В Ульяновці повторили «подвиг» нардепа «свободівця» Мірошниченка. ІНТЕРВ’Ю З ПОСТРАЖДАЛИМ

За коментарем з приводу інциденту «КП» звернулася безпосередньо до потерпілого. Олександр Ткаленко розповів, що все сталося минулої п’ятниці, 21 березня. О 15:40 до його кабінету увірвалися представники тамтешньої Народної ради.
– До мене прибігли десять чоловік. Троє чоловіків вигнали бухгалтера і секретаря з кабінету. А кілька чоловік – Бобко, Каріцун, Ганул – представник афганців, який в мене вже попросив пробачення, «УДАРівець» Березун та Ільченко – почали з’ясовувати зі мною стосунки. Вони мене штовхали, били, один із них плював в обличчя. Вони погрожували знищенням мене і моєї сім’ї, – розповідає головний лікар, пояснюючи, що відео в інтернет виклав спеціально без звуку, бо там була суцільна нецензурна лексика.
За словами Олександра Ткаленка, від нього, медика з 28-річним стажем, вимагали написати заяву на звільнення. Мовляв, у Народної ради вже є своя кандидатура на цю посаду.
– Мова йшла про мого попередника, до якого було чимало запитань у правоохоронних органів, – заявляє він.
Після погрому в кабінеті, так звана Народна рада зникла. Головний лікар одразу написав заяву до міліції, але після цього, каже він, телефонні дзвінки з погрозами ще більше активізувалися.
– Вони мені дзвонили і погрожували. У мене вся сім’я живе в страху. Я мусив жінку з 12-ти річною дитиною відправити з міста, – зізнається медик.
Олександр Ткаленко пояснює, що нападники є членами так званого підпільного угрупування «хіміків-зерновиків», як їх називають у районі. Говорить, вони тримають у страху ледь не всіх жителів території. Одне з останніх «досягнень» чоловіків – знесення пам’ятника Леніну.
– Коли почався ленінопад у всіх областях, районах, і у нас під цей шумок вирішили скинути пам’ятник Леніну. Одного Ілліча скинули, наступного дня вирішили демонтувати ще один пам’ятник в центрі міста. Але громадськість їм не дозволила цього зробити. Тоді вони забігли у сесійну залу і сказали голові адміністрації Михайлу Торянику, щоб він написав заяву на звільнення. Потім дійшли до голови районної ради Альберта Буя, але він їм сказав, що його мають право звільняти дише депутати. У цьому хаосі вони вирішили, що треба створювати ініціативну групу і за один день розроблять положення Народної ради. А в газеті написали, що це громадська організація, – розповідає про діяльність тамтешніх активістів Олександр Ткаленко і додає, що такі їхні дії – не межа.
З огляду на це, медик націлився на народному віче звернутися до людей і пояснити, чим дана громадська організація буде займатися насправді.
– Я дізнався, що вони готують положення із великими змінами і себе там вписали не як громадська організація, а як контролюючо-наглядовий орган в Ульяновській районній раді. Тобто вони контролюватимуть служби. Прописали, що мають право звільняти працівників держслужби, лікарні та інших закладів! У п’ятницю це віче має відбутися. У мене був юрист, який пояснив кожен пункт... Саме це я хотів на віче донести до громадськості, тож можливо їм про це хтось повідомив, – припускає причину такого варварського інциденту головний лікар.