У Кропивницькому презентували мистецький проект на підтримку полонених моряків

,

07554Колекцію картин, що відображають торішні події кінця листопада в Керченській протоці, презентували в обласному худмузеї. Автори робіт – сучасні українські художники. Ініціаторами виставки стали рідні полонених моряків.

У день відкриття виставки в художньому музеї людно. Десятки кропивничан прийшли побачити, як захопили українські катери у Керченській протоці, очима українських художників. Серед присутніх – рід­ні й близькі полонених моряків із Кіровоградщини – Романа Мокряка та Андрія Артеменка. Діляться останніми новинами. Тиждень тому Анатолію телефонував син. Старший матрос катера «Бердянськ» Андрій Артеменко.

– Нам дали всього півтори хвилини поспілкуватися, – ділиться Анатолій Артеменко. – Посилки всі, листи отримав. Ви знаєте, як на емоціях, просто не знає­­ш що і сказати.

З московського Лєфортового телефонували рідним іще троє моряків. Наталія Мокряк від сина Романа, командира «Бердянська», дзвінка поки не дочекалася. Але переповідає враження від побачення з Романом середнього сина Богдана. Він їздив на останнє судове засідання до Москви.

– Вони з Ромою отак зустрілися прямо очі в очі, лоб у лоб. Рома йшов, понурений погляд був, а коли побачив Богдана, то просто на очах зробився щасливим. За секунди. Вони так один одному на відстані сказали: «Ну передавай усім привіт!», – розповідає останні новини Наталія Мокряк.

Рідні полонених закликають усіх небайдужих передавати привіти з батьківщини хлопцям. Протягом тижня, поки у Кропивницькому триватиме виставка «Повернення додому», звертається до кропивничан писати полоненим листи. Така кореспонденція до країни-агресора не копійчана, відтак, аби підтримати фінансово, просить купувати листівки з зображенням представлених картин.

– Не хочеться бажати терпіння, але вимушений написати, бо кожна хвилина зараз, кожна година – це у них добавляється сиве волосся. Вони мають знати, що кожен українець за них переживає, – переповідає, про що написав у листі житель обласного центру Віктор Колінько.

Усього художники представили 24 роботи. Експозицію створили за ініціа­­тиви родини полоненого Андрія Ейдера. На полотнах митці передали своє бачення подій 25 листопада минулого року, коли три українських судна захопили російські військові під час перетину Керченської протоки.

Коли хлопці повернуться з полону, зможуть залишити собі по одній із картин.

А поки виставка мандруватиме країною. Наступна за Кіровоградщиною локація – Сумщина – батьківщина Богдана Небелиці, командира захопленого катера «Нікополь».

текст: Юлія Бабак

фото: Ігор Філіпенко

 

07555

07556

e-max.it: your social media marketing partner