На Кіровоградщині поліція створила онлайн групи з безпеки міст

,

05778Реалізацію проекту «Безпечне місто» розпочали з Кропивницького. За цей час до онлайн групи долучилося понад дві тисячі користувачів. Аналогічні наразі створили для жителів Добровеличківки, Новоукраїнки, Новомиргорода й Олександрії. Відтак поліцейські цілодобово перебувають на зв’язку з громадськістю.

– Із моменту створення комунікаційної платформи в Кропивницькому, до неї долучилися представники всіх без винятку підрозділів поліції за напрямками діяльності, – коментує очільник поліції Кіровоградщини Роман Козьяков. – Приєдналися до команди реагування представники комунальних служб і деяких державних установ міста, окремі голови квартальних комітетів, представники громадських організацій, небайдужі громадяни та журналісти.

У поліції зауважують, група створена для оперативного обміну інформацією. Водночас громадяни мають змогу отримати юридичні консультації, дізнава­­тися новини про розкриття особливо резонансних злочинів, висловлювати власне бачення й давати пропозиції щодо роботи поліції з дотримання правопорядку.

– До цього плануємо додавати й іншу корисну інформацію, наприклад, час перекриття руху на окремих ділянках доріг у святкові дні, схеми об’їздів, зміни погодних умов, які можуть вплинути на дорожню обстановку, – додає Роман Козьяков.

Аби вступити в групу «Безпечне місто», жителю обласного центру слід завантажити у свій смартфон месенджер «Telegram».

– Для тих, хто ще не долучився до онлайн групи, розповім більш докладно, як просто і швидко це можна зробити. З месенджеру необхідно надіслати повідомлення адміністратору групи за номером (067) 319-29-38 або (050) 598-70-03. Після цього абонент отримує активне гіперпосилання-запрошення, за яким і долучається до мобільної групи, – уточнює головний поліцейський Кіровоградщини.

Алгоритм реагування правоохоронців на повідомлення через мобільну групу «Безпечне місто» працює за тими ж принципами, що і чергова служба. Заявка в обов’язковому порядку реєструється оперативним черговим, абонент, який надіслав повідом­­лення у групі, інформується про те, що його звернення прийнято. У той самий час служби, до компетенції яких належить питання, вже реагують на пригоду.

– Фактично люди мають змогу слідкувати за оперативністю та якістю реагування поліцейських, – пояснює Роман Козьяков.

У поліції констатують, з моменту створення групи найчастіше жителі Кропивницького повідомляли про порушення правил дорожнього руху і зокрема – паркування, про порушення громадського порядку, графіті на стінах, про непрацюючі світлофори та інше.

– Траплялися і досить-таки «нештатні» випадки – наприклад, жителька обласного центру ненароком зачинила квартиру, де залишилася малолітня дитина (спрацював автоматичний замок). Вона написала повідомлення з проханням допомогти. На місце разом із поліцейськими негайно прибули рятувальники. Словом, спільними діями нам вдалося швидко вирішити ситуацію, – говорить начальник управління Нацполіції області. – Тому долучення до групи «Безпечне місто» інших служб і відомств відіграє важливу роль у питаннях координації та оперативності нашої спільної роботи. Якщо ж відомства не входять до мобільної групи, інформуємо їх у телефонному режимі. Сподіваємося, що згодом вони долучаться до онлайн платформи також.

фото: поліція області
e-max.it: your social media marketing partner