Скалічена собака Мері з Кіровоградщини стала Міу-Міу і нині живе за кордоном
Це напівпородисте цуценя, ймовірно, хотіли продати. Але в непідходящий момент воно добряче поранило лапу і залишилося без пальчиків. Товар став неліквідним і малу, вочевидь, просто вигнали на вулицю… Беззахисну тварину в обласному центрі помітила 18-річна Іванна Смельняк. Завдяки її доброму серцю, підтримці батьків і просто надзвичайній волонтерці зі Знам’янки Богдані Стоян, у маленької Мері (так назвали знайду) з’явилося спочатку тимчасове житло, а згодом і справжня сім’я – у Пітері.
Про Анну Вас із Санкт-Петербурга «КП» уже розповідала – три роки тому разом із чоловіком вона подарувала нове життя трилапій собаці Ласуні зі Знам’янки. І ось знову ця сім’я врятувала тварину з Кіровоградщини.
На початку грудня Іванна Смельняк побачила біля під’їзду свого будинку маленьке налякане цуценя з пошкодженою лапою. Помітила і не пройшла повз. З огляду на юний вік, самостійно вирішити долю цуценяти не могла. Проте, як виявилося, саме неймовірна наполегливість дівчини і щире бажання врятувати тварину стали вирішальними у цій історії.
– Був перший день зими, випав сніг і було страшенно холодно, – згадує Іванна. – Повертаючись додому я і уявити не могла, кого знайду біля під’їзду свого будинку. Випадково побачила там налякане маленьке цуценя. Відразу було помітно, що в нього пошкоджена лапка. В його очах я побачила недовіру до людей, тож відразу зрозуміла, що його викинули. До того ж воно було доглянутим, зовсім не схожим на вуличних собак.
Згадавши про Кіровоградську організацію захисту тварин «Бім», дівчина зателефонувала до волонтерів. Так у телефонному режимі познайомилася з Богданою Стоян, яка є волонтеркою «Біму» і водночас головою Знам’янської зоозахисної організації «Дай лапу». Сама ж Богдана зізнається, історія з Мері (так згодом назвали цуценя) могла б мати інше завершення, якби не наполегливість Іванни Смельняк.
– Подзвонила дівчина і розповіла, що в обласному центрі, в районі Новомиколаївки хтось викинув цуценя з пошкодженою лапою. Просила допомогти. Як завжди, я розмістила оголошення у соцмережі, що знайшлася собака. Сподівалася, може хтось просто її загубив і відгукнеться. Проте минуло декілька годин, а реакція була нульовою. Іванна ж із надією дзвонила і дзвонила… Вона пояснила мені, що не може залишити цуценя у себе, оскільки з родиною живуте у Києві й уже має у квартирі трьох домашніх улюбленців. Тож попросила його забрати, – згадує зоозахисниця і додає, на той час такої можливості не було, бо ветеринарно-реабілітаційний центр саме був на карантині.
Але Іванна вперто вважала, що вихід має бути. У той же день у соцмережі на сторінці мами Іванни – Мілани Смельняк, з’явився заклик про допомогу. Жінка навіть обіцяла допомогти матеріально – оплатити щеплення, стерилізацію і привезти додому тим, хто захоче взяти Мері у родину. Інформацію про цуценя поширили сотні людей, але не знайшлося жодного, хто б захотів забрати її собі. Рятівницею Мері стала та сама волонтерка Богдана Стоян, яка погодилася взяти собаку на перетримку додому, у Знам’янку.
– У мене було багато собак на перетримці, але Мері чомусь найдужче припала до серця. Я навіть думала залишити її собі… Дуже ласкава, грайлива, просто чудова! Спочатку Мері боялася людей, була дуже налякана… А згодом той страх минув. Узагалі здавалося, що вона вважала себе кішкою. Лягала мені на ноги і скручувалася клубочком. Спала зі мною. Я посередині, а вони з моєю донечкою з боків. Наша родина дуже звикла до Мері, – ділиться Богдана.
За півтора місяця, які собака жила у Знам’янці, двоє людей хотіли взяти її собі. Але досвідчена волонтерка відмовила.
– Перш ніж віддавати тварину новим господарям, я розпитую про умови, в яких вона житиме. Люди, які хотіли взяти Мері, живуть у селі. Як я зрозуміла, вони планували посадити її на ланцюг. А в неї ж проблема з лапою… Коли ми гуляли з нею на вулиці в сніжну погоду, було помітно, що хвора лапка в неї дуже мерзне і вона весь час її піднімала. Тож як вона буде жити на вулиці в будці цілодобово?! – риторично запитує дівчина, яка роками допомагає чотирилапим знайдам.
Богдана розуміла, знайти для «особливої» Мері відповідального господаря буде не так легко. Три роки тому волонтерці поталанило відшукати для собачки без лапи хорошу родину у Санкт-Петербурзі. І ось цього року в період новорічних свят диво повторилося – журналістка, стилістка, власниця магазину вінтажного одягу та активна волонтерка Анна Вас знову вразила своїм учинком.
– З Анею ми час від часу спілкуємося у соцмережах. Вона розповідає, як живе Фрау-Какао (так родина назвала знам’янську Ласуню – «КП»), що новенького вона утнула за останній час і все таке… Якось побачила її веселий пост у соцмережі, прокоментувала і так у нас зав’язалася розмова. Я розповіла їй, що в мене знову схожа ситуація з цуценям, у якого проблеми з лапою. «А в Пітер її ніяк?», – раптом запитала Аня в мене. Я спершу подумала, що вона жартує. А потім зрозуміла, що це зовсім не жарт і не цікавість, а реальна пропозиція, – розповідає Богдана.
Порадившись із чоловіком, Анна точно вирішила – Мері буде їхньою собакою. Богдані ж тим часом треба було підготувати необхідні документи, зібрати кошти на переїзд і знайти того, хто б міг відвезти цуценя в Санкт-Петербург.
– Я тоді відразу зателефонувала до свого друга Руслана Солодкого, який три роки тому відвозив Ласуню до Ані, й запропонувала цього разу відвезти ще й Мері. Руслан відразу погодився, але оскільки зараз працює в Києві, орендуючи там житло, треба було в переддень поїздки привезти Мері до столиці і знайти когось, хто б на одну ніч прихистив цуценя у себе, – продовжує співрозмовниця «КП».
Допомогти відгукнулася родина Іванни Смельняк, яка весь цей час цікавилася долею знайденого цуценяти. Тиждень до від’їзду Мері гостювала у них.
– Вона спала в ліжку, недовірливо ставилася до котів і тримала на відстані нашу велику собаку, кидаючись на неї з відчайдушним гавкотом, – ділиться Мілана Смельняк. – Тож Іванні довелося майже не виходячи з дому сторожити знайду. Прощання з Мері відбувалося зі сльозами… А ще – ми дуже турбувалися, чи потоваришує мала в новій родині з собакою, що там живе. Бо, не дивлячись на дружелюбність нашої Лайми, хвостаті дівчата так і не порозумілися.
Папери Богдана підготувала швидко, також знайшла людей, які погодилися підвезти Руслана з цуценям до Санкт-Петербурга. Загалом на поїздку треба було 65 доларів (1800 гривень), а волонтерам вдалося зібрати всього… 200 гривень. Та майбутні господарі «особливого» цуценяти самі сплатили необхідну суму для перевезення нового члена родини зі Знам’янки в Пітер.
– Я безмежно вдячна Ані за її добре серце… А ще вдячна своєму другу Руслану. Далеко не кожен захотів би безкоштовно пробути більше 30 годин у дорозі, аби відвезти цуценя в іншу країну! А він уже вдруге погодився, – радіє Богдана Стоян. – Руслан відвіз Мері в Санкт-Петербург і тепер у цієї малої є новий дім. Аня надсилає мені відео і фото… Таке враження, що Мері давно там живе, їй у цій родині дуже добре.
Сама ж Анна Вас ще рік тому говорила «КП», що їм із чоловіком Максимом дуже хочеться допомогти ще якомусь чотирилапому, якого, як кілька років тому Ласуню, навряд чи хтось візьме у свою сім’ю. Минув рік і все здійснилося.
– Так, ми справді хотіли для Фрау-Какао подружку. Але завжди знали, що не ми знаходимо тваринку, а вона нас. Тому коли Богдана сказала, що в неї схожий випадок із собачкою і що таких скалічених не беруть, ми зрозуміли – вона! Богдана сказала, що Мері дуже звикла до свого імені, тому краще називати її якимось схожим. І ми вибрали ім’я Міу-Міу, посилаючись на відомий бренд одягу Miu miu від Miuccia Prada, – жартує волонтерка з Пітера.
Анна каже, щойно Мері переступила поріг їхньої квартири, відразу відчула, що вдома і вела себе розкуто та весело.
– Як тільки Міу потрапила до нас – вона почала біситися з Фрау-Какао. Це було схоже на божевільну зустріч розділених близнюків Зіти й Гіти. Одна стрибала на іншу, інша летіла, перша підганяла... Міу дуже відважна. Для неї весь світ, весь будинок – її друзі, – розповідає співрозмовниця «КП».
Здавалося, старша Фрау-Какао швидко навчить малу Міу-Міу гризти черевики, гудзики і все, що можна. Але вийшло навпаки.
– Насправді Міу багато чому вчить Фрау. Їй давно не вистачало такого сміливого друга. Я за декілька років тільки пару разів чула, як Фрау гавкає. Тепер вони з Міу влаштовують трелі. А ще, надивившись на Міу, Фрау перестала боятися котів. Наша сім’я з Міу стала ще кращою, ми ніби ще більше стали командою. Нам наче дійсно не вистачало її, – міркує дівчина.
Іванна Смельняк, із телефонного дзвінка якої й запустився ланцюжок подій цієї історії, нині закликає не боятися брати у свої родини тварин із вулиці, запевняючи – вони стануть найвідданішими друзями.
– Із трьох тваринок, які живуть у нашій родині, – дві врятовані з вулиці, – наголошує 18-річна дівчина. – Тож можу запевнити, що такі тварини найудячніші та найвідданіші. Вони ніколи не забудуть, що саме ви дали їм притулок, врятували їхнє життя... Я дякую Богу за те, що в той день знайшла Мері. Дякую батькам, які допомогли мені та, як завжди, підтримали! А ще я безмежно вдячна неймовірній Богдані, яка вкотре взяла на себе відповідальність за маленьке створіння, не дивлячись на те, що вдома у самої багато тварин. Сподіваюся, ті, хто викинув Мері, слідкували за її історією і зараз кусають лікті через те, що втратили такого неймовірного друга!
фото: із соцмережі