Олексій із Кропивницького, який врятував школяра з холодного Інгулу: Це звичайний вчинок, який може зробити кожен

, Наталка Маринець

10083Випадок, який стався ввечері 22 січня у Кропивницькому, – яскравий приклад того, що, не дивлячись на велику кількість негативу і байдужості, добро та чуйність усе ще існують. Учень 11-А класу школи №19 17-річний Олексій Стожук витягнув із холодної річки 8-річного Дмитрика. На допомогу погукали друзі малого. Олексій, не задумуючись, допоміг Дмитру вибратися з води, заспокоїв хлопця, закутав у рушник, передав його друзям і подзвонив мамі Дмитра. Після чого просто пішов, сказавши друзям врятованого, що навчається у школі №19.
Мама Дмитра – Ольга написала лист у школу. Вона дякує керівництву закладу і рятівнику за мужність і відвагу та планує зустрітися з Олексієм, щоб особисто подякувати.

Восьмирічний Дмитро хотів сфотографувати небо над так званим «Колізеєм». Але його телефон упав у річку. Малий поліз за ним, однак упав у воду і самостійно вибратися вже не зміг. Друзі хлопчика погукали на допомогу старших. Олексій одразу кинувся рятувати. Його підтримав товариш – дев’ятикласник Дмитро.

– Я роззувся і поліз діставати хлопця. Мене підтримував мій друг Дмитро. Коли вийшли на берег, перш за все заспокоїли хлопця, укрили рушником. Потім подзвонив його матері, пояснив всю ситуацію. Ми з моїм другом Дмитром пішли додому, а той Дмитрик із товаришами чекали його маму, – розповідає «КП» Олексій.

Він зізнається, плавати не вміє. Та залишити дитину у холодній річці не міг.

– Я розумів, що це людське життя, його потрібно цінувати. При можливості треба допомагати чи от навіть врятувати когось, – скромно каже хлопець.

Наступного дня про героїчний вчинок дізналися у школі, де навчається Олексій. Мама врятованого Дмитрика – Ольга – прислала на електронну пошту закладу листа. У ньому вона дякує керівництву школи і рятівникові сина за мужність і відвагу. Лист роздрукували та опублікували на сайті школи.

«КП» Ольга розповіла, дуже вдячна Олексію. Наразі родина за кордоном, але після повернення сподівається на зустріч із героєм.

– Зі слів Дмитра, вони фотографували «Колізей», телефон упав у річку, він поліз за ним і вилізти не зміг. Друзі його також малі, тому й не полізли, йшли два хлопці, звернулися за допомогою до них, один без роздумів пішов витягати Діму, а потім і телефон. Дитину заспокоїв, закутав у рушник! Потім подзвонив мені і розповів, що сталося, хлопцям сказав де навчається і як звати, та пішов. Я дуже йому вдячна! Це вчинок справжнього чоловіка. Він ризикував своїм життям, щоб врятувати незнайомого, – каже Ольга.

Лист від Ольги зачитали на першому уроці в 11-А класі. Тоді була зарубіжна література, яку викладає директор школи Юрій Шаров. У школі учнем пишаються. На уроці однокласники привітали Олексія оплесками.

– Олексій – дуже скромна людина, дуже відповідальна, він гарно навчається. Його вчинок говорить про те, що це дійсно дитина, яка може і хоче допомагати. Яка каже, що так на його місці вчинив би кожен, – каже директор.

У школі №19 Олексій навчається з вересня. Вчителі кажуть, юнак одразу зарекомендував себе з гарної сторони.

– Льоша одразу себе показав дорослим не за віком, який відповідає за свої вчинки, відстоює свою точку зору на уроках, може подавати приклад іншим. Розмовляючи з мамою, я просто подякувала, що він дійсно гідний син своїх батьків, – з гордістю каже класний керівник Тетяна Бондар.

Сам Олексій героєм себе не вважає.

– Я не вважаю це героїзмом, адже це звичайний вчинок, який може зробити кожен, – скромно підсумував Олексій.
e-max.it: your social media marketing partner