Щасливе дитинство: У Знам'янці молодь допомагає дітям знайти себе в житті

,

10130Усі діти потребують любові. А щоб вирости впевненими у собі та успішними – ще й неабиякої підтримки дорослих, їхньої допомоги та мотивації. Нині дітей зацікавити навчанням чи корисними справами або неможливо, або у батьків на це банально не вистачає часу. Діти «йдуть» у смартфон, за гаражі, грають у недобудовах. У Знам’янці, аби підлітків не виховувала вулиця, за них взялися волонтери громадської організації «Дитячо-молодіжне об’єднання «Нове покоління». Там роблять все, щоб діти мали щасливе дитинство, а відтак – і майбутнє.

– Я був автослюсарем, Сергій працював на заводі, Вова – фотограф, Таня займається приватним бізнесом, Саша – кранівником на залізниці, Люба – досі працює в громадській організації. Нам від 23 до 38 років. Усі ми відчули необхідність робити корисні справи для людей, – розповідає директор «Нового покоління» Сергій Немічев.

Організацію зареєстрували у 2015 році. До того працювали без офіційних документів, але настав момент, коли з’явилося дуже багато роботи і сформувався колектив.

10131– Побачили, що багато дітей нічим не зайняті. І цю проблему треба вирішувати. Глобально нас підштовхнув до діяльності канадський експеримент – тамтешній уряд поставив за ціль, щоб у такому невеликому містечку, як, наприклад, Знам’янка, не було жодної бідної людини. Усім жителям пов­­ністю покривали усі фінансові потреби – на житло, їжу, оплату навчання, купівлю одягу. Через чотири роки результати показали, що хворих людей у тому місті стало менше, психічно неврівноважених – менше, розвинених людей – більше, хобі, мрій і планів у людей – теж побільшало. Ми вирішили, що для наших дітей теж потрібно створити всі умови, щоб вони мали можливість комфортно розвиватися, – пояснює співрозмовник «КП».

У приміщенні, де облаштували дитячо-молодіжний центр, колись була колгоспна контора, потім кафе «Афганець», в якому побував чи не кожен житель Знам’янки. Площа – 886 квадратних метрів. Відремонтували вже десь 300 квадратів – спортзал, ігрову кімнату, майстерню, клас для підлітків, клас для маленьких діток і хол. Приводили його до ладу самостійно, стіни пофарбували у яскраві кольори. Залучали фахівців тільки за необхідності. Викупили приміщення за сприяння німецької громадської організації «Strassenkinder e. V.», яка займається безпритульними дітьми у Берліні.

Вклали у центр більше півтора мільйона гривень – це кошти німецьких активістів. Тільки четверо членів команди отримують мінімальну зарплату – теж за рахунок німецької організації.

 


10134

 «Наша ціль – витягнути дітей із вулиці, з-за гаражів, закинутих недобудов та смартфонів. З нами діти і молодь проводять час із користю. Ми намагаємося не просто говорити з ними, а й показувати на своєму прикладі, як потрібно працювати, жити, любити, допомагати, поважати. Ми робимо все, щоб наші вихованці слухали дорослих, вміли дружити і добре навчалися. Спільно беремо участь у всіх навчальних та ігрових процесах. Ми віримо, що кожна людина має працювати над собою, щоб прожити цікаве і повноцінне життя».

 


 

Поряд із приміщенням – волейбольне поле. Влітку там проводять турніри.

У рік тут відбувається до сорока заходів. До кожного долучають 30-40 людей. Загальноміські заходи можуть зібрати і тисячу осіб. Стабільно великих заходів – більше десяти.

Діти приходять із усього міста, деяких батьки привозять. Постійно відвідують заклад більше шести десятків дітей. Їх вчать принципам дружби, поваги один до одного і старших, любові до роботи, цілеспрямованості.

– Мотивуємо дітей доводити почату справу до кінця. Хоча це досить складно – зараз діти не можуть дограти в настільну гру, в яку треба грати годину. У дітей закінчується терпіння вже за 15 хвилин, – констатує директор.

 

10132

Волонтери привчають дітей читати книжки.

– У телеграмі створили групу і поставили ціль: прочитати десять книжок за рік. Зі скрипом, але читають, – сміється. – Їм важко прочитати те, що більше, ніж екран смартфона. Втім у чаті пишуть розумні вислови, які вичитали, діляться роздумами.

 

Дітей у майбутнє рухають любов, мотивація і приклад дорослих


10133Занять за графіком немає. Діти коли хочуть приходять, коли хочуть – ідуть. Волонтери мають багато ігор.

– Постійно вдосконалюємося і коли бачимо, що дітей деякі ігри вже не цікавлять, вигадуємо щось нове. Кому з волонтерів щось подобається – в тому напрямку і працює з дітьми. У майстерні вчать вирізати з дерева, шліфувати деталі, фарбувати. Нещодавно робили японську головоломку, браслети, брелки, пазли, вирізали підставки під чашки. В облаштованій фотостудії можна вчитися фотографувати. Не завжди вдома є такі можливості для розвитку, – зазначає очільник організації.

Ніхто не змушує чимось займатися – за бажанням граються, навчаються, фотографують, пиляють або взагалі не заходять у майстерню, бо їм це не цікаво. Розподіляються за інтересами.

 

– Результат ми зможемо побачити через років десять. У нас у спортзалі займався
18-річний боксер, зараз йому вже 20. Пішов служити в Президентський полк і командир частини подзвонив тренеру і каже: «Величезна вам подяка за те, що виховали нам такого бійця». Це неймовірно нас мотивує. Діти мають зрозуміти, хто вони є, мають знайти своє призначення у цьому житті. Нехай ми локально вплинемо на сто-двісті дітей, але вони знайдуть себе і це вже внесок у розвиток України, – каже Сергій Немічев.

 


Десятки дітей щодня приходять у дитячо-молодіжний центр «Нове покоління»,

де їх безкоштовно вчать рости хорошими людьми.



Благодійно підтримати діяльність можна, перерахувавши кошти на картки:
Ощадбанку 5104 7700 2062 0771 (рахунок організації) або Приватбанку 5169 3305 1037 1153 (Сергій Немічев)



вул. Переможців, 41, м. Знам’янка,  (098) 057-01-94, [email protected]

понеділок – п’ятниця: з 13:00 до 19:00, субота: з 13:00 до 17:00 (відвідування безкоштовне)

 

1013510136

 

 текст: Олена Сідорова

фото: Ігор Демчук, ДМЦ

e-max.it: your social media marketing partner