Нові спортивні поля й оснащення медзакладів. На Кіровоградщині тривають перетворення

, Олена Сідорова

07644У двох районах Кіровоградщини – Олександрійському і Петрівському – голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко побував із робочою поїздкою. У ході відкрив два спортивні майданчики для дітей, оцінив нову спеціалізовану техніку, яку отримала Приютівська громада, передав ключі від новеньких автомобілів двом амбулаторіям, а також перевірив хід ремонтних робіт у Петрівській райлікарні.

Спортивні майданчики
Майданчики для міні-футболу зі штучним покриттям відкрили у селі Приютівка Олександрійського району та селищі Петровому. Збудували їх біля шкіл за кошти державного і місцевого бюджетів. На кожен пішло по півтора мільйона гривень.

– Майданчик класний, зручний, гумове покриття круте, на ньому не боляче падати, м’яч швидко котиться, кроси швидко гальмують, – поділився учень Петрівського навчально-виховного об’єднання Олександр Поворознюк.

На нових майданчиках проводитимуть уроки фізкультури, заняття спортивних секцій, а також районні змагання і товариські матчі.

Загалом за останні п’ять років у рамках проекту голови облдерж­­адміністрації Сергія Кузьменка «Здоров‘я наших дітей» –

«Розвиток спортивної інфраструктури» в області збудували більше сотні спортивних майданчиків. Фінансували їх із різних джерел. Цього року відкриють ще 11 майданчиків для міні-футболу зі штучним покриттям. Троє новозведених уже функціонують.

Спецтехніка для громади
07645Приютівська об’єднана територіальна громада отримала спеціальну техніку – грейдер і пожежну машину. Грейдер придбали коштом державного бюджету, які громада отримала з субвенції на соціально-економічний розвиток. Сприяв отриманню фінансування народний депутат Анатолій Кузьменко. Вартість грейдера – 2 мільйони 600 тисяч гривень. Його використовуватимуть для очищення доріг від снігу та для загального покращення стану автошляхів.

– 80% доріг громади – це грунтові дороги, які потребують постійного груйдерування. Тому необхідність у такій техніці була, – розповів очільник Приютівської громади Андрій Коломійцев.

Як розповів начальник обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Віталій Миронюк, пожежний автомобіль вивільнився за рахунок оновлення техніки в Олександрійському гарнізоні. Машину отримала приютівська пожежна охорона.

Машини для амбулаторій
Дві сільські амбулаторії Кіровоградщини – Луганська та Іскрівська Петрівського райо­­ну – отримали спеціалізовані медичні машини марки «Рено Дастер». Ключі від них вручив представникам сільських громад Сергій Кузьменко.

Автомобілі закупили за кошти державного бюджету. Кожна – півмільйона гривень. Вони вже довели свою якість, швидкість і комфорт у наданні допомоги. Оновлення медичного автопарку відбувається у рамках президентської реформи сільської медицини.

– Фактично половина всіх амбулаторій, які є на Кіровоградщині, а це – 112, будуть укомплектовані такими автомобілями. Ми знайшли оптимальне рішення між ціною і якістю. Власне, півсотні автомобілів працюватимуть на території області і робитимуть лікаря більш мобільним, а медичну послугу на селі – більш якісною, – зазначив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Нагадаємо, Кіровоградщина збудувала 18 нових амбулаторій. Цього року відкриє ще чотири. Кожна матиме новий автомобіль.

Крім того, для сільських амбулаторій, які були збудовані раніше, не в рамках президентської ініціативи «Доступна медицина», додатково придбають ще більше двох десятків службових автомобілів.
 
Ремонт у райлікарні
07646У Петрівській районній лікарні на четвертому поверсі триває капітальний ремонт операційного блоку та палат інтенсивної терапії.

На ремонт поверху вже використали півмільйона гривень, наданих спонсорським гірничо-збагачувальним комбінатом «Метінвест». Усього мають скерувати майже півтора мільйона гривень.

Для покращення матеріальної бази відділень отримали трохи менше, як півтора мільйона гривень грантової допомоги у рамках програми «КУСАНОНЕ». За ці кошти придбали операційні столи, кисневі концентратори, монітори пацієнта, електрокардіограф, світильник операційний.

Попри вирішення технічних питань, у райлікарні наразі актуа­­льна проблема відтоку кадрів. Зокрема, потрібні нарколог, психіатр, патологоанатом, рентгенолог, терапевт, педіатр, анестезіолог, отоларинголог, невропатолог. Їх обіцяють забезпечити житлом.
e-max.it: your social media marketing partner