Росіяни захопили в полон українських військових, двоє – з Кіровоградщини

, Олена Сідорова

06006Двоє військових із Кіровоградщини потрапили в полон до росіян разом зі ще двома десятками бійців. Сталося це в Азовському морі 25 листопада під час збройного конфлікту.

У неділю, 25 листопада, Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру «Яни Капу» і двом катерам – «Бердянськ» і «Нікополь». Росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарана українського буксира прикордонним кораблем «Дон».

Увечері російський спецназ відкрив вогонь по українських суднах. Ворог захопив три кораблі, у полон потрапило 23 військових – шестеро отримали поранення.

Двоє полонених моряків – із Кіровоградщини. Прізвище одного наразі не розголошується на прохання родичів. Інший – Андрій Артеменко з Новоукраїнки. Нині він знаходиться у лікарні в Криму.

У ніч із неділі на понеділок екстрено зібралася Рада національної безпеки і оборони. На своєму засіданні вона схвалила рішення про запровадження воєнного стану терміном на 60 діб.

– Як Президент, як Верховний головнокомандувач Збройних сил України відповідно до Конституції приймаю рішення підтримати пропозицію військового кабінету – винести на засідання РНБО відповідне рішення і звернутися з ним до Верховної ради України, – заявив глава держави Петро Порошенко.

Головнокомандувач особливо підкреслив, воєнний стан жодним чином не означає оголошення війни.

А вже в понеділок ввечері Глава держави звернувся до народу. Він пропонує замість 60 днів запровадити воєнний стан на 30, аби він жодним днем не наклався на початок виборчої кампанії.

– Щоб ні в кого, хто про свій політичний інтерес печеться більше, ніж про український, не залишилося підстав для брудних спекуляцій, – написав він у соцмережі.

Очільник Кіровоградщини Сергій Кузьменко тим часом наголосив, ситуація в країні контрольована, а тому закликав жителів області зберігати спокій і витримку – керівництво держави у свою чергу прийматиме правильні і виважені рішення, щоб відстояти незалежність і територіальну цілісність країни.

– Ми повинні адекватно реагувати на акти агресії по відношенню до нашої країни. Збройні сили України приведені до повної бойової готовності. Ми, як і раніше, захищали і будемо захищати свою землю. Ситуація в країні керована, тому немає жодних причин, щоб розводити паніку, – підкреслив Сергій Кузьменко.

фото: radiosvoboda.org
e-max.it: your social media marketing partner