Суд зупинив рішення про об’єднання громад, де планувалися вибори
Окружний адмінсуд Києва зупинив рішення сесій про об’єднання громад Мар'янівської сільської ради Маловисківського району, Червонополянської та Дружелюбівської, сільрад Добровеличківського району, повідомляється в ухвалі від 2 листопада.
Позивається до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також 34 об’єднаних громад, у тому числі Кіровоградщини, – народний депутат від партії Ляшка Артем Вітко.
«Заяву народного депутата України ОСОБА_1 (…) про забезпечення його позову задовольнити частково.
До вирішення спору по суті зупинити дію:
– рішення Мар'янівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області від 30.03.2018 №321 «Про добровільне об'єднання територіальних громад»;
– рішення Червонополянської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області від 17.08.2018 №160 «Про добровільне об'єднання територіальних громад»;
– рішення Дружелюбівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області від 13.09.2018 №310 «Про добровільне об'єднання територіальних громад», – сказано зокрема в ухвалі.
Вимогу зупинити дію постанови Центральної виборчої комісії про призначення виборів в об’єднаних громадах суд не задовольнив.
Нагадаємо, раніше сесії сільських і селищної ради прийняли рішення про об’єднання.
Зокрема, в Піщанобрідську громаду об’єдналися Червонополянська, Любомирська і Піщанобрідська сільради Добровеличківського району. У Добровеличківську – Юр’ївська, Дружелювіська сільські ради та селище Добровеличківка. У Мар’янівську громаду – Мар’янівська сільрада Маловисківського району та Веселівська сільрада Новомиргородського району.
На ухвалу суду вже відреагувала «ОПОРА». Там заявили, що перші місцеві вибори у 34 зі 123 об’єднаних територіальних громад поставлені під сумнів.
У Центрі розвитку місцевого самоврядування області наголосили, що ухвала суду про зупинення рішень сільських і селищних рад про об’єднання немає жодних правових наслідків.
«(…)оскільки рішення рад про добровільне об’єднання є актами індивідуальної дії, оскільки стосуються конкретних юридичних осіб та визначають правові наслідки для цих осіб. Після набрання чинності зазначеними рішеннями вони вичерпують свою дію. А отже зупинення їхньої дії не має жодних правових наслідків», – сказано у коментарі Центру.