Прибалтійські фотохудожники презентували виставку в «Єлисаветграді»

,

02906Побачити Прибалтику, не виїжджаючи за межі України, можна. Таку нагоду мають відвідувачі галереї «Єлисаветгард» в обласному центрі, де нині презентують свої роботи представники двох закордонних фотоклубів – «Рига» і «Нарва». Майже сотню світлин митців із Латвії й Естонії привезли до Кіровограда керівники клубів Ейженія Фреймане і Валерій Болтушин. Власне, що хотіли показати українцям, «КП» розповів керівник фотоклубу «Нарва».

Світлини прибалтійських майстрів у різних містах України вже бачили не раз, проте в Кіровограді виставка відкрилася вперше. Опинилися тут випадково, хоча у кожній випадковості є своя закономірність, переконаний Валерій Болтушин.

– В Україні буваю регулярно вже протягом трьох десятиліть. Приїжджаю з виставками і приватно. Торік у листопаді привезли клубну фотовиставку в Ізмаїл на Одещині. Там познайомився з Миколою Цукановим, власником галереї «Єлисаветград». Він і запросив нас. Звісно ми погодилися, бо ніколи не були у вашому місті і, напевно, й кіровоградцям цікаво відкрити для себе Прибалтику через погляд наших фотомайстрів, – розповідає керівник фотоклубу «Нарва».

Співрозмовник «КП» каже, фотоклуб існує майже сорок років, починався при тамтешньому будинку культури як гурток. Останні три десятиліття Валерій Болтушин є незмінним його керівником. Зізнається, за цей час – короткий в історичному плані, став свідком багатьох подій і змін.

02908– За світлинами і фотокамерами можна побачити як фантастично відбувся технічний прогрес, як змінювалася сама фотографія з плівкової чорно-білої до цифрової кольорової. У нас зберігається кілька десятків старих фотоапаратів і фотографій, які сьогодні можна вважати історичною рисою минулої епохи, – продовжує Валерій Болтушин і пригадує випадок, коли познайомився з колишнім полярником і фотомайстром Юханом Ласманом. Тоді дослідник передав йому цілий мішок фотоплівок відзнятих у Заполяр’ї. Цей випадок зв’язав тоді чоловіків довгими роками дружби, а сотні тисяч людей побачили світлини талановитого естонця. Фотороботи Юхана Ласмана можна побачити і на виставці в галереї «Єлисаветград».

Прибалтійці люблять Україну і цього не приховують. Валерій Болтушин каже, їхали сюди не тільки показати кращі роботи естонських і латвійських фотохудожників, а більше побачити.

– Дуже подобається слухати українську мову, дивитися на відкриті, щирі обличчя, – ділиться враженнями фотомайстер і додає, отримав величезне задоволення від побаченого у школі мистецтв «Пролісок». – Там навчаються неймовірні діти! Дуже добре, що у вас таке ставлення до юного покоління, це довготривала інвестиція в майбутнє. У нашій країні, на жаль, ситуація в цьому смислі мало тішить. Ваш театр, школа мистецтв дуже виграшно підносять місто, щоб його не вважали провінцією.

Від гостин у Кіровограді і в Україні прибалтійці намагаються увібрати більше позитивних моментів, проте є те, що вразило неприємно, і вони цього не приховують – дороги. У Прибалтиці, кажуть, траси набагато кращі, ніж у нас.

Уцілому гості з Прибалтики приємно вражені гостинністю кіровоградців і радіють, що змогли показати їм частинку культури Латвії й Естонії. Сподіваються, у їхніх країнах більше дізнаються про українське фотомистецтво – незабаром естонцям презентують світлини фотомайстрів Олександра Синельникова і Сергія Гуменюка, анонсує Валерій Болтушин і зазначає, безвіз значно спростив міжнародну дружбу.

 

0290702909

фото: Ігор Філіпенко

e-max.it: your social media marketing partner