У Кропивницькому водієм маршрутки працює жінка
У Кропивницькому водієм маршрутного таксі працює жінка – Ольга Гуцул. Їздить вона за маршрутом №8. Пасажири приємно дивуються, колеги-чоловіки пишаються – і колесо сама замінить, і технічний стан перевірить, і про життя-буття потеревеніти може. Чому представниця слабкої статі обрала не властиву жінкам професію – вона розказала «КП».
Робочий день Ольги починається о шостій ранку – спочатку перевіряє авто, далі – йде на медичний огляд. Тільки після цього сідає за кермо.
За плечима Ольги – більше трьох десятків років водійського стажу. Жінка каже, любов до авто у неї з 14 років. Тоді вперше й сіла за кермо, причому одразу – вантажівки. Так і визначилася з майбутньою професією. Певний час працювала в Європі, була водійкою шкільного автобуса в Америці. Тепер, упевнена, настав час бути корисною рідному місту.
– Мені дуже подобається ця професія, – ділиться співрозмовниця. – Я люблю спілкування з людьми. Хочеться приносити хороші емоції, щоб життя було яскравішим. За пасажирів відчуваю відповідальність, тому дбаю про безпеку і технічний стан автомобіля.
Керівник автопідприємства Ігор Найдич, у якому працює Ольга, зізнається, спочатку вагався, чи брати на роботу жінку, бо треба бути не лише водієм, а й автомеханіком.
– Жінка за кермом – це досить-таки дивно, якщо можна так сказати. Але вона дуже чемна з пасажирами і навіть є прикладом для чоловіків. Транспортний засіб цієї жінки завжди зразковий, – наголосив Ігор Найдич.
Одні пасажири дивуються, інші – радіють.
– Не вперше їду з цією жінкою. На відміну від чоловіків, вона більш уважна і обережна, – ділиться пасажирка Лідія.
– Така краса за кермом – дуже приємний сюрприз. Жінка-водій – це дуже гарно! Їду з нею вперше, це мене дуже здивувало. Думаю, що немає різниці, з ким їхати – чоловіком чи жінкою. То стереотип, що з чоловіком безпечніше, – зазначає інша пасажирка – Ірина.
– Зараз чоловіки і жінки – на рівних правах. Якщо жінка за кермом громадського транспорту – тут нічого поганого немає. Мене це зовсім не дивує, – додав Максим.
За зміну Ольга проїжджає понад 250 кілометрів. Але втома, каже, зникає, коли приходить додому – до своїх п’ятьох онуків. Разом доглядають за квітами – Ольга має власну оранжерею.
текст: Юлія Бабак, Олена Сідорова
фото: Ігор Філіпенко