Сила й чари графітного олівця
Тільки-но встигли поділитися враженнями від фотовиставки семирічного Гліба Цуканова, як галерея «Єлисаветград» знову запросила на виставку. «Картини карандаШИКОМ» - таку назву мала експозиція графіки харків’янина Дениса Чернова.
Як власник галереї Микола Цуканов «виходить» на чергового експонента, це вже його справа. Як в тій приказці: хочеш жити, вмій вертітися. Грубувато, але точно. Хочеш, щоб твоє діло було помітним і приносило результати – перебувай у творчому пошуку.
У названій художній галереї експонувалися художники з різних куточків України. Нинішня виставка оригінальна тим, що ми чи не вперше мали нагоду переконатися, яка сила ховається на кінчику олівчика – «карандаШИКА». І справді, з яким шиком може володіти цією силою талант.
Скромний, нічим не примітний, на вигляд скоріше хлопчина, ніж муж, мужчина, Денис звично давав інтерв’ю кіровоградським ЗМІ (все-таки викладач харківської Академії дизайну і мистецтв, словом оперує вільно), а тим часом численні гості вернісажу милувалися витівками простого графітного олівця, фактурністю художніх інсталяцій. Треба сказати, публіка у галереї складається в основному з тих, хто відвідує вернісажі постійно, а тому народ звично спілкується між собою навіть жестами, а не лише словами. Любитель старовини, відомий колекціонер Іван Анастасьєв на відстані показав великого пальця, а вже згодом, підійшовши сказав: «Оце мистецтво!». Ми з Іваном Федоровичем зрозуміли один одного, бо частенько спілкуємось на теми наших уподобань. І частенько смаки наші збігаються.
У галереї нерідко бувають провідні кіровоградські художники (хоч треба сказати, як і на концертах у філармонії, куди не дуже поспішає творча музична еліта, тут теж не дуже широке коло майстрів пензля і олівця!), постійно заклад відвідує кіровоградський колекціонер, широко відомий у вузьких колах Юрій Тютюшкін. Виставка графіки Дениса Чернова справила на нього гарне враження, як і на маленького Гліба Цуканова, котрий не розлучався з фотоапаратом.
Особисто у мене ця виставка викликала якісь сентиментальні почуття і легкі зітхання. Ми всі в дитинстві бавимося олівцями, малюючи все, що нас вражає при знайомстві з навколишнім світом. Як ото в пісні «Сонячний круг, небо навкруг…». І тільки відмічений Богом йде далі. Як Денис Чернов.
Звісно, художник, член Національної спілки художників Денис Чернов віддає належне олійному живопису (одна картина в цій техніці була виставлена в експозиційній залі), є в його доробку гуаші і акварелі. Але його головне захоплення, як художника – чарівна сила графіту. У цьому відношенні він просто маг! Пейзаж, портрет і натюрморт у техніці живопису олівцем мало чим відрізняються від олійного живопису. Погляньте на такі роботи, як «Натюрморт з піонами», «Небо над містом», «Повільна ріка», тощо, і вас не треба буде переконувати.
Щира дяка організаторам виставки – події в культурному житті Кіровограда.