Українські соціологи з’ясували, чи існує життя без смартфонів

, Ірина Іванова

07226Соціологічна компанія Research & Branding Group провела дослідження, чи можуть українці прожити без смартфонів і для чого їх найчастіше використовують. 55% співвітчизників уже мають девайс із операційною системою, 45% все ще користуються старими телефонами. 65% опитаних зізналися, що смартфонами користуються будь-якої вільної хвилини, а 31% – кілька разів на день. В основному українці використовують мобільні для звичайних дзвінків – 94%, але більше половини опитаних – 56% – кажуть, що активно «юзають» мессенджери.

Соціологи зауважують, ще в 2011 році смартфонами користувалися всього 7% жителів України, а за два роки – вже 11%.

Наявність чи відсутність смартфонів обумовлена більшою мірою віком громадян і практикою користування соцмережами. Серед молоді до 30 років сучасні мобілки мають 92%, а серед покоління «60+» – всього 12%. З-поміж тих, хто користується соцмережами, власниками смартфонів є 88%, а серед тих, хто не є активним користувачем, – 19%.

Якщо порівнювати міське і сільське населення, різниця користування смартфонами складає всього 10% на користь жителів міст – 58% проти 48%.

Список девайсів, без яких українці не уявляють свого життя, кардинально змінився у 2013 році, констатують соціологи. Саме в той час очолив його мобільний телефон. А в 2019-му більше половини власників смартфонів уже не уявляють свого життя без цього гаджета – 57% співвітчизників. Утім, 39% опитаних все ще можуть обходитися без девайса.

Без смартфона не протягнуть і дня 69% молоді, а також кожен другий власник покоління «60+». Серед сорокарічних – 50%.

Не витримали б без соцмереж із мобілки 61% опитаних.

Жінки, користувачі мережі і сільські жителі вдома користуються гаджетами частіше, ніж чоловіки, ті, в кого немає акаунтів у соцмережах, і міські жителі.

Молодь «юзає» смартфони частіше за представників інших вікових груп на вулиці та громадських місцях.

Практично всі учасники дослідження телефоном користуються за прямим призначенням – для дзвінків, а кожен третій – задля доступу в інтернет. 18% мають гаджет як відео чи фотокамеру, 14% – як плеєр.

Основна фаза використання телефонів припадає на вечір, а точніше перед сном – 65% опитаних у цьому зізналися. І лише 33% заявили, що обходяться без смартфона у пізні години.

Опитування проводилося з 13 по 21 лютого 2019 року. Участь в опитуванні взяли 2001 респондент віком від 18 років в усіх регіонах України, крім непідконтро­­льних територій. Максимальна похибка не перевищує показник +/-2,2%.
e-max.it: your social media marketing partner