У Кропивницькому відкрилася виставка старовинних новорічних листівок

,

10023Виставкою «Старовинні новорічні листівки» із приватної колекції кропивничанина Юрія Тютюшкіна обласний краєзнавчий музей у Кропивницькому розпочав цикл новорічних свят. Виставка відкрилася на Андрія, 13 грудня, і триватиме протягом новорічних свят.

Пів сотні листівок кінця 19 і 20 століть представлені у добірці. На них ще немає зображень традиційних Діда Мороза і Снігурки, бо з’явилися вони набагато пізніше після появи першої листівки. А зародився цей оригінальний спосіб привітань наприкінці 18 століття в Англії і лише майже через сто років з’явився на теренах сучасної України.

Від часу листівки дещо потьмяніли, але досі передають душевність, тепло й очікування новорічного дива.

Колекціонер Юрій Тютюшкін збирає листівки протягом усього життя. В його колекції є старовинні сувеніри, поштові марки, фотокартки, старовинний реманент – знаряддя праці і навіть цегла. Але найбільше у зібранні саме листівок. Скільки їх – колекціонер і сам не знає.

– Листівок у колекції маю дуже багато, до різних свят і з усіх життєвих подій. Але скільки їх точно – і сам не знаю. Листівок – безліч. Збирав їх сам, багато передавали друзі і знайомі, – каже Юрій Тютюшкін і додає, брав їх у колекцію у людей, аби потім їх могли побачити інші люди.

 

1002410025

 

текст: Любов Попович

фото: Ігор Філіпенко

e-max.it: your social media marketing partner