Військових Кіровоградщини кличуть у госпіталь поспати на вуликах

,

08212В обласному госпіталі для ветеранів війни третій рік поспіль для лікування та реабілітації бійців використовують апітерапію. Сон на вулику розслабляє бійців, а відтак допомагає долати як фізичні, так і психологічні проблеми.

Апітерапію в госпіталі започаткували два роки тому. Нині медзаклад має дві бджолині сім’ї. Кожна живе у звичному режимі – гудуть і носять мед.

Пацієнт госпіталю Роман Друзь уперше на такій процедурі. Зізнається, відчуття дивні.

– Відчуття дивні такі, цікаві. Гул стоїть, якщо закриваєш очі. Наче десь у лісі вітер шумить. Напівастрал наче. Мені поки подобається, – каже військовий.

Олег Максименко спить на вулику щоразу, як проходить реабілітацію у госпіталі. Тепер і сам планує обзавестися шістьма бджолиними сім’ями.

– Після контузії в мене головні болі... Зір погіршився, слух, – розповідає про наслідки війни для себе боєць. – У мене психічна травма, доводиться систематично приймати антидепресанти. Після бджолотерапії уже з півроку не вживаю зовсім заспокійливе. Бджоли дуже допомагають. Заспокоюють нервову систему.

Пацієнт госпіталю каже, почувається добре, тривога щезла, немає хвилювання, а відтак і настрій стає кращим.

Відпочинок поруч із бджолиною сім’єю має позитивний вплив на нервову, дихальну, м’язову системи, констатують лікарі. А ще вуликотерапія стабілізує артеріальний тиск, покращує кровообіг.

– У реабілітації і лікуванні наших пацієнтів широко використовуються фізіотерапевтичні методи лікування, куди входить більше десятка процедур. Поєднання традиційних фізіотерапевтичних методів лікування і нетрадиційних, тобто бджолами, показує високий терапевтичний ефект. Хлопці реагують на ці пропозиції позитивно. Відмов із приводу апітерапії немає, – коментує лікар-фізіотерапевт обласного госпіталю Тетяна Кедик.

У середньому пацієнту призначають до десяти процедур. Одна триває 60 хвилин. Медики кажуть, година сну на вулику заміняє три-чотири години звичайного.

За два роки поспали на вуликах більше тисячі пацієнтів. Обласний госпіталь запрошує усіх військових і членів їхніх родин на апітерапію.

 

082130821408215

 

текст: Лара Гуріна

фото: Ігор Філіпенко

e-max.it: your social media marketing partner