«КП» поцікавилася, у скільки обійшлося батькам зібрати дитину до школи

,

05133Останній місяць літа видався спекотним не лише в температурному плані, а й у підготовці до нового навчального року. Аби зібрати свої чада до школи, батькам довелося добряче економити, бо нині ціни на ринках і в магазинах не просто кусаються – купити нові портфель, одяг, взуття і приладдя – нині задоволення не з дешевих.

Вивчаючи ціни на шкільні товари, «КП» умовно розділила витрати батьків на першокласників і учнів інших класів, бо це визначало витрачені суми на одяг, взуття і шкільне приладдя.

Зібрати першокласника, наприклад, набагато дорожче, ніж учня старшого класу. Найскромніші підрахунки витрат на дитину стартували від 2500 гривень. Крайня межа залежала уже від якості товарів і можливостей батьків.

Нині шкільні базари пропонують найрізноманітніший вибір усього, що треба школяреві. Раніше про таке різноманіття тільки мріяли, сьогодні ж бажання інше – аби на все вистачило грошей. Зібрати дитину до школи можна і за останнім писком моди, і вдягнути у форму різних модифікацій, і вбрати у національні вишиванки. Від батьківських запитів залежить і ціна – чим краще і модніше, тим дорожче.

Отож, вишиванка стартує від 450 гривень, біла блузка і хлопчача сорочка – від 250, ціни на спідничку починаються від 330 гривень, а на брюки – від 350. Найдешевший сарафан обійдеться у 400 гривень, а піджак – у 600-700 гривень. Обов’язковий атрибут – спортивна форма. Найдешевший комплект стартує з півтисячі гривень. До цього треба додати ще й кеди чи мокасини для дівчинки – 200 гривень, і кросівки для хлопчика – від 700 гривень. Туфлі для дівчат стартують від 300, для хлопців – від 700 гривень.

Продавці як варіант заміни шкільній формі пропонують модний нині тренд для дівчаток – сорочка-обманка і лосини. Разом таке вбрання потягне на 600-650 гривень. Костюм-трійка для хлопців стартує від 800 гривень.

Окремі витрати потягнуть шкільний ранець і його наповнення. Нині торговельні мережі пропонують надзвичайно широкий вибір і рюкзаків, і шкільного приладдя, причому шкала цін на них надзвичайно широка. Рюкзак можна знайти за ціною від 300 гривень. Проте за такі гроші і якість буде відповідною. Якщо ж ви хочете придбати дитині ранець з ортопедичною спинкою, міцним дном, модним дизайном, то доведеться викласти від 400 до 700 гривень. Канцелярські товари ще більше вражають різноманіттям. Найдешевший набір зошитів стартує від двох гривень за 12 аркушів, 4 гривень – за 18 аркушів, товстий зошит на 96 аркушів обійдеться у 15 гривень. Щоденник потягне на 35 гривень, за пенал доведеться викласти десятку, ще по дві гривні за кулькові ручки, 25 – за набір кольорових олівців, 30 – за обкладинки для підручників і решта витрат залежатиме уже від потреб школяра.

Окремо до свята першого дзвоника треба додати вартість букету. Зазвичай цього дня ціни на квіти підскочать удвічі, тож за найдешевші айстри проситимуть більше сотні гривень.

– Цього року моя донька йде до першого класу. Ми заздалегідь готувалися до цієї події і не дуже економили, бо для неї – це свято. Купили все необхідне, спідничку, блузку і піджачок, туфельки, білі колготи і банти. Щоправда ранець їй подарувала бабуся. Але на всі шкільні атрибути витратили більше семи тисяч, – каже мама першокласниці Наталя і сподівається, що хоч щось із куплених речей згодиться і на наступний рік.

На таку економію розраховувала і мама п’ятикласника Ірина. Каже, цього року їхні витрати склали мінімальну суму.

– Купили тільки нові брюки і черевики, бо син трохи підріс. Усе решта ще хороше. Добре, що в школу можна одягати одяг вільного фасону, тож ходовими будуть теніски, футболки і светри. Рюкзак теж залишився торішній. На всі збори витратили трохи більше півтори тисячі гривень. Але і те нам накладно, довелося трохи зекономити, перебрали списані зошити і, де лишилися чисті аркуші, вирвали на чернетки, – ділиться жінка.

Своєму сину-семикласнику купила лише найнеобхідніше до 1 вересня інша мама – Інна.

– Вирішили дуже не витрачатися. Купили необхідні канцтовари, сорочка з ко­­ротким рукавом і брюки в нього є, а все решту купуватимемо поступово, – ділиться співрозмовниця «КП».

Давно навчилася економити на шкільних зборах інша мама – Марина.

– У мене двоє синів-школярів. Коли для нас почалася школа, побачили, що споряджати обох в усьому новому досить дорого. Тому навчилися економити народним способом. Привчила дітей акуратно ставитися до речей і таким чином багато чого передається від старшого молодшому. Звісно, необхідне купуємо нове, але ранці, сорочки і брюки інколи передаються «у спадок». Молодший не ображається, навіть з радістю носить речі старшого брата. Але й при такій економії витрати б’ють по сімейному бюджету, – каже жінка.

Утім зібрати дитину до школи – це тільки початкові витрати для батьків. З початком навчального процесу доведеться ще викласти по кілька сотень за профільні зошити і довідники, за гуртки й інтереси дитини. Скільки загалом це потягне з сімейного бюджету – залежатиме від бажання і можливостей батьків.

фото: Ігор Філіпенко
e-max.it: your social media marketing partner