Кіровоградщина отримає півсотні стентів для порятунку інфарктників

,

00513Кіровоградщина отримає півсотні стентів для проведення екстреної імплантації пацієнтам у перші години гострого інфаркту, які нещодавно закупила за кошти держбюджету міжнародна організація Crown Agents. Загалом на регіони розподілять понад 4,5 тисячі штук уже найближчим часом, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Чи достатньо цієї кількості стентів для потреб хворих на серцеві недуги в області, «КП» запитала у головного лікаря обласного кардіодиспансеру Ганни Сухомлин.

– Минулого понеділка на нараді у Міністерстві охорони здоров’я нам повідомили, що кожна область отримає стенти для проведення екстреної імплантації пацієнтам у перші години гострого інфаркту. Кіровоградщина отримає 52 стенти разом із витратними матеріалами, сказали в міністерстві і уточнили, що вони закуплені тільки для пацієнтів із гострим коронарним синдромом із підйомом сегменту ST. Тобто для тих хворих, які поступили з гострим інфарктом, стенти будуть безплатними, реш­та пацієнтів із інфарктами менш складного стану муситимуть платити за стентування, – розповідає Ганна Сухомлин.

Співрозмовниця «КП» вважає, екстена медична допомога має бути для всіх пацієнтів однаковою.

– Як пояснити пацієнту, що у когось важкий інфаркт, а в іншого ні? А якщо через певний час йому стане гірше, тоді як? – риторично запитує головний лікар.

У квітні цього року обласна рада виділила мільйон гривень на закупівлю стентів для хворих на інфаркт міокарда, утім – це крапля в морі, каже Ганна Сухомлин. На ці кошти вдалося закупити необхідне медичне обладнання, але лише однієї лінійки. Враховуючи виділені міністерством стенти, до кінця року цієї кількості для пацієнтів із гострим інфарктом має вистачити, вважає співрозмовниця «КП». Утім, не всі хворі зможуть отримати стент безплатно. Лікування дороговартісне. Тільки діагностика коштує близько семи тисяч гривень, стент із витратними матеріалами – від 8 до 25 тисяч гривень.

Ганна Сухомлин каже, захворювання серцево-судинної системи в українців – на першому місці. За минулий рік в області понад 1300 людей хворіли на гострий інфаркт. В Україні таких було понад 42 тисячі.

– Добре, що МОЗ закупило стенти і розподілило їх у регіонах. Але вони потрібні були, як кажуть, ще вчора. Якби не обласна влада, нам було б зовсім скрутно, – констатує Ганна Сухомлин і додає, додатково з обласного бюджету виділили ще 400 тисяч гривень на безплатне проведення коронарографії АТОвцям.

– Багато учасників АТО не знають, що у нас можна безплатно пройти таке обстеження. Можливо, прочитають у вашій газеті і звернуться до нас, – сподівається головний лікар обласного кардіодиспансеру.
e-max.it: your social media marketing partner