У Петрівському районі громада розділилася через перехід до помісної церкви
Через перехід із Української Православної Церкви Московського патріархату до Православної Церкви України громада Чечеліївської сільради Петрівського району розділилася на два табори. Півроку тому там провели збори. А минулого тижня люди знову зібралися, аби аргументувати своє рішення.
– Оце дивлюся я на вас усіх, шановні українці. Ви ж ходите всі по українській землі, їсте українське… Шановні священики, благородіє, чи як там по-руському, скажіть мені, чого ви добиваєтеся з цієї церкви нашої чечеліївської?! Чого ви усі з владикою в оцю Чечеліївку пішли?! Всі прийшли на готове, – запитує на емоціях тамтешня жителька Ніна Нетюхайло.
Священики наполягають, рішення громади про перехід незаконне. На їхнє переконання, вони і є представниками української церкви. Тож змінювати канонічну приналежність наміру не мають.
– Ми як священики заявляємо: нікуди переходити не збираємося, ми є УПЦ і молимося ми за свого предстоятеля митрополита блаженнішого Онуфрія, молимося ми за свою владу, ніякі кулі ми не купуємо в серця наших хлопців, а ще й навпаки – допомагаємо їм і завжди молимося за них, – апелює благочинний Петрівського району Олександрійської єпархії УПЦ Дмитро Городецький.
– Ми залишаємося вірними УПЦ на чолі з митрополитом Онуфрієм і будемо молитися за тих людей, які, знаєте ото, недопонімають і не слухали свого священика… Прийде час і вони все поймуть, – додає протоієрей Свято-Покровського храму в Чечеліївці Микола Бойко.
За священнослужителя заступається дружина. Каже, отець Микола – світла людина і щодня молиться за громаду.
– Я до вчителів ніколи в житті не прийшла і не сказала, як дітей вчити. Я їм довіряю. А ви – ні! Ви прийшли мене тут топтати… За отця Ніколая я хочу сказати, ви не знаєте, яке в нього складне життя. Ви не знаєте, як він молиться за кожну людину… Який священик насправді, – заявляє дружина священнослужителя Ніна Бойко.
Натомість очільник села бачить інший вихід із ситуації. Вважає за краще зареєструвати дві релігійні громади і проводити богослужіння в храмі по черзі.
– Слід зареєструвати дві громади. Є храм, який побудований в 1905 році, він є археологічною пам’яткою. Визначаються години проведення богослужінь – одні в один час, інші – в інший. І всі питання вирішені, – пропонує голова Чечеліївської сільської ради Сергій Дяченко.
Утім прихожани налаштовані категорично. Прихильникам Православної церкви України радять звести власний храм, а тим, хто відстоює Українську Православну Церкву – забиратися в Москву. Крапку в протиріччях поставить спеціальна комісія облдержадміністрації. Саме її фахівці дадуть висновок, наскільки законним було рішення громади про перехід до помісної церкви.
текст і фото: Лілія Кочерга