Діти з прифронтового Золотого на Луганщині надіслали малюнки на конкурс у Кропивницький

, Любов Попович

06008Шістдесят малюнків і кілька десятків магнітів надіслали юні вихованці Золотівської філії Попаснянської школи мистецтв, що на Луганщині, на всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Єдина країна – щаслива родина», організатором якого є власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов. Із двох із половиною тисяч малюнків, саме на ці роботи чекали найбільше, бо в них діти зобразили своє життя і їхнє прагнення миру. Як дізналися про конкурс, які мрії малювали на аркушах, дізнавалася «КП».

– Ця посилка особлива. Її чекали дуже довго, – каже власник галереї «Єлисаветград» Микола Цуканов і додає, за сім кілометрів від Золотого Попаснянського району знаходиться лінія фронту і часто відголоски обстрілів докочуються і сюди. Тож із розумінням поставився до прохання педагога Олени Винокурової, яка зібрала дитячі роботи, прийняти їх на конкурс після визначеного терміну, бо шукали й олівці, і фарби, і папір…

Микола Цуканов зізнається, не міг без хвилювання і сліз читати листа, якого йому написала вчителька з проханням прийняти роботи дітей на конкурс.

«До мене прийшли діти (а не взяти їх означало б відправити на вулицю), які практично ні олівця, ні пензля вдома в руках не тримали. І малюнки у них такі… ну дуже своєрідні… Але вчора один із хлопчиків побачив, що старші малюють на ватманах і обговорюють якісь ескізи, вимовляють чарівні слова «конкурс», «виставка». Вже за годину прибіг до мене з другом і принесли видерті з зошита аркуші з «шедеврами» і запитують: «Гарно? Ми можемо це намалювати й на великому аркуші!», – цитує листа галерист.

– Ми випадково дізналися про конкурс, коли були з дітьми на іншій виставці у Києві. Там нас запитують, а хіба ви не чули про конкурс у Кропивницькому? Повернулися додому, я одразу старшим розповіла про нього, а вони вже далі – молодшим. Ті приходять до мене і запитують, а можна брати участь? – ділиться викладач образотворчого відділу Золотівської філії Попаснянської школи мистецтв Олена Винокурова і додає, малюнки малювали всі вихованці. – У нашій школі мистецтв займаються звичайні діти, які приходять сюди без усякого відбору. У нас навчатися можуть усі діти від чотирьох років і до найстарших. Часто буває так, що саме старші дітки навчають малих, яким до школи добиратися далеко та й не завжди безпечно. То вони вже вдома, по-сусідству, разом малюють і діляться навичками.

06011Педагог каже, діти одразу загорілися взяти участь у новому для них конкурсі. Спочатку старші малювали, молодші побачили – давай і собі. Бажання передати на конкурс свою роботу з’явилося навіть у тих, хто раніше олівця у руках не тримав. Малювали всіма техніками – фарбами, олівцями, фломастерами…

– Практично всі учні школи мистецтв підготували конкурсні роботи. Я розповіла дітям про галерею «Єлисаветград», яка знаходиться від нас далеко у місті Кропивницькому, і запропонувала показати їм, що може зробити людей щасливими, – розповідає Олена Винокурова і додає, кожен сам малював, яким уявляє щастя. – Хтось зображував дерева, хтось узори, хтось тварин, але всі роботи буквально світяться теплом, добром і миром.

Серед кількох десятків робіт вирізняється картина одинадцятирічного Дмитра Андріянова, який працював із пластиліном.

– Діма – мій онук. З раннього дитинства пластилін його улюблена іграшка. А в останні роки – це просто антистрес. Ліпив найрізноманітніші фігурки, а потім якось почав робити пластилінові магнітики, які з часом виросли до розмірів картин. Кілька десятків магнітів діти виготовили власноруч і передали в Кропивницький. Сказали – це сувеніри для тих дорослих людей, які про них турбуються, – продов­жує співрозмовниця «КП».

Без допомоги розвивати дитячу творчість у прифронотовому Золотому дійсно було б важко. Олена Винокурова зауважує, різні волонтерські організації допомагають, хто чим може: одні передали ватмани, олівці і фарби, інші – гуаш. Все це добро береже у класі і видає юним художникам, аби всі мали рівні умови. І діти, і педагоги дуже вдячні всім за допомогу. Але найбільше щастя діти відчувають, коли мають змогу не тільки надіслати малюнки на конкурс в інші міста, а ще й поїхати туди.

– На жаль, не всі мають таку змогу. Діти повинні бачити іншу Україну, мирну. Війна наче й далеко, але часто відголоски обстрілів чутно у нас. Буває діти прибігають у школу і кажуть, краще ми будемо тут із вами малювати, ніж ховатися від страху і від вибухів. Якось внук сказав мені страшні, але дуже правдиві слова, які мене вразили: «Бабусю, війна – дуже страшна річ, але завдяки їй у нас з’явилося стільки хороших друзів і знайомих», – ділиться емоціями Олена Винокурова і додає, вдячна всім небайдужим, хто сьогодні дає можливість дітям із прифронтової зони бачити інше життя в Україні.

Ці слова вчительки вразили ще глибше, бо вже за кілька днів після розмови з «КП» Золоте обстріляли, кілька будинків у результаті зруйновані.

Про те, що всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Щаслива дитина – квітуча Україна» надзвичайно популярний і важливий, свідчить кількість переглядів невеличкого відеокліпу про історію його створення. За кілька годин у соцмережі відео переглянули майже дві тисячі людей.

– Допомагаючи дітям сьогодні, ми будуємо майбутнє нашої держави, – переконаний власник галереї «Єлисаветград» і організатор конкурсу Микола Цуканов. – Конкурс проводимо вже четвертий рік поспіль. Цього року отримали майже дві з половиною тисячі дитячих малюнків з усіх куточків України. Наше завдання, щоб якомога більше дітей узяли участь і отримали подарунки від відомих художників і інших людей, які вподобали якусь роботу конкурсантів. Торік надіслали учасникам майже півтисячі посилок із призами, цього року змінили тактику, і нагородження юних художників відбуватиметься у грудні, крім Кропивницького, в Олександрії, Світловодську, Дніпрі, Харкові та інших містах.

фото: Ігор Філіпенко

 

06009 06010

e-max.it: your social media marketing partner