У Долинській хочуть закрити дитсадок?

, Наталка Маринець

02395У Долинській міська влада має намір оптимізувати один із чотирьох дитячих садків. Батьків вихованців таке рішення обурює. Кажуть, це єдиний дошкільний заклад на околиці міста. До інших необхідно добиратися, а відповідного транспорту немає. Нині дорослі створили ініціативну групу й вимагають від чиновників не чіпати заклад.

– Моя дворічна донька Віра відвідує «Івушку» з травня, – розповідає голова ініціативної групи Тетяна Янголь. – Я задоволена цим садочком. Мій старший син ходив в інший, то тут набагато краще. Вихователі дуже хороші. Ми не хочемо, щоб садок закривали. Написали лист міському голові Вірі Тернавській і депутатам, де просили відповісти на кілька запитань. Зокрема, до яких закладів переведуть наших дітей, якщо «Івушку» закриють, яким чином відбуватиметься підвезення дітей до інших садочків... У місті немає маршрутних таксі. Нам надали відповідь, але жодної конкретної інформації у ній не було. Лише вказано, що доля закладу остаточно вирішиться після завершення перевірки, у травні.

– У нашому місті чотири дитсадки. З січня почали перевіряти наповнюваність груп у дошкільних закладах, скільки дітей їх відвідують. Наш дитсадок розрахований на дві групи по 15 осіб. Колектив – 11 осіб. Зараз записано 26 діток. Під час перевірок, внаслідок того, що діти хворіли, була різна кількість – 9-13, – коментує завідуюча «Івушки» Наталія Реут. – На початку лютого у нас була нарада за результатами першого місяця і тоді вже чітко озвучили, що буде оптимізація груп. У зв’язку з тим, що в інших дитсадках набагато більше дітей – по 6-12 груп, то ми так розуміємо, що саме наш дитсадок підпадає під цю оптимізацію...

Наприкінці лютого міський голова, депутати й члени виконкому зустрілися з батьками закладу, яким запропонували кілька варіантів.

– На зборах Віра Тернавська запропонувала три варіанти. Перший – перевести діток в інші дошкільні заклади, але з цим ми зовсім не згодні. Ми живемо на околиці, найближчий дитсадок за чотири кілометри. Транспорту немає. Ми більше, ніж упевнені, що нам ніхто не виділить автобус. Другий – узагалі у голову не вкладається. Вони сказали, що будуть оплачувати світло, тепло, харчування, а ми, батьки, – зарплату персоналу, – продовжує Тетяна Янголь.

Мама трирічної Жені констатує, якщо «Івушку» закриють, їй доведеться звільнятися з роботи, аби доглядати за дитиною.

– Ми живемо недалеко, тому нам зручно відвідувати саме цей дитсадок. Якщо його закриють, дитину нікуди буде влаштувати, бо через роботу я не встигатиму відвозити її в інший дитсадок. Адже мені потрібно буде спочатку їхати в один кінець міста, а потім на роботу в інший. Удома немає кому сидіти з нею, тож мені доведеться звільнитися, – обурюється Анна Лиходій.

Натомість у міськраді божаться, наразі ніякого рішення про закриття дитячого садочка не приймали – триває лише перевірка відвідувань.

– Дитячий садочок ніхто не закриває. Із першого січня, відповідно до розпорядження міського голови, здійснюється аналіз відвіду­вання дітей у садках. Загалом у чотирьох – 784 дитини. В «Івушці» за списком 26 осіб. Заклад відвідують менше половини дітей. Це триває практично протягом останніх двох років – 10-15 осіб. На утримання цього дитсадка у минулому році з міського бюджету виділили 868 тисяч гривень. У цьому році передбачено мільйон 119 тисяч гривень, – пояснює заступник міського голови Юрій Леуш.

За словами чиновника, після перевірки виконком підготує пропозиції про оптимізацію штатної чисельності в усіх дошкільних закладах освіти, у тому числі в «Івушці».

– У травні, за результатами перевірки, готуватимуться­ пропозиції виконкому міської ради про оптимізацію дитячих садків, і не тільки в «Івушці», в інших садочках також. Під час зустрічі з батьками ми їм усе пояснили. Якщо хтось із тих батьків вирішить віддати дітей в інший дитсадок, у нас є автобус, яким батьки відвозять дітей у школи. Йому просто подовжать маршрут. Адже у нас інші садочки відвідують діти, яким також добиратися по три кілометри з дому. Але, звичайно, батьки мають супроводжувати дітей, – додає Юрій Леуш.

 

0239602397

Тим часом у відділі освіти, молоді та спорту Долинської райдержадміністрації стають на бік батьків і запевняють, у перспективі – закриття садочку немає.

– Ми вивчаємо цю ситуацію, але ж питання про закриття ще не ставилося. Ми працюємо з батьками, завідуючим. Про закриття мова не йде. Я порадила перевести заклад на одну групу, хай різновікову, але садочок залишити. У нас сьогодні тенденція – відкриття дошкільних закладів, а не закриття. Тому ми стоїмо на боці батьків. Єдине, можливо, переглянуть штатний розпис, – наголосила методист із дошкільної освіти відділу освіти райдержадміністрації Наталія Баленко.

 

0239802399

e-max.it: your social media marketing partner