийшла нова влада, результатів нема. Вважаю, що є на кого рівнятися і підтримувати. Для мене це «Європейська солідарність». Варто працювати у тому напрямку, що й попередні п’ять років, удосконалювати цей напрямок, робити ще краще, – каже Олександр Чалапчій. – Я себе не вважаю героєм АТО. Я у свій час робив те, що треба було, що робили багато хлопців, які пішли на схід, як мобілізовані, так і добровольці. Немає героїв, є просто правильні хлопці. Була небезпека для нашої держави, тому пішов. Не шкодую. Якби ще раз повернути все назад, знаючи, що я втратив би ноги, я все рівно пішов би. У мене дві доньки, є близькі, рідні люди. І в кожного українця вони є. Їх треба захищати, вони мають бути щасливі і здорові.

У 2014 році наприкінці вересня на сході під мінометним вогнем Олександр втратив обидві кінцівки. Каже, змирився з тим, що буде на візку, головне – живий. Далі – лікувався у шпиталі, йому зробили протези. Олександр заново навчився міцно стояти на ногах, ходити і правильно падати.

– Спочатку протези були не дуже якісні і зручні, слабенькі. Вже потім розробили державну програму із протезування атовців і інвалідів війни. Аж у 2017 році отримав кращі протези. У 2015-му таких, як я, волонтери відправили в Австрію в школу ходьби, де нас учили стояти, падати, рухатися, сідати. У мене дуже мало на це часу пішло, місяць може. Спочатку, звичайно, ходив із паличкою. А зараз без нічого. Я перший із протезованих, який пішов самостійно. У мене була мотивація – доньки Оля і Поліна. Мені ще треба їх підіймати, – говорить Олександр.

До війни чоловік працював майстром електрогазозварювання на виробничому комбінаті. Після – на отриману компенсацію від держави придбав обладнання і відкрив невеличке підприємство з виготовлення паливних брикетів. Потім разом із товаришем збудували сонячну електростанцію.

– Коли людина втрачає здоров’я, третину свого тіла, знаючи в якій державі живеш, то реально розгублюєшся. Я не знав, чим займатимуся, що робитиму, – зізнається Олександр. – Із товаришем розробили бізнес-план. Взяли земельну ділянку, знайшли інвесторів і збудували сонячну електростанцію на 1250 кіловат, ми виробляємо відновлені види енергії. Дбаємо, щоб у наших дітей була зелена планета.

Кілька років тому Олександр Чалапчій започаткував два нових види спорту в Україні для людей із інвалідністю – ручний велоспорт і легку атлетику на візках.

– Я спочатку поїхав у Вашингтон на марафон морської піхоти, перший раз там побачив ручний велосипед і перший раз сів у нього. Він був навіть трошки поламаний. Але доїхали. Тоді ще з товаришем сміялися – питав, як ти доїхав? Кажу, як на війні. У нас техніка була погана, лама­­лася, справляли, воювали і їхали далі. Кажу, так само й марафон пройшов. От вже з ідеєю цього спорту приїхав додому. Українська діаспора в Америці купила мені такий велосипед. Я займався на стадіоні в Благовіщенському. Здав нормативи для «Ігор нескорених» і показав гарні результати на змаганнях, – розповідає чоловік. – А до бігу на візку готувався вже у Сіднеї, оскільки візок прислали за день до відправлення. Мене тренував паралімпієць і були гарні результати. Тренер ще тоді сказав, що це щось неймовірне – людина, яка тільки сіла у цей візок, – і зайняла четверте місце.

10593Саме таку людину, як Олександр, члени Благовіщенської організації партії «Європейська солідарність» вважають гідним очолити її і представляти на виборах.

– Це пропозиція однопартійців, виважена позиція тих, хто турбу­­ється про майбутнє Благовіщенської об’єднаної громади, вибори до якої відбудуться 25 жовтня. Перед Олександром і однопартійцями стоїть дуже важка задача – запропонувати той партійний список, який підтримають жителі Благовіщенської ОТГ. Вибори відбуватимуться за принципом «один район – одна громада». Весь Благовіщенський край отримає права міста обласного значення. Наш список враховуватиме побажання всіх жителів Благовіщенської ОТГ, щоб потім за наступні п’ять років зреалізувати ті завдання, які поставили виборці. Таким чином ми потужно рухаємось до 25 жовт­ня, щоб у майбутньому на Кіровоградщині працювали фахові люди, які зможуть здійснювати управління і нести відповідальність, – зазначив керівник обласної організації партії «Європейська солідарність» Сергій Коваленко.

 


10594З 2014 по 2019 рік команда Сергія Кузьменка за каденції п’ятого Президента України Петра Порошенка показала, що значить працювати на благо власної громади. Були збудовані та капітально відремонтовані сотні кілометрів доріг, відкриті сільські лікарські амбулаторії, сучасні дитячі спортивні майданчики, а також здано під ключ низку стратегічних інфраструктурних проектів. Команда довела, що вона здатна працювати згуртовано і в інтересах Кіровоградщини.текст: Наталка Маринець
фото: пресслужба «ЄС» та з соцмережі

e-max.it: your social media marketing partner