Вагітна у 15? Планувати родину треба вчитися

, Тетяна ЛЕВІНСЬКА, «КП»,

580

«Майбутнє треба планувати» - зазначають розробники програми «Здоров’я жінок України» яка реалізовується за підтримки українського представництва USAID. Саме під таким девізом цього тижня у обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Чижевського відбулося представлення власного медіа-ресурсу, який покликаний розповісти чоловікам та жінкам про переваги планування сім’ї та небезпеки недостовірної інформації про методи контрацепції, якої так багато на різноманітних інтернет-форумах.

 

Якщо минулого року на міжнародній конференції ООН підіймалося питання про важливість планування сім’ї, то цього року світова спільнота б’є на сполох через значне поширення підліткової вагітності. Вона турбує навіть благополучні на перший погляд європейські країни.
Заступник директора програми «Здоров’я жінок України» Наталя Карбовська з цього приводу говорить, що згідно з офіційною статистикою, в Україні стан справ у сфері репродуктивного здоров’я далеко не оптимістичний. За її словами, третина усіх українських підлітків починають статеве життя у 14-15 років. Саме тому важливо вже у старших класах проводити розмови про основи репродуктивного здоров’я та осмислене панування свого майбутнього. А доступ до методів планування сім’ї може запобігти виникненню небажаної вагітності.
З цією метою в Олександрійському, Олександрівському, Знам’янському, Бобринецькому, Новоукраїнському, Світловодському та Кіровоградському районах у районних бібліотеках працюють інформаційні центри, де можна дізнатися більше про програму «Здоров’я жінок України». Про важливість планування сім’ї можуть розказати усім бажаючим і у кожній ЦРЛ лікарі-гінекологи, які пройшли відповідні тренінги за програмою USAID «Здоров’я жінок України».
Для тих, хто з якихось причин соромиться задати питання про своє, особисте, працює анонімна Всеукраїнська інформаційна лінія з питань планування родини та репродуктивного здоров’я. Зателефонувавши на номер 0800 50 27 57, можна безкоштовно проконсультуватися з лікарями стосовно того чи іншого методу планування сім’ї. А впевнені користувачі інтернету, а ними є переважно молодь, всю необхідну інформацію можуть знайти на сайті за адресою www. PlanA.org.ua.

e-max.it: your social media marketing partner