Три проєкти, що порадують Кропивницький

,

10566У Кропивницькому відбуваються позитивні зміни. Сьогодні «КП» розкаже про три об’єкти, які невдовзі отримають жителі міста. Міський голова Кропивницького Андрій Райкович особисто контролює хід робіт.

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), що знаходиться на вулиці Якова Паученка. Як відомо, приміщення збудували за радянських часів як Будинок політосвіти. Будівельники кажуть, що їм довелося навіть демонтувати кімнати зі спецзв’язком. Зрозуміло, за участю компетентних служб. Пізніше там був кібернетико-технічний коледж. Після розформування навчального закладу міська влада вирішила перенести туди ЦНАП. Але цьому передувала масштабна робота, яка підходить до завершення.

Концепція «прозорого офісу» полягає в тому, що громадяни, які звернулися за послугою в ЦНАП, не спілкуються з виконавцями. Вони подають заявку, яка обробляється десь всередині, і за певний час люди отримують результат. На першому поверсі розташується фронт-офіс, де і прийматимуться заявки. Їх передадуть для обробки на третій поверх у бек-офіс.

Утеплили фасади за допомогою сайдингу. Замінили систему опалення. Встановили автономну централізовану систему вентиляції і кондиціонування. Встановили ліфти з прозорими кабінами. Для людей, які пересуваються в інвалідних візках, і батьків з маленькими дітьми, передбачений ліфт, що працює з нульового поверху. Є підйомник для доставки людей із інвалідністю на цокольний поверх. І всередині приміщення два підйомники.

– Всі вимоги щодо доступності ми виконали, – підкреслив міський голова Андрій Райкович. І спеціальні санвузли для людей із інвалідністю теж є.

Це не буде виключно Центр надання адміністративних послуг, це буде, скоріше, міський адміністративно-соціально-культурний центр. Четвертий поверх умовно назвали «трансформером». Там зал, в якому можна проводити ділові зустрічі, конференції, презентації, а також урочисті церемонії одруження або реєстрації новонароджених.

На другому поверсі – обіцяна Райковичем галерея, яку він обіцяв місцевим художникам, які нарікали на відсутність виставкової зали. Там же – актовий зал на п’ятсот місць.

Проєктні роботи почалися в 2017 році. Загальна кошторисна вартість – трохи більше 70 мільйонів гривень. На сьогоднішній день використано 35 мільйонів з міського бюджету, 25 – цільова субвенція з держбюджету. Меблями та оргтехнікою забезпечило Мінсоцполітики. Урочисте відкриття Центру відбудеться, швидше за все, до Дня міста.

Що стосується перспектив, пов’язаних з сусідніми будівлями, то вже планується масштабний ремонт дитячої поліклініки, стоматполіклініки, реконструкція скверу «Пантери» і, в підсумку, всієї музейної площі.


10567Школа №31. Роботи, проведені там, називають неемоційним словом «санація». Насправді це серйозний проєкт, реалізований міською радою спільно з екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Повністю утеплений фасад. До того ж, його пофарбували яскравими кольорами. Замінено систему опалення, яка до цього працювала більше 30-ти років. Поміняли вікна. Відновили вентиляцію і встановили понад тисячу енергозберігаючих світильників в коридорах і навчальних класах.

Будівельники обіцяють, що до 1 вересня школа буде готова прийняти дітей.

На черзі – облаштування спортивного комплексу з ігровим полем і тренажерами для жителів спального мікрорайону.10568Музична школа імені Нейгауза не ремонтувалася півстоліття, але продовжувала вчити дітей і дарувати світові таланти. Реставрувати пам’ятку архітектури необхідно було вкрай обережно, щоб не тільки не нашкодити, а й максимально зберегти її автентичність. Начальник міського управління капітального будівництва Сергій Білокінь зізнався, що як тільки зайшли на об’єкт, зрозуміли, що тут або взагалі нічого не можна чіпати, або проводити повну реконструкцію.

Отже, посилили фундамент, на якому були тріщини. Поміняли електропроводку, зробивши її безпечною для дерев’яних перестінків. Відновили вентиляцію. На даху встановили засоби проти зледеніння. Поміняли перекриття. У музкласах використовували шумоізоляційні матеріали. І двері поміняли, і вікна. Реставровані ліпні елементи на стінах і стелях – це прикраса будинку Мейтуса. Відновлюються мармурові сходи і перильні огородження.

Реставраційні роботи на завершальній стадії. А ще будуть відновлені передній і задній фасади, впорядкований і облагороджений внутрішній дворик. І там теж звучатиме музика.

текст: Олена Нікітіна
e-max.it: your social media marketing partner