Сергій Потєхін: Я хотів, щоб мій учитель Анатолій Коротков пишався кожною моєю перемогою

, Любов Попович

09470Кропивничанин Сергій Потєхін п’ять років поспіль здобував перемогу у престижному танцювальному конкурсі «The Pulse on Tour». Чому виявив таку наполегливість і кому присвятив перемоги, розповів «КП».

Сергієві – 36. Все своє життя він танцює. Каже перейняв це захоплення від мами, яка танцювала в ансамблі «Пролісок» Анатолія Короткова в одному з перших наборів, і пішов її стопами.

– Я закінчив школу-ліцей «Пролісок», танцював із дитинства. У нас був дуже сильний танцювальний колектив, учителі вкладали в нас усю душу, – розповідає про початок кар’єри Сергій і додає, хореографію обрав собі й за професію.

Після закінчення школи одразу вступив у Кіровоградський педуніверситет на факультет іноземної мови і хореографії, але після двох курсів навчання поїхав вчитися у столичний університет культури. Високий рівень підготовки і бажання розвиватися стали путівниками у подальшому творчому житті.

– Після закінчення навчання поїхав у Москву, три роки там танцював у відомому шоу-балеті «Тодес», думав там навчуся чомусь більше, хотів розвиватися. Своєї мети я досяг, став солістом балету. Але згодом зрозумів, що більше нічого нового там не досягну, і повернувся в Київ. Створив власну студію танцю і шоу-балет, але все це було не те. Я хотів сам розвиватися як танцівник, – каже співрозмовник «КП».

09471Сергієві хотілося вийти за рамки буденності, досягти нових вершин і такі він побачив у далекій Америці.

– Вперше на танцювальний конкурс «The Pulse on Tour» вирішив поїхати у 2011 році. Тоді звернувся до свого кропивницького вчителя Анатолія Короткова, щоб допоміг мені зібрати всі необхідні документи. Він мене підтримав, я поїхав на конкурс і з першого разу виборов перемогу. Для мене це було справжнє щастя, бо переможець отримував у нагороду безкоштовне навчання у кращих хореографів світу і сам міг обрати місто, у якому вчитиметься. Моїми вчителями стали хореографи, які робили постановки найвідомішим зіркам світу, зокрема Кріс Джад, який працював із Майклом Джексоном, Джил Дулдулао – хореограф Жанет Джексон, Браян Фрідман, який працював із Брітні Спірс і Пінк, Лорієн Гібсок – хореограф Леді Гаги, а також відомі майстри танцю Вейд Робсон, Міа Майклз, Тайс Діоріо, – пишається своїми вчителями Сергій Потєхін і додає, для себе обрав навчання у Нью-Йорку.

Ця перемога настільки окрилила кропивничанина, що він вирішив залишитися жити у США. Однак ця спроба йому не вдалася, довелося повертатися в Україну, але від участі у престижному танцювальному конкурсі він не відмовився. Кожного наступного року їздив на «The Pulse on Tour» і повертався з перемогою.

– Щоразу, коли я їхав на конкурс і перемагав, хотів довести Америці, усьому світу, що ми – українці – найкращі. Хотів, щоб мої вчителі з «Проліска» і особливо Анатолій Коротков раділи і пишалися своїм учнем. Це була така своєрідна моя подяка за їхню любов, знання й підготовку, які вони мені дали. Особливо мене надихнула перша моя перемога. Мені просто хотілося, щоб усі кіровоградці, всі мої вчителі знали, що наші танцюристи найкращі у світі, щоб Анатолій Єгорович просльозився від радості за свого колишнього учня, – каже Сергій Потєхін і додає, участю у конкурсі сам собі довів, що досягати вершин можна навіть, коли ти зовсім невідомий і не маєш якихось зв’язків і протекцій.

Нині Сергій працює в Києві, займається хореографією, але у своїй справі йому затісно. Відчуває потребу у професійному рості, у нових знаннях і ставить перед собою амбітні плани.

– Мрію щось змінити у своєму житті, щоб себе не втратити, хочу працювати там, де принесу найбільше користі. А з найближчих планів – приїхати у Кропивницький, зайти у рідну школу і обійняти улюбленого вчителя. Можливо, поділюся досвідом з дітьми і дам їм майстер-клас. Хочу показати, що досягти успіху можна завдяки наполегливій праці і вірі в себе, – поділився мрією Сергій.

фото: надане героєм
e-max.it: your social media marketing partner