Учителька з Гайворонського району перемогла у номінації найпрестижнішого освітнього конкурсу України
Марина Лютинська викладає інформатику в загальноосвітній школі села Солгутове Гайворонського району. Цього року вона вперше взяла участь у масштабному національному конкурсі Global Teachers Prize Ukraine і стала кращою в номінації від Microsoft «Вчитель-новатор-2018». Нагорода для переможниці – поїздка на форум Microsoft Education Exchenge-E2, який відбудеться у квітні в Парижі. Як готувалася, чому навчає учнів і про що мріє, талановита вчителька розповіла «КП».
Марина Лютинська народилася і виросла в Кропивницькому. Життєві обставини склалися так, що залишила обласний центр і поїхала працювати у село, батьківщину своїх матері й батька. У школі працює більше десяти років. Крім цього, веде гурток у Гайворонському центрі дитячої та юнацької творчості. Марина – сертифікований тренер Microsoft Ukraine і вже навчила спеціальній програмі хмарного простору більше трьох тисяч педагогів в Україні. Вчителька звичайної сільської школи проводить тренінги для вчителів Києва, Одеси, Тернополя, Чернігова та багатьох інших міст.
– Маю багато знайомих вчителів по всій Україні, бо навчила їх користуватися хмарним простором. Тепер вони можуть працювати з найрізноманітнішими комп’ютерними програмами, які дозволяють залучати дітей до навчального процесу дистанційно. «Хмарні» стосунки дозволяють учителеві провести реально цікаві уроки, – розповідає Марина Лютинська і додає, аби цьому навчати інших, самій довелося багато вчитися і розвиватися.
Пізнавати нове педагог не припиняє і зараз. Нині – вона пише кандидатську дисертацію і вчиться в аспірантурі. Каже, усе своє свідоме життя – освоює нові знання. За її плечима, крім вищої освіти, більше сотні різноманітних тренінгів. Кілька років тому Марина Лютинська була лауреатом обласного конкурсу на звання «Кращий учитель року» у номінації «Інформатика», має десятки дипломів і нагород.
Учитель інформатики активно застосовує хмарні технології на своїх уроках. Зазначає, вони дозволяють робити уроки цікавими з будь-якої локації. Тому досить часто практикує відкриті уроки на природі.
– Уявіть собі, ви сидите з учнями на березі річки з планшетом і можете засвоювати будь-який матеріал. Це і цікаво, і пізнавально, і легко, – ділиться співрозмовниця «КП».
Окрім хмарних технологій, Марина Лютинська активно залучає учнів до громадської діяльності, участі у різноманітних конкурсах. Каже, цього року діти самі завантажили більше трьох тисяч світлин про рідний край у Вікіпедію.
Педагог зауважує, у своїй педагогічній роботі тісно співпрацює з Microsoft. І хоча за плечима має багато різноманітних конкурсів, участь у Global Teachers Prize Ukraine вирішила взяти вперше. Організація Microsoft висунула її кандидатуру у номінації «Вчитель-новатор-2018». У ній і здобула перемогу.
– Для мене це було несподівано і дуже хвилююче. Особливо приємно було отримати сертифікат на участь у форумі Microsoft Education Exchenge-E2, який відбудеться у квітні в Парижі. Я навіть не знаю, які емоції мене переповнювали більше, чи то вітання Президента Петра Порошенка, чи теплі слова Олени Свириденко – директора Microsoft у Центральній і Східній Європі, яка вручала мені сертифікат, чи сам приз, чи загальна атмосфера свята.., – ділиться враженнями від церемонії нагородження у столиці Марина Лютинська.
Участь у вчительському конкурсі – тільки початок, наголошує педагог із Гайворонського району. До весни є час для ретельної підготовки до форуму, на якому презентуватиме Україну. До речі, зазначає співрозмовниця «КП», це буде її перша подорож закордон.
– Це дуже відповідально, адже варто презентувати напрацювання всієї нашої хмарної освітянської родини і гідно представити державу, – ділиться планами співрозмовниця «КП».
Марина Лютинська переконана, не важливо, де ти працюєш – у маленькій сільській школі чи у престижному навчальному закладі, – головне любити свою роботу, любити дітей і щедро ділитися усім, що знаєш.
– Це хибний стереотип, що в селі діти відсталіші, ніж у місті. Серед моїх учнів багато переможців олімпіад і різних конкурсів. Не важливо, у якій локації ти знаходишся. Сьогодні здобувати знання, пізнавати нове можна з будь-якої точки планети, головне – прагнути цього, – каже талановита вчителька і додає, сама сповідує освітній рух Steam Ukraine і активно залучає колег з усієї України до цього. – Цей рух дає можливість спілкуватися відкрито, ділитися знаннями й ідеями, не закриватися у власному просторі. Власне, на цьому будується проект Нової української школи. Хороші ідеї народжуються в командній роботі.
Колеги про Марину Лютинську кажуть, вона – надзвичайно беручка.
– Готова не тільки взятися за ідею, а й довести її до кінця. Причому до втілення активно залучає своїх учнів. Діти дуже люблять учительку, – каже завідуюча науково-методичною лабораторією інформаційно-технологічної освіти обласного інституту післядипломної освіти імені Сухомлинського Марина Чала і додає, дуже добре, що конкурс Global Teachers Prize Ukraine робить учителів публічними і відомими.
Як і всі жінки Марина Лютинська має мрію. Проте її бажання не схоже ні на чиїсь інші.
– Я хочу відкрити у Гайворонському районі Steam-Центр, де можна було б вчитися, ділитися ідеями, робити відкриття. Діти з глибинки заслуговують на якісну освіту. Сьогодні такі знання можна отримувати, не обмежуючись територіально. Вчитися можна будь-де. Нашим дітям треба давати якісні знання, практичну спрямованість, щоб вони не відчували себе меншовартісними порівняно з учнями престижних шкіл. Для цього треба любити свою роботу і дітей, – переконана вчителька.
фото: надане героїнею