«КП» змінює життя

, Наталка Маринець

06287«КП» завжди друкує найсвіжіші новини, заклики про допомогу, розповідає найцікавіші і вражаючі життєві історії. Відслідковує, як складається життя героїв. І найцінніше, коли газета отримує дзвінки чи листи зі словами: «Дякуємо! Завдяки вам….». Напередодні новорічних свят «КП» вирішила розповісти про людей, життя яких змінила.

У січні «КП» розповідала історію Федора Пономарьова з Помічної. Чоловік за тиждень до Нового року дізнався, що у нього рак третьої стадії. Йому призначили термінову операцію. Але її вартість – 200 тисяч гривень, які потрібно було зібрати за кількадень, – була для сім’ї чоловіка непосильною. Тоді рідні звернулися за допомогою до «КП». Завдяки публікації, сотні людей відгукнулися, а їхні пожертви допомогли врятувати Федора.

– Продавати вже не було що. А гроші потрібні були терміново. Тоді знайомі розповіли історію, що завдяки «Кіровоградській правді» дев’ятирічній Марійці з Помічної вдалося зібрати гроші на лікування. Ми розшукали номер журналіста і наважилися зателефонувати, – пригадує Віталія, дружина Федора. – Завдяки публікації у газеті люди відгукнулися на прохання і ми зібрали необхідну суму.

Нині чоловік добре себе почуває, кожні три місяці проходить обстеження.

– Усе добре, на роботу ходить. Люди питають, як ми зуміли зібрати таку суму. То розповідаємо, що саме завдяки «Кіровоградській правді». Дякуємо газеті й усім небайдужим жителям Кіровоградщини за підтримку і допомогу. Бажаємо, процвітання «КП», щоб у родинах усе було добре, а найголов­­ніше – здоров’я, – каже жінка.

06289Публікуючи заклики про допомогу, «КП» завжди попереджає про шахраїв, які нахабно крадуть гроші з банківських карток волонтерів і родичів важкохворих.

Раніше газета розповідала, за якими схемами вони працюють.

Саме завдяки попередженню «КП», шахраям не вдалося вкрасти кошти, які волонтери збирали для маленької важкохворої Мирослави. У дівчинки синдром Дауна й аноректальна атрезія. Міру мали прооперувати в Охматдиті. На лікування кошти назбирали, а от на дорогу у Київ, харчування і проживання грошей не було.

«Тільки що мені дзвонили з номера 0919376712, представилися працівниками «Приватбанку», просили продиктувати останні чотири цифрах карти, на яку ми збирали Мирославі гроші, пообіцявши перерахувати 3800 гривень. Але на картці грошей не було, тому їхній фокус не вдався! Наташа Маринець, спасибі за консультацію! Врятувала від стресу!», – написала на своїй сторінці у соцмережі волонтер Ельміра Небесна.

За деякий час гроші зібрали і дівчинку відвезли на операцію.

06288Про героїв публікацій «КП» часто знімають сюжети різні телеканали. Ба, навіть цілі програми! Таких історій безліч. Але нині газета хотіла б розповісти про Тетяну Латишеву. Через незвичне захоплення риболовлею на фестивалі рибалок «Мормишка-2018» жінка отримала почесне звання «Міс Мормишка». Після того, як газета розповіла про неї, кропивничанку запросили взяти участь у програмі «Цієї миті рік по тому» каналу СТБ.

– Газету повісила собі на стіну. Після публікації багато знайомих, казали: «Ой, Тетяно, ми про вас читали». Аж раптом зателефонували й кажуть: «Добрий день, вас турбує канал СТБ». Я у відповідь: «Все зрозуміло, тільки скажіть, хто розігрує...». Мені: «Ні, ми дійсно з каналу СТБ». Кажу: «І що далі?». «Ми от прочитали про вас і нас зацікавила ваша історія». Запросили мене на проект. Їздила на зйомки. Ой, вражень стільки! Але ж поки не показували той випуск, то і розповідати не можна. Тому чекаю і я, і всі знайомі, – ділиться героїня «КП».

Та сьогодні газета має одну мрію на двох із Оленою Шевчук із Гайворона. «КП» вірить, завдяки публікаціям жінка таки знайде свого брата, якого бачила востаннє півстоліття тому.

06290– Моя мама – Віра Камлюк 1938 року народження, раніше жила у Білорусії. Там вийшла заміж за Бориса Козака. Жили у військовому містечку біля селища Гатове, очевидно він був військовим. У них народився син Сергій. Із моїх дитячих спогадів, він шкутильгав на одну ногу, бо вона була трохи коротшою. Він, можливо, 1958-59 року народження, точно не знаю, – розповідала «КП» скупу життєву історію Олена Шевчук.

Уже наступного дня після виходу історії до редакції почали телефонувати небайдужі читачі з різних куточків України й, навіть, інших країн – Італії, Іспанії, Білорусі. Нині пошуки брата жінки тривають і надія на те, що Олена Шевчук таки зустрінеться з рідною людиною, не згасла. Особливо, напередодні Різдва – часу, коли обов’язково має трапитися диво.

 

фото: архів «КП».

e-max.it: your social media marketing partner