Жителі Знам’янки Другої розбились на два ворожі табори через встановлення вишки мобільного зв’язку

, Наталка Маринець

04010Жителі селища Знам’янка Друга Знам’янського району довго нарікали на відсутність якісного мобільного зв’язку від оператора Vodafone. Торік наприкінці осені компанія вирішила встановити ретранслятор у центрі селища. Більшість тамтешніх жителів зраділи такій новині, втім знайшлися й такі, хто виявився проти. І вже майже рік тягнуться розбірки між двома ворожими таборами – чи встановлювати вишку, а якщо так, то де саме.

– Ситуація зі зв’язком у селищі ніяка, хоч і знаходимось за п’ять кілометрів від міста, зв’язку Vodafone у нас немає. На околицях ще є, у деякі райони дістає сигнал від вишок у Суботцях, від Знам’янки, а центр селища вони не покривають майже взагалі, саме там, де знаходяться ринки, супермаркет, дитсадок, будинок культури – зв’язку немає, – розповідає «КП» тамтешній житель Руслан Шаповалов.

Чоловік каже, щоб подзвонити, доводиться залазити на лавки і навіть на дерева.

– Я живу у центрі, там зв’язку немає. Часом щоб поговорити, треба залізти на дерево, інакше сигнал не ловить. Приходить із десяток повідомлень на телефон «вам дзвонили…». Але за цілий день додзвонитися не можуть. Вдома також не у всіх кімнатах є зв’язок. Коли дитина вдома у крайній кімнаті, я з роботи не можу додзвонитися і запитати, чи прийшов зі школи, поки нікого немає вдома, чи все добре. Та й узагалі, чи вдома вже, – ділиться чоловік.

Ситуацію може виправити встановлення ретранслятора у центрі селища. Саме таке рішення торік прийняодин із операторів зв’язку.

– Ще торік у листопаді Vodafone вирішив поставити ретранслятор у центрі. Отримали всі дозволи на встановлення. Він має отримувати сигнал від сусідніх вишок і роздавати далі довкола. Це значно поліпшило б ситуацію, – каже чоловік.

Однак, якщо частина жителів селища зраділа такій новині, то інша частина налаштована проти.

– Завжди, у будь-якому населеному пункті знайдуться люди, які будуть проти. Вони десь почули, що це погано, шкідливо для здоров’я. Ніяких доказів, цифр, нічого такого у них немає. Вони вважають, якщо слова «радіація», «радіохвилі» і «радіовипромінювання» схоже звучать, то і вплив мають схожий, – продовжує співрозмовник «КП».

Жителі, налаштовані проти встановлення ретранслятора, вирішили збирати підписи, аби вишку у селищі не ставили.

– Вони взяли ініціативу у свої руки і вирішили зібрати підписи проти встановлення вишки. Приходять до бабусь: «Ви чули, що збираються ставити вишку?». Бабуся у відповідь: «Так, ой, як добре, а то я ж дітям додзвонитися не можу, онуки не дзвонять, бо зв’язку немає». «А ви хочете захворіти онкозахворюваннями? Велика ймовірність, що після встановлення так і буде, адже йде шкідливе випромінювання, радіа­­ція». Звісно, бабуся лякається і каже: «Мабуть, я проти», і ставить підпис. Молодшим просто пропонують поставити підпис за вишку, хоча насправді ті розписуються у бланку проти, – розповідає Руслан.

Торік компанія вже намагалася встановити ретранслятор, однак люди, які були проти, завадили цьому.

– Коли торік приїжджали представники компанії Vodafone і почали підготовчі роботи, вирили яму, то прийшли з десяток активістів і сказали, що не дозволять опромінювати людей. Будівельники ж сказали, щоб спочатку розібра­­лися між собою, бо не хочуть, щоб їм заважали чи ще гірше, поламали щось, – каже чоловік.

Із близько п’яти тисяч жителів селища майже тисяча – проти. Однак вони запевняють, що не хочуть встановлення вишки саме у центрі селища, але можна поставити десь на околиці.

– Наша команда не проти виш­­ки. Ми просимо її перенести за селище. Не в центрі ж ставити, де дитячий садок, клуб, майданчик, парк і школа. Там і газова труба середнього тиску, неподалік клуб, де люди збираються. Є ж норми дотримання відстані до жилих будинків. А якщо диверсія або блискавка влучить? Вишка впаде, а там – газова труба... Природою точно не навчилися керувати, – турбується тамтешня жителька Інна Пашко і додає, наразі проти встановлення вишки підписалися 983 людини. Однак більшість жителів Знам’янки Другої зовсім не проти встановлення вишки саме у центрі.

– Ті, хто проти, мотивують це тим, що діти у дитсадку почнуть хворіти. Їх не переконали жодні документи, де вказано, що дотримані усі санітарні норми і є всі дозволи на встановлення ретранслятора! Він може стояти не ближче 50 метрів до навчально-виховних закладів. Там найближче до дитсадка – але відстань між ними 200-250 метрів, – каже Руслан.

Через цей конфлікт жителі селища збирають громадські обговорення.

– 14 серпня о 18:00 ми збираємося у будинку культури, щоб обговорити це питання, зібрати підписи за встановлення. Однак найголовніше – ми плануємо запросити фізика, який пояснить влив радіохвиль на людину, – сказав Руслан Шаповалов.

 

фото: ілюстрація

e-max.it: your social media marketing partner