Справа тюремних утікачів: прокуратура завершила слідство

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

585

У березні «КП» повідомляла про те, що двоє засуджених на гелікоптері намагалися втекти з Петрівської виправної колонії №49. Нині прокуратура області звітує: досудове слідство завершене, обвинувачувальний акт для розгляду направлено до Петрівського районного суду.

 

Спробувати втекти з колонії суворого режиму засуджені намагалися вранці 16 березня. Того дня о 10:40 на спортивному майданчику тюрми сів вертоліт. На його борту було двоє осіб: пілот і пасажир. Останній тримав у руках автомат Калашнікова. Щоправда, пізніше з’ясувалося – то був муляж. Але на момент, коли черговій зміні й оперативній групі колонії довелося реагувати просто блискавично, він мав доволі реалістичний вигляд…
До вертольоту підбігло двоє засуджених. Обидва не вперше відбували покарання у закладах такого типу. Останній раз один із них сів за крадіжку в особливо великих розмірах і був засуджений до семи років, інший – за згвалтування, його позбавили волі на п’ять років. Однак злетіти втікачам не вдалося – завадив професіоналізм працівників колонії. Вони заблокували виліт гелікоптеру, а пілоту не залишалося нічого іншого, як заглушити мотор і здатися.
Згодом прокуратура встановить, що ті двоє втікачів, а також пілот та його поплічник – родич одного із засуджених - домовилися про організацію втечі ще наприкінці лютого. Свій план розробляли ретельно, неодноразово зустрічаючись та зідзвонюючись упродовж усього часу.
Нині чотирьом учасникам події, як повідомляє прес-служба прокуратури області, інкримінується дезорганізація роботи установи виконання покарань та втеча з місця позбавлення волі. Разом із тим, пілот гелікоптера відповідатиме ще й за порушення правил повітряних польотів. На даний час обвинувачені знаходяться під вартою, вони та їхні захисники вже ознайомилися з матеріалами справи. Тепер слово за судом.

e-max.it: your social media marketing partner