У Кропивницькому встановили перший інклюзивний майданчик

,

07405Перший інклюзивний дитячий майданчик встановили у Ковалівському парку Кропивницького. Його появу рік тому ініціювали мами дітей із інвалідністю. Почали інформаційну кампанію, зняли відео-звернення до містян аби зібрати кошти. Заклик жінок почула влада. З держбюджету виділили 200 тисяч гривень. Щасливі мами влаштували дітям урочисте відкриття. Також пообіцяли продовжувати працювати над розширенням інклюзивного простору в обласному центрі.

Раніше тринадцятирічного Тараса мама щомісяця привозила на прогулянку до Ковалівського парку. Це була єдина можливість для хлопчика поспілкуватися з однолітками. Підліток навчається вдома. Зазвичай лише спостерігав за іграми інших дітей на майданчику. У день відкриття майданчика хлопець не може стримати емоцій. Поряд зі звичайними гойдалками для дітей із інвалідністю є інклюзивні. Тарас одразу випробовує одну з них і радіє, що може теж кататися на гойдалках.

Облаштувати спеціальний май­­данчик вирішили чотири активні мами дітей із інвалідністю рік тому. Для соцмереж зняли відео. У ньому зі своїми дітьми на візках пересуваються містом, гуляють у парку біля звичайних гойдалок, не маючи можливості розважити їх. Аби змінити си­­туа­­цію, закликали містян зібрати кошти.

– Ми також хочемо мати можли­­вість гратися на таких майданчиках. Підтримайте нашу ініціативу! Ми мріємо, щоб наші діти також були щасливі, – закликали тоді мами.

Жінок почула влада. У парку обрали локації для гойдалок. З державного бюджету виділили 200 тисяч гривень. Активні мами влаштували урочисте відкриття.

– Це для нас свято, не просто день відкриття майданчика. Це цілий світ для нас. Уперше за дов­­гі роки моя дитина сяде на таку зручну гойдалку, – не стримує емоцій одна з ініціаторок проекту Марина Малухіна.

Окрім гойдалок, для маленьких кропивничан із інвалідністю вста­­новили також пісочницю на підставці, гірки та інші елементи для фізичного й розумового розвитку.

За рік інформаційної кампанії ініціатори зібрали ще й 10 тисяч гривень від небайдужих містян.

– Ці кошти лежать у нас на рахунку і ми плануємо найближчим часом зробити ще декілька елементів у дендропарку, – додає Марина Малухіна.

Аби й надалі розширювати дитячий інклюзивний простір у Кропивницькому, мами подали ще й проект до громадського бюджету.

Однак не всі містяни зрозуміли призначення інклюзивного майданчика. Уже за кількадень у соцмережі з’явилися повідомлення про те, як із десяток дітей юрбою каталися на гойдалці для візочників. Більше того, користувачі опублікували світлини з тим, що і дорослі облюбували її.

Очільниця громадської організації матерів дітей із інвалідністю «Серце матері» Людмила Шукрута повідомила, з огляду на нерозуміння призначення майданчика, кожна інклюзивна гойдалка матиме інформаційну табличку.

текст: Юлія Бабак

фото: Ігор Філіпенко

 

07406

e-max.it: your social media marketing partner