Кропивничанка запрошує прибрати місто і змінити свідомість

, Наталка Маринець

06938Кропивничанка Ольга Крайнюк запрошує долучитися охочих до прибирання сміття. Жінка сама робить це уже кілька років поспіль. Переконує, це допоможе не лише зробити місто чистішим, а й змінити свідомість, зламати гординю і почистити карму. Акцію з прибирання сміття жінка ініціює не вперше. Скільки їх було – не рахує. А от ідея вийти на прибирання цього року виникла раптово.

– Давно не бачилася з подругою, вирішили зустрітися, випити кави. Потім кажу, Іро, давай замість кави поприбираємо сміття на вулиці. Так і вирішили. Це був першій такий вихід у лютому цього року. Раніше не раз, коли дозволяла погода, виходила на такі акції, – розповідає «КП» Ольга Крайнюк.

Після першого прибирання активістка зробила пост у соцмережі і запросила охочих долучатися. Прибирати набережну прийш­­ли близько десяти людей. Жін­­ка навіть не сподівалася на таку кількість.

– Мене це вразило, бо мені написав незнайомий чоловік, що зацікавився і хоче долучитися. Він прийшов ще й з дружиною і вони разом прибирали. Також прийшла молода матуся. Вона писала, що не зможе, бо дитинка мала, але потім прийшла разом із донечкою і також допомагала, поки малеча гралася в колясці. Це класно, це приємно. Я щаслива бачити це все в своєму житті і таких людей, які ламають свою гординю. Адже не кожному вистачає сміливості ось так просто вийти і прибрати довкола себе, – продовжує Ольга.

Подружжя Мельників за двадцять хвилин зібрало чотири пакети і два мішки сміття. До такої акції долучаються не вперше. Уже кілька років самостійно прибирають Фортечні вали. Кажуть, якби люди виходили на суботник хоча б раз на місяць, місто стало б помітно чистішим.

– Багато пластикових пакетів, пляшок. Усе це занадто довго розкладається в природі або взагалі не розкладається. Це все можна не викидати, а віднес­­ти в приймальні пункти. Також дуже багато обгорток від цукерок, шоколадок, упаковок від соків… Переважно діти викидають, тому батькам треба вчити їх, що сміття треба викидати саме в урни, а не просто на вулицю. Звичайно, великий мінус, що урн майже немає, – кажуть Тетяна і Валерій Мельники.

Сама ж Ольга Крайнюк наголошує, мета акції – не тільки прибрати сміття, а й змінити ставлення людей до навколишнього світу.

– Щоб наше місто стало чистішим, щоб совість стала чистішою. Щоб люди почали мислити по-іншому, з правильним світоглядом ставилися до природи, до людей. Усі, хто розвивається в темі кармінного менеджменту, вивчають, як реальність твориться і як усе взаємопов’язане і впливає на наше життя. Ще однією мотивацією було переступити через свою гординю і піти поприбирати на вулиці. Саме гординя заважає рухатися вперед, реалізувати себе в чомусь, щось спробувати. Тому тут, знаєте, така глибока тема, велика філософія і підсмисл того, що я взагалі тут бачу, – каже жінка. – Хочеться, щоб людина, йдучи дорогою, не злилася, не відчувала якісь негативні емоції «ось валяється сміття, хтось там такий-сякий, поганий накидав». А хочеться навпаки – йти і радіти тому, що нас оточує. Але оточує нас те, що ми створюємо самі.

 

фото: із соцмережі

e-max.it: your social media marketing partner