Родичів загиблого солдата у Другій світовій війні розшукали в Олександрійському районі

,

09677У Звенигородці Олександрійського району відшукався племінник Дмитра Глінченка, який загинув у Другій світовій на Житомирщині і останки якого днями знайшли пошуковці.


Василь Глінченко – рідний племінник загиблого Дмитра Глінченка. Про те, що його шукають, чоловік дізнався учора, приїхавши у Звенигородку до мами у гості.

– Це мого батька рідний брат. Їх було троє у сім'ї, Дмитро, Іван і Микола, мій батько. Обидва брати загинули на фронті. Батько був інвалідом, без ока, служив у будівельному батальйоні. Вчора я приїхав до мами у гості, вона сказала, що приходила якась жінка і розповіла, що нас шукають. Повідомлення знайшла у Фейсбуці. Я попросив невістку перевірити. Вона знайшла у соцмережі номер телефону пошукової групи, я подзвонив, і мені в загальних рисах розповіли як знайшли дядька, а ще про записку, яка була при ньому, – розповів «КП» Василь Глінченко.

Як повідомляла «КП», останки Дмитра Гліченка знайшли у Новоград-Волинському районі на Житомирщині. Чоловік загинув у 20-тирічному віці.

Пошукова група, яка займається віднайденням останків непохоронених солдат, ідентифікувала Глінченка за військовим медальйоном, які видавали бійцям під час війни.

– У медальйоні стандартний бланк, який видавали кожному солдату, там зазначали ПІБ, рік народження, звідки призваний і адресу сім'ї, медальйон складався з двох бланків, одна половинка залишалась при солдатові, іншу мала забирати похоронна команда, але таких команд у 41-му році просто не існувало, тому зазвичай ці записки ніхто не забирав. Знайшли родичів Глінченка через соцмережі, паралельно звернувшись до Звенигородської сільської ради, – розповів «КП» представник історико-патріотичного об’єднання «Пошук» Вадим Барановський.

Після оформлення необхідної документації, останки Дмитра Глінченка відправлять до Звенигородки.

e-max.it: your social media marketing partner