У Кіровограді на зупинці чоловік стікав кров’ю, а перехожі не звертали уваги. Врятували його копи!

, Олена Сідорова

00962В обласному центрі на проспекті Університетському непритомний 57-річний чоловік стікав кров’ю. Попри те, що він лежав на зупинці громадського транспорту, до того ж – навпроти лікарні(!), ніхто з перехожих йому не допоміг. Єдині, хто звернув увагу на чоловіка, – копи. Олександр Костак і Микола Пономаренко надали домедичну допомогу і викликали швидку.

Патрульні помітили чоловіка, коли везли у міськвідділ поліції затриманого за злочин. Непритомний лежав на тротуарі в калюжі крові.

– Першим його помітив Олександр, – розповідає інспектор Микола. – Він вискочив із машини, а я трохи пізніше вийшов із затриманим. Олександр одразу почав надавати першу допомогу. Я в цей час викликав швидку, не відпускаючи від себе затриманого.

Патрульні не стали чекати приїзду медиків, а кинулися надавати домедичну допомогу – зупинили кровотечу і привели його до тями.

– Коли я вийшов з машини, побачив, що чоловік лежить обличчям в асфальт у калюжі крові. У нього була рубана рана правої брови, пошкоджений ніс. Кров була свіжа, – описує Олександр. – Повернувся до машини, взяв із аптечки бинт, йод, очистив йому рану від бруду, наклав і зафіксував пов’язку.

Коли потерпілий отямився, одразу назвав свої ім’я та прізвище. Він пояснив інспекторам, оскільки був напідпитку, втратив рівновагу і впав, ударившись головою об асфальт. Не пам’ятає чоловік лише одне – скільки часу довелося пролежати на землі, поки його помітили патрульні.

Інспектори кажуть, такі випадки для них – звичні, а тому героїзму у своєму вчинку не бачать.

– Ми могли проїхати мимо, але все одно передали б інформацію іншим екіпажам. Але в тій ситуації треба було діяти негайно, бо не знали, в якому стані знаходиться чоловік. Він лежав під нахилом, тому якби не вчасна допомога, міг втратити багато крові, – зауважують патрульні.

Цей випадок, упевнений заступник командира Загону швидкого реагування Товариства Червоного хреста України в області Віталій Зозуля, яскраво демонструє, що перехожі або бояться, або не вміють надавати медичну допомогу людям, яким стало зле на вулиці, або їм просто байдуже.

Нещодавно Віталій разом із волонтерами Червоного хреста за ініціативи «КП» на вулицях Кіровограда проводив експеримент, аби з’ясувати, чи вміють люди надавати домедичну допомогу. Втім тоді активісти, крім схвальних відгуків, отримали ще й хвилю обурення від жителів міста, мовляв, такі експерименти не потрібні, вони лише лякають людей.

– Але ось ця конкретна ситуа­ція, з конкретним потерпілим показала абсолютну безвідповідальність наших містян, – вважає Віталій Зозуля. – Звичайно, якби це був друг чи родич, люди одразу кинулися б на допомогу, а це була зовсім незнайома людина. Результат наших експериментів показав, близько 60% людей узагалі не реагують на такі випадки, просто проходять повз, мовляв, це не їхня справа. А тут – реальний факт! Ніхто не зупинився і ніхто навіть не викликав швидку. Це шокує! Перехожі просто злякалися відповідальності. Але вони мають розуміти, що допомагати – не страшно, страшніше не помічати!

 

фото: Ігор Філіпенко

e-max.it: your social media marketing partner