У Світловодську держпрацівники завели собі в офісі Дольче і Габану

, КП

00474Равлики ахатин – ледь не найбільші з роду молюсків. Вони розміром із долоню дорослої людини. Переважно їх використовують у косметичних процедурах. Втім через свою невибагливість у догляді ці створіння все більше набувають популярності як домашні улюбленці. Двоє таких – Дольче і Габана – живуть у Світловодську в офісі однієї із держустанов.

– Нас у кабінеті працює троє. Десь місяць-півтора тому вирішили, що потрібно завести якусь живність для релаксації. Сперечалися довго кого обрати, щоб мінімум вкладень, не кричав, як папуга, не смітив і був невибагливим у догляді. Згадали про равликів. Усі погодилися. Прочитали в інтернеті, як за ними доглядати... Знайшли акваріум, палиці, купили грунт і все, що необхідно, – розповідає «КП» Марина Яковенко.

Так у колективі з’явилися екзотичні улюбленці – равлики Дольче і Габана.

– Вони, виявляється, усі гермафродити, тому довго вибирали клички. Зголосилися назвати Дольче і Габана, через їхню нетрадиційну орієнтацію, – пояснює, посміхаючись, співрозмовниця. – Дольче у нас жвава, постійно повзає, їй усе цікаво. Габана більше спить і їсть.

Зараз равлики ще маленькі, хоча вже виросли в довжину десь на сім сантиметрів.

– Вони ще малюки, коли равлик вилазить із мушлі, стає у довжину майже сім сантимет­рів, а його «хатка» – розміром зі сливу. Цікаво зараз спостерігати, як у них росте панцир, він трохи лущиться зверху тоненькими пластинками, ми навіть не одразу зрозуміли, що це таке. Потім наростає новий біля основи, де саме живе равлик. Мушля спочатку прозора, а потім стає жорсткішою, коричневою, – розповідає Марина.

Якщо равликам подобатимуться­ умови, то за кілька місяців вони можуть досягнути значних розмірів.

– Зараз їм близько п’яти місяців. Десь у дев’ять місяців, якщо умови утримання сприятливі, вони почнуть розмножуватися, відкладати яйця. А ще – можуть вирости досить великими, – каже жінка.

Молюски одразу полюбилися колективу. І він робить усе, аби тим було комфортно. Складають для них раціон – годують салатом, моцареллою і облаштували ледь не хороми в акваріумі.

– Коли нам їх віддали, вони їли тільки огірки й капусту. Ми їх потихеньку до всього привчали, їдять тепер абрикоси, яблука, моркву, листя салату. Ще їм сподобався сир моцарелла. Дали на пробу з цікавості, виявилося, він їм припав до смаку, – розповідає Марина. – Взагалі їх не можна годувати жирним, гострим, копченим, кислим, солоним, все інше дозволяється. Ще равликам потрібен кальцій...

Окрім смачно поїсти, Дольче і Габана обожнюють купатися. Для них навіть міні-басейн зробили в акваріумі і влаштовують водні процедури.

– Звичайно, у них завжди має бути вода. Купатися вони обож­нюють обоє. Коли їх купаєш під краном, а потім ще й пустиш у так званий басейн, який ми зробили з лоточка, вони радіють – повзають активно, заграють один з одним, бавляться, – розповідає жінка.

Все ж поки що равлики ахатин більше популярні серед косметологів. Багато людей вважають їх бридкими.

– Взагалі равлики ахатини дуже корисні в косметології, процедури з ними коштують шалених грошей, та й не скрізь їх запропонують. Але ефект точно є, навіть коли їх просто купаєш, шкіра на руках потім, наче після процедур парафінотерапії, дуже приємно і зовсім не бридко. Та й самі равлики, насправді, дуже цікаві створіння, – додала наостанок Марина.

фото: Марина Яковенко
e-max.it: your social media marketing partner